You are on page 1of 1

kolska godina: 2015/ 2016

Predmet: BHS jezik i knjievnost.


Razred: II-a
Nastavna jedinica: Samoglasnici i suglasnici.
Tip asa: obrada novog nastavnog gradiva.
Nastavna metoda: metode zasnovane na rijeima monoloke i dijaloke i rad sa
knjigom.
Nastavna sredstva i pomagala: udbenik, crtei, eme i slike.
Oblik rada: frontalni, individualni i grupni.
Cilj sata: usvajanje svih slova abecede i mogunost razvrstavanja slova na
samoglasnike, glasnike i suglasnike.
Ishodi uenja: Uenike e znati razliku izmeu samoglasnika, glasnika i suglasnika i
znat e pravilo izgovoriti svako slovo bez jezikih poremeaja kao to su
lambdocizam, tetizam itd..
Zadaci nastavnog sata:
Obrazovni: usvajanje slova, razlikovanje glasa i zvuka te prepoznavanje
samoglasnika, glasnika i suglasnika.
Funkcionalni: razvijanje razmiljanja , uoavanja i primjene znanja.
Odgojni: razvijanje tanosti i snalaljivosti za pravilno razlikovanje glasova.

MAKROARTIKULACIJA ASA
Uvodni dio 5-7 min
Motivacija: pjesma Abeceda.
Sada u vam proitati jednu pjesmu. Paljivo me sluajte! Pjesmica se zove Abeceda.
Poinjem da itam.
Abeceda

Akvarij je zlatnoj ribici stan. Tu ona provodi dan.


Baka je drago bie koje pamti ve zaboravljene prie.
Cipele e te mami tuiti svaki put kad e se s lokvama druiti.
etkici za zube pohvalu uputiti ako su ti zubi bijeli, a ne uti.
up ne diraj, ma gdje stajao. Samo ga gledaj, da bi dugo trajao.
Djetelina s etiri lista zove me iz trave. Zbunjuje mrave.
Demper je preivio svoj vijek junaki. Sad slui maki.

You might also like