You are on page 1of 4

PRIPREMA ZA VJERONAUČNI SAT

OPĆI PODACI

Škola: Nastavni predmet: Odjel: 2. a,c,e Nadnevak: siječanj


OŠ Antuna Vjeronauk
Augustinčića
Predmetni učitelj/nastavnik: s. Marjana Koščak

Nastavna tema: Mnogi su ljudi povjerovali Isusovoj ljubavi

Nastavna jedinica: Mnogi su povjerovali Isusovoj


ljubavi i dobroti (Isusova ljubav)

CILJ Učenik prepoznati da je Božja poruka spasenja upućena svim ljudima i da ona
govori o Božjoj dobroti i brizi za sve ljudeće

Kognitivna (znanje, razumijevanje): učenici će navesti primjere Isusove


dobrote i ljubavi prema svakome čovjeku

ODGOJNO Afektivna (razvijanje/usvajanje stavova, interesa i navika za) oduševiti se za


OBRAZOVNA nasljedovanje Isusova primjera

POSTIGNUĆA Psihomotorička (vještine): vježbanje literarnog izražavanja misli


(Ishodi
učenja)
METODIČKI SUSTAV: interpretativno - analitički

KLJUČNI POJMOVI: Isusova ljubav

KORELACIJA:

OBLICI RADA: NASTAVNE METODE: MEDIJI KOMUNICIRANJA:


Frontalni, Promatranje, razgovor, čitanje, Udžbenik, bilježnica
U paru pisanje

PLAN PLOČE
Bog daje Deset zapovijedi
Literatura, izvori za učenika: Udžbenik

Literatura, izvori za nastavnika: Udžbenik, Religijski leksikon, Biblija, internet

I. GLOBALNA STRUKTURA SATA

ARTIKULACIJA SATA:
uvodni dio: središnji dio: završni dio:

II. TIJEK SATA (razraditi tijek sata sa svim fazama)

REDNI TIJEK NASTAVNE DJELATNOSTI AKTIVNOSTI


BROJ ZA UČENIKE

I. UVODNI DIO

Molimo molitvu Oče naš s pokretima molitva


Na ploču pišem riječ miljenik, učenici izražavaju svoje asocijacije na tu
riječ. promatranje i
Pozivam učenike da čujemo tekst o Božjem miljeniku. razgovor
SREDIŠNJI DIO
Udžbenik na 47. str. pisanje
Isusovo krštenje na Jordanu i glas s neba koji potvrđuje kako je
Isus Božji Sin kojeg trebamo slušati. Važna poruka: Isus je Bog i čovjek!
II.
Isus je propovijedao ljudima o Božjoj ljubavi i njegovom
spasenju svakog čovjeka. Ljudi su ga slušali i mnogi su povjerovali
njegovim riječima. Ali mnogi su samo odmahivali i nisu mu se više
približavali.
O Isusu i njegovim riječima nam govori čitavi Novi zavjet.
(sjećanje na temu o Bibliji)
- Evociranje našeg znanja o Isusu Kristu. (vraćanje na početak
sata) Protumačiti djeci kako nemamo izvorni Isusov lik, ali je Isus uzeo
naše ljudsko tijelo i sličan je svakome od nas.
- Bog je postao čovjekom. Što mislite, što znači postati
čovjekom?
- Što čovjek čini?
III. - Što činite vi?
- Što mislite, je li Isus to činio?
Ovaj razgovor nadopuniti fotografijama i reprodukcijama koje
prikazuju Isusov život.
Isus Krist – njegovi prijatelji se zato zovu kršćanima.
Krist – znači «pomazanik», a ti isto znači i Mesija (sjetiti se
onoga što smo do sada učili). Isus je postao čovjekom kako bi ga iznova
poučio o Bogu i njegovoj ljubavi, da bi spasio ljudski rod.
Crtamo lik čovjeka i s jedne strane pišemo po čemu prepoznajemo da
je on čovjek, a s druge strane po čemu da je Bog.
Učenici zatim pišu rečenicu, miljenik /miljenica sam Božja jer…
ZAVRŠNI DIO
Molimo Slava Ocu

III. KRITIČKI OSVRT

You might also like