You are on page 1of 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

5 Selasa 1/1/2019 1 SAINS

TEMA: TEKNOLOGI DAN KEHIDUPAN LESTARI UNIT: 10.0 ASAS BINAAN


TAJUK: BENTUK ASAS
STANDARD
KANDUNGAN
10.1 Binaan daripada bongkah
STANDARD 10.1.1 Mengenal pasti bentuk asas iaitu segitiga, segi empat sama, segi empat tepat
PEMBELAJARAN dan bulatan.
OBJEKTIF Pada akhir Pdpc murid akan dapat,
PEMBELAJARAN 1. Menyatakan
KRITERIA
Murid berjaya menyenaraikan
KEJAYAAN
1. Murid ditunjukkan dengan beberapa gambar bentuk-bentuk asas.
2. Murid bersoal jawab berkenaan bentuk-bentuk asas yang ditunjukkan oleh guru. (PAK21)
3. Murid memberi idea untuk menggunakan bentuk-bentuk asas untuk membina model istana dan model
ikan.
AKTIVITI PDPC
4. Murid membuat kad ucapan dengan pelbagai bentuk asas. (KBAT)
5. Murid mempamerkan kad ucapan yang dihasilkan di sudut dalam kelas. (PAK21)
6. Murid membuat buku aktiviti muka surat 63-65.
7. Murid membuat kesimpulan tajuk pembelajaran hari ini.

AKTIVITI PAK-21 Brainstorming (Sumbangsaran) Galery Walk (Lawatan ke galeri)


Menggunakan
Memerhati / Mengelas / / Membuat inferens /
nombor
KPS Meramal / Berkomunikasi / Ruang dan masa Mentafsir data
Mengawal Membuat
Mendefinisi Mengeksperimen
pembolehubah hipotesis
Menggunakan peralatan dan bahan sains Membersihkan peralatan sains
KMS Menyimpan peralatan dan bahan sains Mengendalikan specimen
Melakar spesimen, peralatan & bahan sains Tidak berkenaan /
BAHAN BANTU
Buku teks, buku aktiviti.
BELAJAR
KBAT/EMK/NILAI Mencipta Kreativiti dan Inovasi Bekerjasama
TP (PBS) 4 Penilaian / Pentaksiran Lembaran kerja
Kehadiran : ____ / ____
___ /___ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
REFLEKSI
___ /___ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana___________________________________________________
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

4 Selasa 1/1/2019 1 SAINS

TEMA: TEKNOLOGI DAN KEHIDUPAN LESTARI UNIT: 10.0 ASAS BINAAN


TAJUK: BENTUK ASAS
STANDARD
KANDUNGAN
10.1 Binaan daripada bongkah
10.1.1 Mengenal pasti bentuk asas iaitu segitiga, segi empat sama, segi empat tepat
STANDARD dan bulatan.
PEMBELAJARAN 10.1.5 Menjelaskan pemerhatian tentang hasil binaan melalui lakaran, TMK,
penulisan atau lisan.
OBJEKTIF Pada akhir Pdpc murid akan dapat,
PEMBELAJARAN 1. Mengenal pasti bentuk asas iaitu segitiga, segi empat sama, segi empat tepat dan bulatan.
KRITERIA
Murid berjaya mengasingkan bentuk objek.
KEJAYAAN
1. Murid mengimbas kembali pelajaran lalu.
2. Murid dibahagikan kepada beberapa kumpulan.
3. Murid menyediakan alat dan bahan seperti dalam buku teks halaman 91.
AKTIVITI PDPC 4. Murid mengikut langkah-langkah yang ditunjukkan dalam buku teks.
5. Murid membanding hasil kerja mereka dengan kumpulan lain. (PAK21)
6. Murid menjelaskan tentang hasil kerja di hadapan kelas. (PAK21)
7. Murid membuat buku aktiviti halaman 60-61.
Presentations (Persembahan)- individu,
AKTIVITI PAK-21 Bus Stop (Hentian Bas)
berpasangan, berkumpulan.
Menggunakan
Memerhati / Mengelas / Membuat inferens
nombor
KPS Meramal / Berkomunikasi / Ruang dan masa Mentafsir data
Mengawal Membuat
Mendefinisi Mengeksperimen
pembolehubah hipotesis
Menggunakan peralatan dan bahan sains Membersihkan peralatan sains
KMS Menyimpan peralatan dan bahan sains Mengendalikan specimen
Melakar spesimen, peralatan & bahan sains Tidak berkenaan /
BAHAN BANTU
Buku teks, buku aktiviti, alat dan bahan seperti buku teks halaman 91.
BELAJAR
KBAT/EMK/NILAI Mengaplikasi Kreativiti dan Inovasi Bekerjasama
TP (PBS) 4 Penilaian / Pentaksiran Lembaran kerja
Kehadiran : ____ / ____
___ /___ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.
REFLEKSI
___ /___ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana___________________________________________________

You might also like