You are on page 1of 4

მასწავლებელი: ანა ბერაძე

საგანი: ინგლისური ენა კლასი: II


თემა: ოჯახი დრო: 45 წუთი.

მოსწავლეთა პროფილი:
15 მოსწავლე
სპეციალური საგანმანათლებლო საჭიროების მქონე მოსწავლე არ არის

გაკვეთილის მიზანი:
 მოსწავლეები იმუშავებენ ჯგუფებში
 გააკეთებენ გენეალოგიურ ხეს
 იმუშავენებ ახალ სიტყვებზე

ეროვნული სასწავლო გეგმის სტანდარტი:

 უცხ.დ.II.10. მოსწავლეს შეუძლია მარტივ ინტერაქციებში მონაწილეობა


 უცხ.დ.III.1. მოსწავლეს შეუძლია მასწავლებლის მითითებებისა და სავარჯიშოს
მარტივი ინსტრუქციების გაგება.

საჭირო წინარე ცოდნა და უნარ-ჩვევები:

 მეტ-ნაკლებად იციან ოჯახის წევრების დასახელებები


 შეუძლიათ მარტივი დიალოგების აგება

შეფასება და თვითშეფასება:

განმავითარებელი შეფასება
სასწავლო მასალა და რესურსები:
კომპიუტერი, ფანქარი, სახელმძღვანელო(Macmillan Next Move Starter), სამუშაო
რვეული.
აქტივობა №1
დრო: 5 წუთი

აქტივობის მიზანი: ოჯახის წევრების დასახელებების გახსენება

აქტივობის აღწერა: გავიხსენებთ ოჯახის წევრების დასახელებებს წიგნში


მოცემული ილუსტრაციებიდან.

აქტივობა №2
დრო: 20 წუთი

აქტივობის მიზანი: გენეალოგიური ხის აგება

აქტივობის აღწერა: მოსწავლეებს დავყოფ ჯგუფებად (ჯგუფში 2 მოსწავლე) და


ფურცლებზე ასახულ ხეზე გაანაწილონ თავიანთი ოჯახის წევრები.

აქტივობა №3
დრო: 20 წუთი

აქტივობის მიზანი: ინფორმაციის გაცვლა

აქტივობის აღწერა: დაფასთან გამოვლენ ჯგუფები. ესალმებიან ერთმანეთს და


ეკითხებიან სათითაოდ ოჯახის წევრებზე. მაგალითად: what is your mum’s name?
my mum’s name is…
ჯგუფური მუშაობის შეფასების რუბრიკა
კრიტერიუმები დაბალი საშუალო მაღალი

1. ჯგუფის წევრები
ისმენენ მასწავლებლის
ინსტრუქციებს და
თავს ართმევენ
მიცემულ დავალებებს

2.ჯგუფის წევრები
თანაბრად ინაწილებენ
ფუნქციებს

3.უსმენენ ერთმანეთს
და იზიარებენ
ერთმანეთის
მოსაზრებებს

4. იცავენ დროის
ლიმიტს

You might also like