You are on page 1of 3

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN MINGGU KE 21

Mata Pelajaran: Tema: Rekreasi Kelas: 1 Bijak Tarikh: 30 May 2018


Pendidikan Jasmani
Topik: Mereka cipta Objek Masa: 08.45 -09.15 Hari: Rabu

Kod Standard Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum :


Pembelajaran: Berdisiplin, Bekerjasama Matematik, Sains
1.10.2, 2.9.1, 5.2.1
Kem.Dwi Etika & Identiti
Pengetahuan Kem.Berfikir Kem.Memimpin
Aspirasi murid Bahasa Kerohanian Nasional

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:


Pada akhir pelajaran, murid dapat: Murid dapat melakukan / menunjukkan:
1. Menggunakan kemahiran motor halus dalam permainan - Menggunakan kemahiran motor halus dalam
mereka cipta objek menggunakan plastisin atau blok mainan. permainan mereka cipta satu objek menggunakan
2.Menjana idea kreatif semasa melakukan aktiviti mereka cipta plastisin atau blok mainan.
objek menggunakan plastisin atau blok mainan.
3. Memperlihatkan rasa seronok melakukan aktiviti baru dalam
Pendidikan Jasmani.
Konsep Utama / Perbendaharaan Kata Utama: Bahan Bantu Belajar / Sumber:
Blok mainan atau plastisin

RANGKA PENGAJARAN IMPAK / REFLEKSI


Pemula (Starter): 1. Murid bersedia dengan bahan-bahan di atas meja
masing-masing

Aktiviti Utama (Main Aktiviti 1: Mengasingkan Plastisin Atau Blok Mainan


Activities): Mengikut Saiz Dan Bentuk
1. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan kecil. PA 21 (Kolaboratif)
2. Setiap kumpulan diberi plastisin atau satu set blok
mainan.
3. Setiap kumpulan mengasingkan blok mainan mengikut
saiz dan bentuk yang sama dan disusun dengan kemas atau
plastisin diuli kepada beberapa bahagian.
Aktiviti 2: Membentuk perkataan
Setiap kumpulan menguli plastisin atau mencantum blok
yang sama saiz menjadi satu perkataan mudah.
Aktiviti 3 : Mereka Cipta Objek Pilihan Pentaksiran semasa pembelajaran (AAL)
1. Setiap kumpulan mereka cipta satu bentuk yang diingini.
2. Siapkan tugasan dalam masa yang ditetapkan.
3. Persembahkan hasil tugasan kepada ahli kelas.
Penutup (Plenary): 1. Beratur mengikut kumpulan.
2. Menyejukkan badan.
3. Bergerak ke kelas.
Tindakan Susulan Untuk Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:
Murid

Refleksi
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN MINGGU KE 21

Mata Pelajaran: Tema: Rekreasi Kelas: 1 Bestari Tarikh: 31 May 2018


Pendidikan Jasmani
Topik: Mereka cipta Objek Masa: 07.45 -08.15 Hari: Khamis

Kod Standard Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum :


Pembelajaran: Berdisiplin, Bekerjasama Matematik, Sains
1.10.2, 2.9.1, 5.2.1
Kem.Dwi Etika & Identiti
Pengetahuan Kem.Berfikir Kem.Memimpin
Aspirasi murid Bahasa Kerohanian Nasional

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:


Pada akhir pelajaran, murid dapat: Murid dapat melakukan / menunjukkan:
1. Menggunakan kemahiran motor halus dalam permainan - Menggunakan kemahiran motor halus dalam
mereka cipta objek menggunakan plastisin atau blok mainan. permainan mereka cipta satu objek menggunakan
2.Menjana idea kreatif semasa melakukan aktiviti mereka cipta plastisin atau blok mainan.
objek menggunakan plastisin atau blok mainan.
3. Memperlihatkan rasa seronok melakukan aktiviti baru dalam
Pendidikan Jasmani.
Konsep Utama / Perbendaharaan Kata Utama: Bahan Bantu Belajar / Sumber:
Blok mainan atau plastisin

