You are on page 1of 1

Príprava na vyučovaciu hodinu:

Meno a priezvisko Henrieta Dudáková


Dátum 18.3.2016
Škola ZUŠ Banská Štiavnica
Ročník štvrtý
Vyučovací predmet Hra na klavíri
Téma vyučovacej D. Zipoli: Comodo – súhra rúk
hodiny
Výchovno-vzdelávací Žiačka dokáže zahrať celú polyfónnu skladbu plynulo a
cieľ vyrovnane spolu dvomi rukami
Vyučovacie metódy Výklad, rozhovor, ukážka
Didaktické zásady Zásada primeranosti, postupnosti, aktivity
Didaktické prostriedky Noty, klavír, metronóm
Organizačné formy individuálne
Priebeh vyučovacej hodiny
Úvodná časť Organizačná fáza – 1 min:
Zápis do triednej knihy

Motivačná fáza - 4 min


V úvode hodiny žiačku oboznámime s cieľom
hodiny. Následne žiačku rozohráme stupnicou.
Hlavná časť Expozičná fáza – 7 min
So žiačkou si prehráme skladbu najskôr každou
rukou samostatne, aby sme zistili, či sa pri hre
nevyskytujú žiadne chyby (intonačné,
rytmické).Dbáme na vyrovnanosť hry jednotlivých
hlasov v každej ruke. Dbáme na dôsledné
dodržiavanie notového zápisu. Žiačku musí najskôr
pochopiť priebeh jednotlivých hlasov a ich logiku.
Až následne skúša zahrať obidvoma rukami spolu
postupne každý úsek skladby v pomalom tempe.

Fixačná fáza – 15 min:


Následne žiačka opakuje a vycvičuje jednotlivé
úseky. Sústreďujeme pozornosť najmä na úseky,
v ktorých hrozí najväčšie riziko vzniku chyby –
technicky náročné miesta. Dbáme na plynulosť hry.
Záverečná časť Diagnostická fáza – 5 min:
Žiačka zahrá plynulo celú skladbu v pomalom
tempe. Ak sa pri hre vyskytnú chyby, upozorníme
ju a vyznačíme kritické miesta do nôt.

Organizačná fáza – 3 min


Zápis do žiackej knižky, zadanie DÚ, ohodnotenie
žiaka
Žiačku ohodnotíme podľa jej aktivity

You might also like