You are on page 1of 8

Perancangan Pengajaran

Strategi M2P (Mampatan, Pecutan & Pengayaan) dalam Perlaksanaan Kurikulum

MATA PELAJARAN Sains HARI Isnin

TOPIK / TEMA SAINS HAYAT : 3. Haiwan TARIKH 29/11/2021

TAHUN / KELAS 4 BESTARI MASA / TEMPOH 11.30 pagi – 12.30 tengah hari

STANDARD KANDUNGAN 3.1 Organ Pernafasan Haiwan

3.1.1 Mengenal pasti organ pernafasan haiwan.


STANDARD PEMBELAJARAN 3.1.2 Mengelaskan haiwan berdasarkan organ pernafasan.
3.1.3 Mengitlak terdapat haiwan yang mempunyai lebih daripada satu organ pernafasan.

JENIS PRAUJIAN Kuiz mudah :

TAHAP KUKUH 1 KUKUH 2 PENGAYAAN


1. Mengenal pasti organ pernafasan haiwan.
OBJEKTIF 1. Mengenal pasti organ pernafasan haiwan. 1. Mengelaskan haiwan mengikut jenis organ
2. Mengelaskan haiwan mengikut jenis organ pernafasan haiwan tersebut.
2. Memberi contoh haiwan & organ
pernafasan haiwan tersebut.
pernafasannya 2. Memberi contoh haiwan & organ
pernafasannya.
3. Mengitlak organ pernafasan haiwan bagi
gambar-gambar haiwan yang dipilih secara
rawak.

SET INDUKSI Guru membawa ikan beta ke dalam kelas & minta mengingat tajuk yang pernah dipelajari berkaitan haiwan tersebut.
AKTIVITI PdP 1. Murid menonton Video PdPC yang 1. Murid menonton Video PdPC yang 1. Murid menonton Video PdPC yang
guru hasilkan. guru hasilkan. guru hasilkan.
(Mengikut urutan – aktiviti yang
menarik minat dan berkesan dalam 2. Murid menamakan organ pernafasan 2. Murid menamakan organ pernafasan 2. Menjawab soalan kuiz berdasarkan
tempoh yang realistik) haiwan berdasarkan gambar-gambar haiwan berdasarkan gambar-gambar video yang ditonton secara bergilir
yang di pamerkan. yang di pamerkan. (Laptop & HP guru).
❖ Aktiviti “Fan n Pick” ❖ Aktiviti “Fan n Pick” ★ Kaedah “Masteri Learning” guru
(Menggunakan gambar-gambar untuk buat (Menggunakan gambar-gambar untuk buat sebagai Fasilitator.
aktiviti hand on) aktiviti hand on)

GABUNG JALIN PENERAPAN


1. Bahasa / 2. Kelestarian Alam Sekitar / 3. Nilai Murni /
EMK
4. Sains Dan Teknologi / 5. Patriotisme 6. Kreativiti Dan Inovasi
8. Teknologi Maklumat dan
7. Keusahawanan 9. Kelestarian Global 10. Pendidikan Kewangan
Komunikasi
1. Verbal – linguistic / 2. Logik – Matematik 3. Visual – Ruang 4. Kinestatik
KECERDASAN PELBAGAI
5. Muzik / 6. Interpersonal 7. Intrapersonal 8. Naturalis /

KBAT Mencipta Menilai Menganalisis / Mengaplikasi

� Fan n Pick
PAK 21 Kuiz online : LiveWorkSheet.
� Wheel Of Name

JENIS PASCAUJIAN Kuiz megikut aras penguasaan murid & TP minima mengikut SP

KUKUH 1 KUKUH 2 PENGAYAAN


IMPAK / REFLEKSI
…….. /…..4…. Orang murid menguasaai. ….….. /…21.. Orang murid menguasaai. ….….. / ..1.. Orang murid menguasaai.

CATATAN Bilangan murid yang tidak hadir ……/..4.. Bilangan murid yang tidak hadir ……/..21.. Bilangan murid yang tidak hadir …….
Program KPMPerkasaKU – CATCH UP PLAN FASA 1 : STRATEGI M2P (MAMPATAN, PECUTAN, PENGAYAAN)
MATA PELAJARAN: SAINS TAHUN : TAHUN 4 BESTARI

PEMULIHAN (TP1&2) PENGUKUHAN (TP 3&4) PENGAYAAN (TP5&6)


