You are on page 1of 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

5 Selasa 1/1/2019 1 SAINS

TEMA: TEKNOLOGI DAN KEHIDUPAN LESTARI UNIT: 10.0 ASAS BINAAN


TAJUK: PENTINGNYA BENTUK BONGKAH
STANDARD
KANDUNGAN
10.1 Binaan daripada bongkah
STANDARD
PEMBELAJARAN
10.1.4 Menaakul kepentingan pelbagai bentuk bongkah.

OBJEKTIF Pada akhir Pdpc murid akan dapat,


PEMBELAJARAN 1. Menyatakan kepentingan pelbagai bentuk bongkah.

KRITERIA
Murid berjaya menaakul kepentingan pelbagai bentuk bongkah.
KEJAYAAN

1. Murid memerhatikan dua situasi dalam buku teks halaman 95.


2. Murid memberi pendapat tentang situasi tersebut dan menjawab persoalan diberi. (PAK21)

AKTIVITI PDPC 3. Murid menjawab soalan ‘Mari Ulang Kaji’ halaman 96 dalam buku tulis. (KBAT)
4. Murid membuat buku aktiviti halaman 68.
5. Murid merumuskan pelajaran hari ini dalam peta i-think. (PAK21)

AKTIVITI PAK-21 Brainstorming (Sumbangsaran) i-Think Map - Peta Bulatan


Menggunakan
Memerhati / Mengelas / / Membuat inferens /
nombor
KPS Meramal / Berkomunikasi / Ruang dan masa Mentafsir data
Mengawal Membuat
Mendefinisi Mengeksperimen
pembolehubah hipotesis
Menggunakan peralatan dan bahan sains Membersihkan peralatan sains
KMS Menyimpan peralatan dan bahan sains Mengendalikan specimen
Melakar spesimen, peralatan & bahan sains Tidak berkenaan /
BAHAN BANTU
Buku teks, buku aktiviti.
BELAJAR
KBAT/EMK/NILAI Menganalisis Kreativiti dan Inovasi Bekerjasama
TP (PBS) 4 Penilaian / Pentaksiran Lembaran kerja
Kehadiran : ____ / ____
___ /___ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
REFLEKSI
___ /___ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana___________________________________________________

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

4 Selasa 1/1/2019 1 SAINS

TEMA: TEKNOLOGI DAN KEHIDUPAN LESTARI UNIT: 10.0 ASAS BINAAN


TAJUK: BENTUK ASAS
STANDARD
KANDUNGAN
10.1 Binaan daripada bongkah
STANDARD
PEMBELAJARAN
10.1.3 Mereka bentuk objek atau struktur menggunakan bongkah asas.
OBJEKTIF Pada akhir Pdpc murid akan dapat,
PEMBELAJARAN 1.
KRITERIA
Murid berjaya
KEJAYAAN
1. Murid mengimbas kembali pelajaran lalu. (PAK21)
2. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
3. Murid menyediakan alat dan bahan seperti dalam buku teks halaman 97.

AKTIVITI PDPC 4. Murid menghasilkan bekas alat tulis menggunakan kotak-kotak terbuang mengikut keativiti kumpulan
masing-masing. (KBAT)
5. Murid mempamerkan robot ciptaan mereka di sudut dalam makmal sains. (PAK21)
6. Murid membuat rumusan pelajaran hari ini.

Recap Group (Mengulangi / mengingat


AKTIVITI PAK-21 Galery Walk (Lawatan ke galeri)
semula)
Menggunakan
Memerhati / Mengelas / Membuat inferens /
nombor
KPS Meramal / Berkomunikasi / Ruang dan masa Mentafsir data
Mengawal Membuat
Mendefinisi Mengeksperimen
pembolehubah hipotesis
Menggunakan peralatan dan bahan sains Membersihkan peralatan sains
KMS Menyimpan peralatan dan bahan sains Mengendalikan specimen
Melakar spesimen, peralatan & bahan sains Tidak berkenaan /
BAHAN BANTU
Buku teks, buku aktiviti, kotak-kotak terbuang.
BELAJAR
KBAT/EMK/NILAI Mencipta Kreativiti dan Inovasi Bekerjasama
TP (PBS) 4 Penilaian / Pentaksiran Lembaran kerja
Kehadiran : ____ / ____
___ /___ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
REFLEKSI
___ /___ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana___________________________________________________

You might also like