Professional Documents
Culture Documents
103216
103216
Мета уроку:
Освітня: ознайомити учнів із особливостями клімату Північної Америки в
залежності від кліматотвірних чинників у порівнянні з Південною
Америкою. Дослідити закономірності зміни кліматичних поясів у Північній
Америці. Вивчити характерні типи клімату різних кліматичних областей в
межах тропічного, субтропічного, помірного та високогірного поясів. Дати
уявлення про несприятливі погодні явища на материку: торнадо та їх
утворення. Закріпити вміння учнів визначати типи клімату за кліматичними
діаграмами.
Виховна: навчати учнів логічно мислити, обґрунтовувати свої погляди,
робити висновки та порівняння, виховувати інтерес до дослідницької роботи.
Розвиваюча: розвивати у школярів вміння застосовувати знання про загальні
географічні закономірності природи Землі для характеристики особливостей
їх регіонального прояву.
Перебіг уроку:
І. Організація класу
Вітання і організація підготовки до уроку.
- Визначити причини
формування мусонів та
поясніть їх вплив на клімат
східного узбережжя Північної
Америки.
( Причиною виникнення мусонів
є різниця в температурі повітря
над материком і океаном.
Влітку мусони дмуть з
Атлантичного океану в бік
материка й приносять
прохолодну й вологу погоду,
зимою – з материка на океан,
викликаючи погоду холодну й суху.)
Графічне завдання 2. Позначте на контурній карті постійні і сезонні вітри.
(Західні вітри, пасати,стокові вітри, мусони)
Кордильєри
Лаврентійська Аппалачі
височина
Центральні
рівнини
Примексиканська низовина
КаліфорнійськаГольфстрі
м
Підготувала:
Матузок Т.Б