Professional Documents
Culture Documents
Les 1
Datum + tijd: 21-3-2019 13:00 - 13:30
Organisatie: De Klim
Korte inhoud: Zingen en bewegen met een lente-lied, en begin musical bedenken
Les wordt gegeven door (A): Axel
Kinderen wordt geobserveerd door (B): Jonne
Beschrijving lesonderdeel Draagt bij aan Observatie van de Opbrengst van de les:
(te geven door A) de volgende kinderen: (Samen)
leerdoelen: (te doen door B) Doelen behaald (be-
schrijf de ontwikkeling),
deels of helemaal niet
behaald?
Introductie: Gesprek over plant- Herkennen Kijken naar hoe ze rea- De kinderen kunnen
jes en bloembollen. De kinderen hoog en laag, geren op de toonhoogte hoog en laag herken-
beelden het groeien uit terwijl de uitbeelden van en het tempo van de nen en uitbeelden,
docent een stijgende toonladder betekenis muziek maar tempo inschatten
speelt. Dat varieert de docent in was nog lastig.
tempo.
Voorzingen: De docent geeft de Bewegingen Kijken naar de specifie- De leerlingen konden
kinderen dezelfde opdracht, maken die ke beweging en of ze
maar dit keer komen de bloe- passen bij de op de muziek passen goed bedenken welke
men uit na het horen van ‘wak- inhoud van bewegingen bij de
ker worden’ in het liedje. een lied. tekst van het liedje
Nog een keer zingen, dit keer
diertjes nadoen. pasten
Nog een keer zingen, laatste
regel uitbeelden (bloemetjes
buiten zetten)
Nog een keer zingen, in groep-
jes verdelen en iedereen wordt
of bloembol, of vogel, of buiten-
zetter.
Weggeven: Nog een keer zin- Zingen met Luisteren naar de kwali- De expressie van het
gen, de kinderen mogen mee- intentie en ex- teit van de zang, vooral
zingen vanaf wakker worden. pressie naar expressie en zui- lied kwam aan, maar
Nog een keer zingen, ietsje verheid. alleen als ze niet be-
zachter zodat de bloemetjes wogen.
rustig wakker worden.
Nog een keer zingen, allemaal
meezingen.
Een helft zingt, een helft be-
weegt, daarna wisselen
Afsluiten: Nog een keer het Herhalen Luisteren naar zang Het liedje wordt goed
liedje zingen. zangdoelen kwaliteit
gezongen als er geen
bewegingen worden
gemaakt, ze kennen
het liedje goed uit
hun hoofd en zingen
vrij zuiver met inten-
tie.
Bijstelling (Samen)
Wat betekent dit voor de aanpak / inhoud van de volgende les?
De leerdoelen van deze les zijn behaald, dus we hoeven niets bij te stellen aan de leerlijn.
Reflectie op persoonlijke leerdoelen
1. Terugblikken (Wat gebeurde er? Alleen objectieve beschrijving!)
De leerlingen waren enthousiast en luisterde goed. Ze voerden mijn opdrachten goed uit en ik kon
opmerken dat wat er gebeurde bij de leerlinge ook was wat ik wilde. De leerlingen werden na een tijd-
je wat onrustig, maar dat was na een half uur en na het wisselen van werkvorm (musical bespreken)
waren ze weer helemaal bij de les.
2. Bewustwording van essentiële aspecten (Hoe kwam dat wat er gebeurde? Wat wilde ik? Wat wilden
de kinderen? Wat deed ik? Wat deden de kinderen?)
Dit was een hele fijne eerste les terug in het PO. De leerlingen wilden muziek maken en ik ook, dus
we kwamen heel goed uit samen.
Volgende keer zou ik misschien iets eerder wisselen van werkvorm als ik doorhad dat het wat veel
voor ze wordt, maar al met al was dit een hele goede les voor mijn gevoel.