You are on page 1of 3

e-RPH 5 RPH e-persediaan 2 Kumpulan

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PROGRAM PEMULIHAN KHAS

KELAS Tahun 5
TARIKH / HARI / MINGGU 12.5.2022 KHAMIS 8
KEHADIRAN
/2
MURID
MATA PELAJARAN MATEMATIK
MASA 7.45-8.45 PG
KUMPULAN KUMPULAN 1 (Rusmadila) KUMPULAN 2

TEMA / TAJUK Operasi Tambah Operasi Darab

KEMAHIRAN PEMULIHAN 4.3- Tambah dalam lingkungan 100 4.3- Operasi Darab

STANDARD 2.1.1 Menambah dua nombor dalam


PEMBELAJARAN 2.3.1 Mendarab dalam lingkungan fakta asas
lingkungan 100
PENGETAHUAN SEDIA
ADA Murid sudah mengenal nombor hingga 50 Murid tahu operasi tambah,tolak

PAK21 ¨ Komunikasi ¨ Kolaboratif ¨ Kreatif ¨ Kritis ¨ Nilai


BAHAN BANTU
BELAJAR/BAHAN BANTU Kad nombor, petak 100
MENGAJAR
Pada akhir PdP, murid berupaya: Pada akhir PdP, murid berupaya:
Menambah dua nombor tanpa mengumpul Mengenal konsep darab melalui penambahan
OBJEKTIF
PEMBELAJARAN semula bagi nombor dua digit dengan berulang.
nombor satu digit dalam lingkungan 100.

1. Murid melengkapkan lembaran kerja bagi 1. Murid melengkapkan lembaran kerja bagi
aktiviti yang lalu. aktiviti yang lalu.
2. Murid dibimbing menambah dua digit 2. Murid dibimbing mengenal konsep darab.
dengan nombor satu digit . 3.Murid menyelesaikan aktiviti secara
3. Guru membimbing murid menentukan berpasangan.
tempat ratus, puluh dan sa.
4.Murid menyelesaikan aktiviti secara Penutup:
AKTIVITI
berpasangan. 1. Latihan Pengukuhan melalui lembaran
kerja.
Penutup: 2. Guru menilai penguasaan murid.
1. Latihan Pengukuhan melalui lembaran
kerja.
2. Guru menilai penguasaan murid.

REFLEKSI / IMPAK
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Kumpulan 1: ____/____ murid mencapai objektif Kehadiran Murid:
____/____ murid belum mencapai objektif ¨ Rusmadila
Kumpulan 2: ____/____ murid mencapai objektif ¨ Bazli Syamil
____/____ murid belum mencapai objektif
CATATAN: ____________________
e-RPH 5 RPH e-persediaan 2 Kumpulan

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN MATEMATIK KELAS / BIL MURID Tahun 3 :      /8  orang


TARIKH / HARI / MINGGU KHAMIS / 15.4.2021/ 12 MASA 8.15-9.15 pagi
KUMPULAN KUMPULAN 1 KUMPULAN 2

KEMAHIRAN PEMULIHAN
(KP) KVKK Diftong dan Vokal Berganding

PENGETAHUAN SEDIA
ADA Boleh membaca KVK,KV Boleh membaca perkataan KVK,KVKVK

STANDARD KAND. KSSR 1.1 Mendengar dan memberikan respons 2.1 Asas membaca dan memahami

Pada akhir pembelajaran, murid berupaya: Pada akhir pembelajaran, murid berupaya:

OBJEKTIF 
1. Mengecam bunyi 5 perkataan KVKK 1. Mengecam bunyi 5 perkataan diftong dan vocal
2. Membunyikan 5 perkataan KVKK (tong, berganding.
bank, zink, gong, wang) 1. Membunyikan 5 perkataan diftong (duit, jauh,
pulau, silau, pantai)
SET INDUKSI Guru bermain teka barang bersama murid menggunakan kotak dan kad perkataan.
1. Murid menyebut nama gambar diftong yang
dipamerkan oleh guru.
2. Murid membimbing mengeja gambar yang
1. Guru mempamerkan beberapa ditunjukkan.
perkataan (kad perkataan) 3. Murid menyalin semula..
AKTIVITI 2. Murid mengeja dan menyebut 4. Latihan pengukuhan : Melengkapkan lembaran
berdasarkan kad yang ditunjuk. kerja.
3. Guru membantu murid menyebut
4. Latihan Pengukuhan : Melengkapkan
lembaran kerja.

PENILAIAN
BAHAN BANTU ELEMEN MERENTAS
PENGAJARAN & KBAT NILAI
BELAJAR(BBB) KURIKULUM(EMK)
PEMBELAJARAN

☐ Lembaran ☐ Buku teks                ☐ Mengaplikasi ☐ Kreativiti/Inovasi ☐ Baik Hati


Kerja       ☐ Internet             ☐ Menganalisis ☐ Bahasa       ☐ Kerjasama
☐ Pemerhatian      ☐ Radio/TV            ☐ Mencipta ☐ Sains & Teknologi ☐ Bertolak Ansur
☐ Lisan      ☐ Kad Imbasan     ☐ Menaakul ☐ Keusahawanan ☐ Keadilan
☐ Tugasan ☐ Modul                      ☐ Membuat       ☐ Pendidikan Alam ☐ Kejujuran
☐ Hasil Kerja      ☐ Projektor                Refleksi Sekitar     ☐ Bersyukur
☐ Kuiz      ☐ Gambar/Carta           ☐ Membuat ☐ Patriotisme       ☐ Tolong-menolong
☐ Projek       ☐ Model      Keputusan ☐ TMK      ☐ Bertanggungjawab
☐ Ujian ☐ Bahan Maujud ☐ Membuat ☐ Pendidikan Sivik ☐ Hemah Tinggi
     Inovasi
☐ Powerpoint              ☐ Hormat Menghormati
☐ Menyelesaikan …………………
☐ Buku cerita       ☐ Kasih Sayang
      Masalah
☐ Lain-lain ☐ Kesabaran
☐ Ketekunan
………………… ☐ Berbudi Bahasa
e-RPH 5 RPH e-persediaan 2 Kumpulan

REFLEKSI / IMPAK P&P ditangguhkan kerana:


……/….. Orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi ☐ Mesyuarat / Kursus
latihan pengayaan/pengukuhan. ☐ Program Sekolah
……/….. orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi ☐ Guru Pengiring
latihan pemulihan. ☐ Aktiviti Luar
☐ Cuti Rehat / Cuti Sakit
Catatan : 
☐ Cuti Peristiwa / Cuti Am
…………………………………………………………………. ☐ Cuti Bencana / Cuti Khas

You might also like