RANGKA PENGAJARAN IMPAK / REFLEKSI


Pemula (Starter): 2. Murid bersedia dengan bahan-bahan di atas meja
masing-masing

Aktiviti Utama (Main Aktiviti 1: Mengasingkan Plastisin Atau Blok Mainan


Activities): Mengikut Saiz Dan Bentuk
1. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan kecil. PA 21 (Kolaboratif)
2. Setiap kumpulan diberi plastisin atau satu set blok
mainan.
3. Setiap kumpulan mengasingkan blok mainan mengikut
saiz dan bentuk yang sama dan disusun dengan kemas atau
plastisin diuli kepada beberapa bahagian.
Aktiviti 2: Membentuk perkataan
Setiap kumpulan menguli plastisin atau mencantum blok
yang sama saiz menjadi satu perkataan mudah.
Aktiviti 3 : Mereka Cipta Objek Pilihan Pentaksiran semasa pembelajaran (AAL)
1. Setiap kumpulan mereka cipta satu bentuk yang diingini.
2. Siapkan tugasan dalam masa yang ditetapkan.
3. Persembahkan hasil tugasan kepada ahli kelas.
Penutup (Plenary): Rumusan

Tindakan Susulan Untuk Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:


Murid

Refleksi
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN HARIAN MINGGU KE 21

Mata Pelajaran: Tema: Rekreasi Kelas: 1 Bijak Tarikh: 1 June 2018


Pendidikan Jasmani
Topik: Mereka cipta Objek Masa: 08.45 -09.15 Hari: Jumaat

Kod Standard Nilai Murni: Hubungan Rentasan Kurikulum :


Pembelajaran: Berdisiplin, Bekerjasama Matematik, Sains
1.10.2, 2.9.1, 5.2.1
Kem.Dwi Etika & Identiti
Pengetahuan Kem.Berfikir Kem.Memimpin
Aspirasi murid Bahasa Kerohanian Nasional

Objektif Pembelajaran: Kriteria Kejayaan:


Pada akhir pelajaran, murid dapat: Murid dapat melakukan / menunjukkan:
1. Menggunakan kemahiran motor halus dalam permainan - Menggunakan kemahiran motor halus dalam
mereka cipta objek menggunakan plastisin atau blok mainan. permainan mereka cipta satu objek menggunakan
2.Menjana idea kreatif semasa melakukan aktiviti mereka cipta plastisin atau blok mainan.
objek menggunakan plastisin atau blok mainan.
3. Memperlihatkan rasa seronok melakukan aktiviti baru dalam
Pendidikan Jasmani.
Konsep Utama / Perbendaharaan Kata Utama: Bahan Bantu Belajar / Sumber:
Blok mainan atau plastisin

RANGKA PENGAJARAN IMPAK / REFLEKSI


Pemula (Starter): 3. Murid bersedia dengan bahan-bahan di atas meja
masing-masing

Aktiviti Utama (Main Aktiviti 1: Mengasingkan Plastisin Atau Blok Mainan


Activities): Mengikut Saiz Dan Bentuk
1. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan kecil. PA 21 (Kolaboratif)
2. Setiap kumpulan diberi plastisin atau satu set blok
mainan.
3. Setiap kumpulan mengasingkan blok mainan mengikut
saiz dan bentuk yang sama dan disusun dengan kemas atau
plastisin diuli kepada beberapa bahagian.
Aktiviti 2: Membentuk perkataan
Setiap kumpulan menguli plastisin atau mencantum blok
yang sama saiz menjadi satu perkataan mudah.
Aktiviti 3 : Mereka Cipta Objek Pilihan Pentaksiran semasa pembelajaran (AAL)
1. Setiap kumpulan mereka cipta satu bentuk yang diingini.
2. Siapkan tugasan dalam masa yang ditetapkan.
3. Persembahkan hasil tugasan kepada ahli kelas.
Penutup (Plenary): Rumusan

Tindakan Susulan Untuk Pemulihan: Pengukuhan: Pengayaan:


Murid

Refleksi

You might also like