SENARAI NAMA TEMA / TAJUK YANG PERLU SENARAI NAMA TEMA / TAJUK YANG PERLU SENARI NAMA TEMA / TAJUK YANG
MURID DIPULIHKAN MURID DIPULIHKAN MURID PERLU DIPULIHKAN
Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Fizikal,
Sains Fizikal, Bumi & Angkasa, Ahmad Ilyassa Aina Nabila Binti
Danish Qaiser Sains Bahan, Bumi & Angkasa, Sains, Fizikal, Teknologi
Teknologi (TP4) Ahmad Yusri
Teknologi
Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Fizikal, Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Fizikal,
Aleesya Qaisara Binti
Sains Bahan, Bumi & Angkasa, Sains Bahan, Bumi & Angkasa,
DHARSHINI Mohd Ghazali (TP4)
Teknologi Teknologi
Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Fizikal, Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Fizikal,
Muhammad Fazrul
Qaleasya Sains Bahan, Bumi & Angkasa, Sains Bahan, Bumi & Angkasa,
(TP4)
Teknologi Teknologi
Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Fizikal, Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Fizikal,
Iman Hanafi
Qaseh Nellya Edora Sains Bahan, Bumi & Angkasa, Sains Bahan, Bumi & Angkasa,
(TP4)
Teknologi Teknologi
Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Fizikal,
Nur Iman Nasuha
Sains Bahan, Bumi & Angkasa,
(TP4)
Teknologi
Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Fizikal,
Saffiya Adni
Sains Bahan, Bumi & Angkasa,
(TP4)
Teknologi
Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Fizikal,
Sumyra Aishah
Sains Bahan, Bumi & Angkasa,
(TP4)
Teknologi
Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Fizikal,
Siti Nur Haziqah
Sains Bahan, Bumi & Angkasa,
(TP4)
Teknologi
Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Fizikal,
Auni Miasara
Sains Bahan, Bumi & Angkasa,
(TP3)
Teknologi
Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Fizikal,
Awliya
Sains Bahan, Bumi & Angkasa,
(TP3)
Teknologi
Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Fizikal,
Mohamad Faizul
Sains Bahan, Bumi & Angkasa,
(TP3)
Teknologi
Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Fizikal,
Ikhwan Hakim
Sains Bahan, Bumi & Angkasa,
(TP3)
Teknologi
Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Fizikal,
Aqil Danish
Sains Bahan, Bumi & Angkasa,
(TP3)
Teknologi
Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Fizikal,
Adam Haikal
Sains Bahan, Bumi & Angkasa,
(TP3)
Teknologi
Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Fizikal,
Adam Rayyan
Sains Bahan, Bumi & Angkasa,
(TP3)
Teknologi
Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Fizikal,
Adeeb Rayyan
Sains Bahan, Bumi & Angkasa,
(TP3)
Teknologi
Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Fizikal,
Aidil Firaz
Sains Bahan, Bumi & Angkasa,
(TP3)
Teknologi
Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Fizikal,
Hakim Iman
Sains Bahan, Bumi & Angkasa,
(TP3)
Teknologi
Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Fizikal,
Ain Ramadhani
Sains Bahan, Bumi & Angkasa,
(TP3)
Teknologi
Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Fizikal,
Nurbalqis
Sains Bahan, Bumi & Angkasa,
(TP3)
Teknologi
Inkuiri, Sains Hayat, Sains, Fizikal,
Ros Farisya
Sains Bahan, Bumi & Angkasa,
(TP3)
Teknologi
SENARAI MURID CICIR PDPR : TINDAKAN YANG TELAH DIAMBIL

Keluarga murid telah dihubungi melalui Whatsapp (tidak menelefon kerana kebimbangan ibu / bapa stress
Dharshini
sekiranya terlalu ramai guru yang membuat panggilan telefon)

Keluarga murid telah dihubungi melalui Whatsapp (tidak menelefon kerana kebimbangan ibu / bapa stress
Qaleasya
sekiranya terlalu ramai guru yang membuat panggilan telefon)

Keluarga murid telah dihubungi melalui Whatsapp (tidak menelefon kerana kebimbangan ibu / bapa stress
Qaseh Nellya Edora
sekiranya terlalu ramai guru yang membuat panggilan telefon)

Keluarga murid telah dihubungi melalui Whatsapp (tidak menelefon kerana kebimbangan ibu / bapa stress
Ros Farisya
sekiranya terlalu ramai guru yang membuat panggilan telefon)

Keluarga murid telah dihubungi melalui Whatsapp (tidak menelefon kerana kebimbangan ibu / bapa stress
Aidil Firaz
sekiranya terlalu ramai guru yang membuat panggilan telefon)

Keluarga murid telah dihubungi melalui Whatsapp (tidak menelefon kerana kebimbangan ibu / bapa stress
Adeeb Rayyan
sekiranya terlalu ramai guru yang membuat panggilan telefon)

Disediakan oleh, Disemak oleh, Disahkan oleh,

……………………………….. ………………………………… …………………………..


( HASLINDA BAKERI )
Guru SAINS 4 Bestari
Tarikh :

Perancangan Pengajaran
Strategi M2P (Mampatan, Pecutan & Pengayaan) dalam Perlaksanaan Kurikulum

MATA PELAJARAN HARI


TOPIK / TEMA TARIKH

TAHUN / KELAS MASA / TEMPOH

STANDARD KANDUNGAN

STANDARD PEMBELAJARAN

JENIS PRAUJIAN

TAHAP KUKUH 1 KUKUH 2 PENGAYAAN

OBJEKTIF 1. 1.
1.
2. 2.
2.
3. 3.

SET INDUKSI

AKTIVITI PdP 1. 1. 1.

(Mengikut urutan – aktiviti yang 2. 2. 2.


menarik minat dan berkesan dalam 3. 3. 3.
tempoh yang realistik)

GABUNG JALIN PENERAPAN


1. Bahasa 2. Kelestarian Alam Sekitar 3. Nilai Murni
EMK
4. Sains Dan Teknologi 5. Patriotisme 6. Kreativiti Dan Inovasi
8. Teknologi Maklumat dan
7. Keusahawanan 9. Kelestarian Global 10. Pendidikan Kewangan
Komunikasi
1. Verbal – linguistic 2. Logik – Matematik 3. Visual – Ruang 4. Kinestatik
KECERDASAN PELBAGAI 5. Muzik 6. Interpersonal 7. Intrapersonal 8. Naturalis

KBAT Mencipta Menilai Menganalisis Mengaplikasi

PAK 21

JENIS PASCAUJIAN Kuiz megikut aras penguasaan murid & TP minima mengikut SP

KUKUH 1 KUKUH 2 PENGAYAAN


IMPAK / REFLEKSI
….….. /…..…. Orang murid menguasaai. ….….. /……... Orang murid menguasaai. ….….. / ….….. Orang murid menguasaai.

CATATAN

You might also like