You are on page 1of 10

Perancangan Pengajaran

Strategi M2P (Mampatan, Pecutan & Pengayaan) dalam Perlaksanaan Kurikulum

MATA PELAJARAN Sains HARI Isnin

TOPIK / TEMA SAINS HAYAT : 3. Haiwan TARIKH 29/11/2021

TAHUN / KELAS 4 BESTARI MASA / TEMPOH 11.30 pagi – 12.30 tengah hari

STANDARD KANDUNGAN 3.1 Organ Pernafasan Haiwan

3.1.1 Mengenal pasti organ pernafasan haiwan.


STANDARD PEMBELAJARAN
3.1.2 Mengelaskan haiwan berdasarkan organ pernafasan.

3.1.3 Mengitlak terdapat haiwan yang mempunyai lebih daripada satu organ pernafasan.

JENIS PRAUJIAN Kuiz mudah :

TAHAP KUKUH 1 KUKUH 2 PENGAYAAN

1. Mengenal pasti organ pernafasan


OBJEKTIF 1. Mengenal pasti organ pernafasan 1. Mengelaskan haiwan mengikut jenis
haiwan. haiwan. organ pernafasan haiwan tersebut.
2. Mengelaskan haiwan mengikut jenis 2. Memberi contoh haiwan & organ 2. Memberi contoh haiwan & organ
organ pernafasan haiwan tersebut. pernafasannya pernafasannya.
3. Mengitlak organ pernafasan haiwan
bagi gambar-gambar haiwan yang
dipilih secara rawak.
SET INDUKSI Guru membawa ikan beta ke dalam kelas & minta mengingat tajuk yang pernah dipelajari berkaitan haiwan tersebut.

AKTIVITI PdP 1. Murid menonton Video PdPC 1. Murid menonton Video PdPC 1. Murid menonton Video PdPC
(Mengikut urutan – aktiviti yang yang guru hasilkan. yang guru hasilkan. yang guru hasilkan.
menarik minat dan berkesan
2. Murid menamakan organ 2. Murid menamakan organ 2. Menjawab soalan kuiz
dalam tempoh yang realistik)
pernafasan haiwan pernafasan haiwan berdasarkan video yang
berdasarkan gambar-gambar berdasarkan gambar-gambar ditonton secara bergilir (Laptop
yang di pamerkan. yang di pamerkan. & HP guru).

❖ Aktiviti “Fan n Pick” ❖ Aktiviti “Fan n Pick” ★ Kaedah “Masteri Learning”


(Menggunakan gambar-gambar (Menggunakan gambar-gambar guru sebagai Fasilitator.
untuk buat aktiviti hand on) untuk buat aktiviti hand on)

GABUNG JALIN PENERAPAN


1. Bahasa / 2. Kelestarian Alam Sekitar / 3. Nilai Murni /
EMK
4. Sains Dan Teknologi / 5. Patriotisme 6. Kreativiti Dan Inovasi

8. Teknologi Maklumat dan


7. Keusahawanan 9. Kelestarian Global 10. Pendidikan Kewangan
Komunikasi

1. Verbal – linguistic / 2. Logik – Matematik 3. Visual – Ruang 4. Kinestatik


KECERDASAN PELBAGAI
5. Muzik / 6. Interpersonal 7. Intrapersonal 8. Naturalis /

KBAT Mencipta Menilai Menganalisis / Mengaplikasi

� Fan n Pick
PAK 21 Kuiz online : LiveWorkSheet.
� Wheel Of Name
JENIS PASCAUJIAN Kuiz megikut aras penguasaan murid & TP minima mengikut SP

KUKUH 1 KUKUH 2 PENGAYAAN


IMPAK / REFLEKSI
…….. /…..4…. Orang murid menguasaai. ….….. /…21.. Orang murid menguasaai. ….….. / ..1.. Orang murid menguasaai.
Bilangan murid yang tidak hadir
CATATAN Bilangan murid yang tidak hadir ……/..4.. Bilangan murid yang tidak hadir …….
……/..21..
Program KPMPerkasaKU – CATCH UP PLAN FASA 1 : STRATEGI M2P (MAMPATAN, PECUTAN, PENGAYAAN)
MATA PELAJARAN: SAINS TAHUN : TAHUN 4 BESTARI

PEMULIHAN PENGUKUHAN (TP


PENGAYAAN (TP5&6)
(TP1&2) 3&4)
SENARAI NAMA TEMA / TAJUK YANG PERLU SENARAI NAMA TEMA / TAJUK YANG SENARI NAMA TEMA / TAJUK YANG
MURID DIPULIHKAN MURID PERLU DIPULIHKAN MURID PERLU DIPULIHKAN

Ahmad Ilyassa Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Aina Nabila


Sains Fizikal, Bumi & Angkasa,
Danish Qaiser Fizikal, Sains Bahan, Bumi & Binti Ahmad Sains, Fizikal, Teknologi
Teknologi (TP4) Angkasa, Teknologi Yusri

Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Aleesya Qaisara Inkuiri, Sains Hayat, Sains,
Fizikal, Sains Bahan, Bumi & Binti Mohd Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
DHARSHINI Angkasa, Teknologi Ghazali (TP4) Angkasa, Teknologi

Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Muhammad
Qaleasya Fizikal, Sains Bahan, Bumi & Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
Fazrul (TP4)
Angkasa, Teknologi Angkasa, Teknologi

Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Iman Hanafi Inkuiri, Sains Hayat, Sains,
Qaseh Nellya
Fizikal, Sains Bahan, Bumi & Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
Edora (TP4)
Angkasa, Teknologi Angkasa, Teknologi

Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Nur Iman
Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
Nasuha (TP4)
Angkasa, Teknologi

Saffiya Adni Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP4) Angkasa, Teknologi
Sumyra Aishah Inkuiri, Sains Hayat, Sains,
Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP4) Angkasa, Teknologi

Siti Nur Haziqah Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP4) Angkasa, Teknologi
Auni Miasara Inkuiri, Sains Hayat, Sains,
Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP3) Angkasa, Teknologi

Awliya Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP3) Angkasa, Teknologi

Mohamad Faizul Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP3) Angkasa, Teknologi

Ikhwan Hakim Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP3) Angkasa, Teknologi

Aqil Danish Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP3) Angkasa, Teknologi

Adam Haikal Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP3) Angkasa, Teknologi

Adam Rayyan Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP3) Angkasa, Teknologi

Adeeb Rayyan Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP3) Angkasa, Teknologi
Aidil Firaz Inkuiri, Sains Hayat, Sains,
Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP3) Angkasa, Teknologi

Hakim Iman Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP3) Angkasa, Teknologi

Ain Ramadhani Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP3) Angkasa, Teknologi

Nurbalqis Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP3) Angkasa, Teknologi

Ros Farisya Inkuiri, Sains Hayat, Sains,


Fizikal, Sains Bahan, Bumi &
(TP3) Angkasa, Teknologi

SENARAI MURID CICIR PDPR : TINDAKAN YANG TELAH DIAMBIL

Keluarga murid telah dihubungi melalui Whatsapp (tidak menelefon kerana kebimbangan ibu / bapa
Dharshini stress sekiranya terlalu ramai guru yang membuat panggilan telefon)

Keluarga murid telah dihubungi melalui Whatsapp (tidak menelefon kerana kebimbangan ibu / bapa
Qaleasya stress sekiranya terlalu ramai guru yang membuat panggilan telefon)

Keluarga murid telah dihubungi melalui Whatsapp (tidak menelefon kerana kebimbangan ibu / bapa
Qaseh Nellya Edora stress sekiranya terlalu ramai guru yang membuat panggilan telefon)

Ros Farisya Keluarga murid telah dihubungi melalui Whatsapp (tidak menelefon kerana kebimbangan ibu / bapa
stress sekiranya terlalu ramai guru yang membuat panggilan telefon)
Keluarga murid telah dihubungi melalui Whatsapp (tidak menelefon kerana kebimbangan ibu / bapa
Aidil Firaz
stress sekiranya terlalu ramai guru yang membuat panggilan telefon)

Keluarga murid telah dihubungi melalui Whatsapp (tidak menelefon kerana kebimbangan ibu / bapa
Adeeb Rayyan
stress sekiranya terlalu ramai guru yang membuat panggilan telefon)

Disediakan oleh, Disemak oleh, Disahkan oleh,

……………………………….. ………………………………… …………………………..


( HASLINDA BAKERI )
Guru SAINS 4 Bestari
Tarikh :

Perancangan Pengajaran
Strategi M2P (Mampatan, Pecutan & Pengayaan) dalam Perlaksanaan Kurikulum

MATA PELAJARAN HARI

TOPIK / TEMA TARIKH

TAHUN / KELAS MASA / TEMPOH

STANDARD KANDUNGAN

STANDARD PEMBELAJARAN

JENIS PRAUJIAN
TAHAP KUKUH 1 KUKUH 2 PENGAYAAN

OBJEKTIF 1. 1.
1.
2. 2.
2.
3. 3.

SET INDUKSI

AKTIVITI PdP 1. 1. 1.
(Mengikut urutan – aktiviti yang 2. 2. 2.
menarik minat dan berkesan 3. 3. 3.
dalam tempoh yang realistik)

GABUNG JALIN PENERAPAN


1. Bahasa 2. Kelestarian Alam Sekitar 3. Nilai Murni
EMK
4. Sains Dan Teknologi 5. Patriotisme 6. Kreativiti Dan Inovasi

8. Teknologi Maklumat dan


7. Keusahawanan 9. Kelestarian Global 10. Pendidikan Kewangan
Komunikasi

1. Verbal – linguistic 2. Logik – Matematik 3. Visual – Ruang 4. Kinestatik


KECERDASAN PELBAGAI
5. Muzik 6. Interpersonal 7. Intrapersonal 8. Naturalis

KBAT Mencipta Menilai Menganalisis Mengaplikasi

PAK 21

JENIS PASCAUJIAN Kuiz megikut aras penguasaan murid & TP minima mengikut SP

IMPAK / REFLEKSI KUKUH 1 KUKUH 2 PENGAYAAN


….….. /…..…. Orang murid menguasaai. ….….. /……... Orang murid menguasaai. ….….. / ….….. Orang murid menguasaai.

CATATAN

You might also like