You are on page 1of 5

ÓRATERV – SPORTJÁTÉK 3.O.

Óraterv

A pedagógus neve:
Műveltségi terület: Testnevelés és sport
Tantárgy: Testnevelés
Osztály: 3.
Az óra témája:
 Minikosárlabda: átadások párokban, helyben és lassú haladással.
 Minikosárlabda: Labdavezetés meghatározott mozgásútvonalon.
Az óra cél- és feladatrendszere
 Gimnasztika: labdával végzett feladatok.
 Labdaügyesség fejlesztése.
 Labdavezetés, labdaátadások technikájának oktatása, gyakorlás.
Ismeretek-fejlesztési követelmények
 A mozgás örömének felfedeztetése, megismertetése, megtapasztalása, a sporttevékenység megszerettetése.
 Új anyag elsajátítása, gyakorlás.
 Motiválás, differenciálás, folyamatos hibajavítás.
Nevelési-fejlesztési célok:
Sikerélmény, örömteli, közösségben történő gyakorlásuk révén a tantárgyhoz fűződő kedvező attitűdök, érzelmi és szociális területek erősítése,
fejlesztése. A kihívást jelentő mozgás iránti pozitív érzelmi bázis formálása.
A sportjátékok játékos formában történő alaptechnikai feladatmegoldásának fejlesztése.
Ismeretek, személyiség fejlesztése:
Mozgáskapcsolatok megértése eszközzel, társakkal. Labdabiztonság fejlesztése.
Fegyelem, figyelem, önbizalom erősítése. A térbeli tudatosság (érzékelés) fejlesztése: elhelyezkedés a térben, mozgásirány, a mozgás
horizontális síkjai, a mozgás végrehajtásának útvonala, a mozgás kiterjedése – szempontjából. Balesetmegelőzés alapvető szabályainak
megismerése, rendszabályok.
Tantárgyi kapcsolatok:
 Ének-zene: ritmus-gyakorlatok.
 Környezetismeret; természetismeret: iskolai elfoglaltság, szabadidős tevékenység, sportelfoglaltság, játék, tájékozódási alapismeretek.
 Matematika: számolás, térbeli tájékozódás, összehasonlítások. Mérés, mérhető tulajdonságok.
 Környezetismeret: testünk, életműködéseink, az emberi szervezet.
 Vizuális kultúra: tárgy- és környezetkultúra, vizuális kommunikáció. Közvetlen tapasztalás útján szerzett élmények feldolgozása,
látványok megfigyelése, leírása.
Kulcsfogalmak: Játékfeladat, játékszabály, helyezkedés, labdatartás, labdavezetés, együttműködés.
Dátum:
Nevelési-oktatási stratégia
Időkeret Az óra menete Megjegyzések
Módszerek Tanulói munkaformák Eszközök

Rendtartó intézkedések: együttes


1. perc  öltözői rend ellenőrzése, tanári utasítás
osztályfoglalkoztatás
 sorakozó.

Célkitűzés: együttes Érthető, elérhető


2. perc tanári közlés
Az óra anyagának rövid ismertetése. osztályfoglalkoztatás célok megjelölése.

Előkészítő mozgások:

A./ Alakzatalakítás – futás közben végzett


feladatok. tanári utasítás,
együttes
tanári közlés, Célja: A szervezet
B./ Alakzatalakítás – gimnasztika. osztályfoglalkoztatás Labda
3-12. tanári előkészítése az órai
osztálylétszámna
perc bemutatás, feladatok
C./ Egyszerű gyakorlatok labdával: k megfelelően
hibajavítás, elvégzésére.
szökdelések, értékelés
törzshajlítások, körzések,
nyújtógyakorlatok,
erősítőgyakorlatok.
Labda ügyességi feladatok mini
kosárlabdával.
Álló helyzetben labdás feladatok: körzések együttes Cél: labdás
12-16.
tanári utasítás ügyesség
perc a test, láb körül, feldobások-elkapások, láb osztályfoglalkoztatás
fejlesztése.
alatt is.

Helyben labdavezetés játékos feladatok.

Párokban: tanári utasítás,


Labdaátadások helyben és lassú tanári közlés
16.25. páros
haladással. bemutatás, Célja:
perc osztályfoglalkoztatás
Labdavezetés: társkerüléssel, előre, hátra hibajavítás,
mozgással. értékelés

Labdavezetés tárgykerüléssel,
egyenes útvonalon,
tanári közlés, egyéni foglalkoztatás Játékosság.
25-43. szlalomban, 4 kör, 4 labda Mozgásos
perc játékvezetés
játékos feladatok, élményszerzés.
versenyszerűen.

A mozgás iránti
együttes pozitív érzelmi bázis
44-45. Óra értékelése, továbbhaladási célok
tanári közlés formálása.
perc kitűzése osztályfoglalkoztatás
Teljesíthető célok
kitűzése.

You might also like