You are on page 1of 3

AS BROJ: 1 ODELJENJE: DATUM:

NASTAVNA TEMA: STARTER UNIT


NASTAVNA JEDINICA: STARTER UNIT/ Vocabulary & Language Focus - A classroom, Possessives
TIP ASA: utvrivanje
CILJ ASA:
Uenici e moi da opiu uionicu, gde se neto nalazi, pitaju i kau ije je neto.
OBRAZOVNI ZADACI:
- ponavljanje rei kojima se imenuju predmeti iz uionice;
- ponavljanje predloga in, on, under, near...
- ponavljanje Saksonskog genitiva i prisvojnih prideva;
- ponavljanje izraza kojima se trai dodatno objanjenje vezano za znaenje i parvopis.
VASPITNI ZADACI:
- vodimo rauna o izgledu uionice;
- razvijanje navika saradnje i pomoi.
METODE I TEHNIKE RADA: kombinovani razgovor, povezivanje rei i slike, sastavljanje izraza po slici /
modelu, dopunjavanje tabele, zaokruivanje tanog odgovora
OBLICI RADA: frontalni, individualni, u paru, grupni
NASTAVNA SREDSTVA: udbenik, CD
KORELACIJA SA DRUGIM PREDMETIMA / TEMAMA: Graansko vaspitanje (vaspitni momenat), Srpski
jezik (Genitiv i prisvojni pridevi)

UVODNI DEO:

Poto nastavnik pozdravi uenike prvi put u ovoj kolskoj godini, as zapoinje neformalnim razgovorom - I am
happy to see you again? Are you happy to see me? Are you happy to be back to school again? U nastavku
uvodnog dela asa, nastavnik poziva uenike da vide koje e se teme raditi ove kolske godine (proe se kroz
sadraj) i kako je udbenik organizovan (proe se kroz jedan UNIT).

*Napomena s obzirom da u radnoj svesci postoji deo Word list sa prevedenim reima, nastavnik e uputiti uenike
kako mogu da ga koriste kako je organizovan, kako treba da trae rei samostalno.

GLAVNI DEO:
Page 4
Warm up - Talking about the classroom - (frontalno - pitanja i odgovori - usmeno)

Nastavnik pita Where are we now? Which classroom objects can you see? Napie na tabli Classroom.

Exercise 1. Match the words with photos - (u paru + grupno + frontalno - povezivanje slike i rei, pitanja i
odgovori - usmeno)

Jedan uenik proita instrukciju naglas. Nastavnik dodaje Do the matching in pairs. When you have finished,
check your answers with the pair sitting behind you. Uenici rade, nastavnik obilazi, samo po potrebi pomae s
obzirom da je sporijim uenicima obezbeena pomo para sa kojim radi. Poto zavre, sluaju i proveravaju.

Nakon toga, radi se provera sa celim odeljenjem na nivou prepoznavanja tako to nastavnik kae i pita Window.
What number? (number 1). U nastavku se radi obrnuto. Nastavnik pita - Whats in photo number 1? (a window).

Odgovori: 1 window 2 lap top 3 CD player 4 shelf 5 DVD 6 door 7 board 8 clock 9 poster 10 chair 11
notebook 12 pen 13 desk 14 dictionary 15 ruler 16 bag

*Zadatak 2 se ne radi.

Exercise 3. Describe the classroom in the picture. *Uenici usmeno opisuju, ne piu reenice. (u paru razgovor
o slici opisivanje uionice + ponavljanje predloga sastavljanje izraza po slici)

Nastavnik kae Look at the picture. Talk to your partner about where the things are. Look at the example. You
dont have to write the sentences, but you can if you find it necessary for you. Nastavnik obilazi, oslukuje,
pomae. Provera se radi frontalno.

1
Odgovori: 1 The pen is on the desk. 2 The ruler is in the bag. 3 The CD player is on the shelf. 4 The pen is near
the notebook. 5 The board is between the clock and the door. 6 The bag is under the desk.

*Zadatak 4 se ne radi.
Page 5
Exercise 1. Translate the phrases. (frontalno prevod izraza Saksonski genitiv)

Uenici prevedu izraze i kau gde se nalazi apostrof u svakom. Nastavnik podseti na pravila pisanja apostrofa kod
Saksonskog genitiva uenicima je to ve poznato.

Exercise 2. Write phrases 1 6. (u paru + frontalno pisanje oblika Saksonskog genitiva)

Nastavnik proita zadatak i primer. Uenici rade u paru. Obilazi, po potrebi pomae. Provera se radi frontalno.

Odgovori: 1 Davids lap top 2 the teachers CD player 3 the gorls DVDs 4 Hannahs dictionary 5 Liams
notebook 6 the students pens

Exercise 3. Complete the table. (u paru + frontalno ponavljanje prisvojnih prideva dopunajvanje tabele)

Jedan uenik proita zadatak. Nastavnik proe kroz uokvirene rei i tabelu i kae Complete the table with your
partner. Whats the missing word here pokae crtu 2 (your). Uenici rade, nastavnik obilazi, prati ne pomae.
Provera se radi frontalno.

Odgovori: 1 our 2 your 3 his 4 their *Tabela se proita jo jednom.

Exercise 4. Choose the correct word. (u paru + frontalno uvebavanje linih zamenica i prisvojnih prideva
zaokruivanje tanog odgovora)

Postupak je isti kao u zadatku 2. Odgovori: 1 Her 2 Shes 3 Were 4 Our 5 His 6 Hes 7 my 8 Theyre

*Zadaci 5 i 6 se nee raditi.

ZAVRNI DEO:

Exercise 7. Checking meaning and spelling. (frontalno + u paru ponavljanje izraza kojima se trai dodatno
objanjenje vezano za znaenje i parvopis)

Jedan uenik proita instrukciju. Nastavnik kae Read and listen to the dialogue. Pay attention to the blue
words. Puta CD, uenici sluaju o itaju. Skrene panju We say How do you say vrata in English? or What
do you call this in English? (NOT: How do you call prozor in English?) Nastavnik proveri da li uenici razumeju
izraze. Pita You dont know how to write a word correctly. What would you say? (How o you spell that?) You
want to know the Englis word for drvo. (How do you say drvo in English?) You want someone to repeat what
they have said. (Sorry, can you say that again?)

Domai zadatak: Radna sveska, strana 4 svi zadaci i strana 5 zadaci 1 4.

2
ZAPAANJA O ASU I SAMOEVALUACIJA:

Problemi koji su nastali i kako su reeni:


____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________

Sledei put u drugaije uraditi / promeniti:


____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________

Opta zapaanja:
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________

You might also like