You are on page 1of 7

PRIPREMA ZA ČAS Predmet: Engleski jezik Nastavnik:Biljana Vukosavljević

Škola:OŠ“Jovan Jovanović Zmaj“ Datum: 24.12.2018.


Broj časa: 31 Odeljenje: II5 Nastavna tema: Happy Christmas
Nastavna jedinica Happy Christmas Tip časa: utvrđivanje
Korelacija Građansko vaspitanje (uvažavanje različitosti), Verska nastava (sličnosti i razlike u načinu
proslave Božića i Nove godine u VB i kod nas) Svet oko nas (Božić i Nova godina), likovna
kultura, muzička kultura
Međupredmetne Komunikacija, saradnja, učenje, odgovoran odnos u demokratskom društvu, estetička
kompetencije kompetencija
Cilj časa Uvežbavanje jezičkih sadržaja koji se odnose na Božić i Novu godinu
Očekivani ishodi Po završetku časa učenici će biti u stanju da:
- razumeju i upute Božićnu i Novogodišnju čestitku;
- razumeju i prate uputstva;
- uoče sličnosti i razlike u načinu proslave Božića i Nove godine u VB i kod nas.
Aktivnosti učenika Učenici slušaju, odgovaraju na pitanja, pevaju pesmu, prave ukrase, igraju Božićnu internet
igrice koje je nastavnik sam napravio
Aktivnosti nastavnika Nastavnik postavlja pitanja, pokazuje slike sa internet aplikacija, objašnjava, demonstrira,
pomaže kod izgovora, podstiče, pohvaljuje.
Ključne reči Happy Christmas, Happy New Year, Christmas tree/present/stocking/carol,ball,bell,
pudding
Oblici rada frontalni, individualni
Metode rada kombinovani – dijaloški, demonstrativni, TFO, igrovne aktivnosti
Laptop, projektor, audio i video zapisi, internet igrice koje je nastavnik sam prethodno
Nastavna sredstva pripremio, ukrasi za jelku na papiru, jelka od zelenog hamera, lepak, makaze, bojice,
flomasteri, lizalice u papiru u obliku irvasa
Način provere Posmatranje aktivnosti učenika na času, provera ispravnosti odgovora unutar aplikacije
ostvarenosti ishoda
Tok časa
Uvodni deo (7 minuta)

Warm – up.
Aktivnost 1: Pozorište u učionici A Christmas play

Učenici glume u predstavi koju su sa nastavnikom na prethodnom času uvežbavali. Na kraju predstave je pesmica
Jingle bells koja je za potrebe predstave malo promenjena. Nakon predstave sedaju na svoja mesta, a nastavnik
predstavlja goste.
These are our guests for today , other teachers from our school. Say: Hello teachers and welcome.
Aktivnost 2 : Ponavljanje vokabulara Thinglink
Uz pomoć aplikacije na sajtu Thinglink nastavnik i učenici ponavljaju vokabular koji je u vezi sa temom Božić.
Nastavnik postavlja pitanja u vezi sa slikom, učenici odgovaraju, slušaju i pevaju pesmicu Jingle Bells. Nastavnik
posmatra i pomaže samo gde je neophodno. Printscreen se nalazi u Prilogu 1.

Glavni deo (30 minuta)

Aktivnost 3: Povezivanje Match the picture and the word: Linoit


Uz pomoć aplikacije Linoit board učenici spajaju sliku i odgovarajuću reč mišem koji im je nastavnik doneo. Nastavnik
pomaže učenicima koji imaju tehničkih problema u korišćenju miša. Na kraju slušaju, pevaju i pokretima prate
pesmicu We wish you a Merry Christmas koja je nešto drugačija od originalne verzije.
Printscreen linoit table se nalazi u Prilogu 2
Aktivnost 4: Osmosmerka Christmas crossword: Learning apps
Printscreen se nalazi u Prilogu 3.
Uz pomoć aplikacije Learning apps nastavnik je pripremio 4 različite igrice za učenike koje podrazumevaju
popunjavanje ukrštenice, osmosmerke, razvrstavanje reči koje predstavljaju jelo ili piće koje se služe na Božić i kao
rezervnu vežbu povezivanje reči, slike i zvučnog zapisa. Nastavnik učenicima pomaže samo gde je neophodno bilo da
je to u tehničkom ili obrazovnom smislu.
Aktivnost 5: Ukrštenica Christmas crossword
Printscreen se nalazi u Prilogu 4.
Aktivnost 6: Razvrstavanje Food or drink
Printscreen se nalazi u Prilogu 5.

Završni deo (8 minuta)

Aktivnost 7: Pravljenje ukrasa, ukrašavanje jelke i posluženje u obliku lizalice irvasa Making Christmas decorations
and decorating a Christmas tree Eating a reindeer lollipops
Nastavnik deli svakom učeniku po jedan papir na kome je ukras za jelku koji učenik treba da oboji, iseče, priđe jelci i
ukrasi je uz čestitanje Božića i Nove godine Happy Christmas/New Year. Nakon toga se posluži lizalicom u obliku
irvasa.
Printscreen ukrasa se nalazi u Prilogu 7.

Rezervna vežba: povezivanje reči, slike i zvučnog zapisa


Printscreen u prilogu 6

PRILOZI

PRILOG 1
PRILOG 2

PRILOG 3
PRILOG 4

PRILOG 5
PRILOG 6
PRILOG 7
ZAPAŽANJA O ČASU I SAMOEVALUACIJA:

Problemi koji su nastali i kako su rešeni:


____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________

Sledeći put ću drugačije uraditi / promeniti:


____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________

Opšta zapažanja:
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________

You might also like