You are on page 1of 2

ПРИВЕТ 2 Припрема за час бр.

Наставна тема Жизнь прожить не поле перейти


Наставна јединица Жизнь прожить не поле перейти

Тип часа уводни


Школа
Разред I
Број часа 1.
Циљеви часа:  упознавање са ученицима
 упознавање ученика са садржајем уџбеничког комплета за I
разред средње школе
 кратка поновна сензибилизација ученика на руски језик
 развијање позитивне интеракције међу ученицима
 развијање способности основне комуникације на руском језику
Облик рада фронтални, индивидуални
Наставне методе комуникативни приступ-вербални, дијалошки, текстуални,
илустративни метод
Корелација са
другим
предметима
Активности даје упутства, поставља питања, даје објашњења, подстиче
наставника активност ученика, организује време на часу
Активности слушају, одговарају на питања, постављају питања
ученика
Наставна средства уџбеник, радна свеска
Технике учења
Ток часа

Уводни део часа

С обзиром да се ради о првом разреду средње школе наставник не познаје ученике,


тако да се ученици представљају, говоре основне информације о себи (било би
пожељно на руском језику.)

Главни део часа

Наставник упознаје ученике са садржајем уџбеничког комплета који ће користити у овој


школској години.
Погледати називе целина, њихову структуру, навести теме о којима ће бити говора током
ове школске године, наслове лекција, илустрације, фотографије и песме.
Треба рећи и да су текстови и песме снимљени и на CD који је саставни део сваког
уџбеничког комплета, те да ће их слушати на часовима, а било би пожељно и да их
слушају код куће уколико имају могућности.

Ученицима треба оставити неколико минута да сами разгледају уџбеник и радну свеску.
Циљ ове активности је да се ученици посредством понуђених садржаја заинтересују за
учење руског језика током ове школске године.

www.datastatus.rs Привет 2, руски језик за 1. и 2. разред средње школе 1


ПРИВЕТ 2 Припрема за час бр. 1

Наставник указује ученицима на садржаје лекција:


-комуникативне циљеве
-граматику

На крају уџбеника имају делове:


-Это надо знать
-Портфолио
-Савети за технике учења
-Речник
-Комуникативне ситуације

Наставник разговара са ученицима о томе како су провели летњи распуст, где су били,
шта су занимљиво видели. Труди се да питања буду што једноставнија и да укључи што
већи број ученика, као, на пример:

Где вы были на каникулах?


Что вы делали на каникулах?
Вам там понравилось?
С кем познакомились?

Завршни део часа

За домаћи задатак ученици имају да се спреме да излажу утиске са летњег распуста.

www.datastatus.rs Привет 2, руски језик за 1. и 2. разред средње школе 2

You might also like