You are on page 1of 7

SMKA TUN SAKARAN,

SEMPORNA, SABAH

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : 14 TARIKH : 3/7/2023


KELAS : 1S HARI : ISNIN
MAKLUMAT MATA PELAJARAN : SAINS MASA : 7.30-8.30
BILANGAN MURID : 24/25
TAJUK

OBJEKTIF
PEMBELAJARAN

AKTIVITI
PENGAJARAN

REFLEKSI GURU CUTI SAKIT

MINGGU : 14 TARIKH : 3/7/2023


KELAS : 1R HARI : ISNIN
MAKLUMAT MATA PELAJARAN : SAINS MASA : 9.30-10.30
BILANGAN MURID : 23/24
TAJUK

OBJEKTIF
PEMBELAJARAN

AKTIVITI
PENGAJARAN

REFLEKSI 2 GURU CUTI SAKIT

MINGGU : 14 TARIKH : 3/7/2023


KELAS : 1R HARI : ISNIN
MAKLUMAT MATA PELAJARAN : PSV MASA :11.30-12.30
BILANGAN MURID : 23/24
TAJUK

OBJEKTIF
PEMBELAJARAN

AKTIVITI
PENGAJARAN

REFLEKSI GURU CUTI SAKIT

MINGGU : 14 TARIKH : 3/7/2023


KELAS : 3S HARI : ISNIN
MAKLUMAT MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN SENI DAN MASA :13.30-14.30
VISUAL BILANGAN MURID : 29
SMKA TUN SAKARAN,
SEMPORNA, SABAH

TAJUK

OBJEKTIF
PEMBELAJARAN

AKTIVITI
PENGAJARAN

REFLEKSI GURU CUTI SAKIT

MINGGU : 14 TARIKH : 4/7/2023


KELAS : 1R HARI : SELASA
MAKLUMAT MATA PELAJARAN : SAINS MASA : 7.00-8.00
BILANGAN MURID : 18
TAJUK

OBJEKTIF
PEMBELAJARAN

AKTIVITI
PENGAJARAN

REFLEKSI GURU CUTI SAKIT

MINGGU : 14 TARIKH : 4/7//2023


KELAS : 1S HARI : SELASA
MAKLUMAT MATA PELAJARAN : SAINS MASA : 9..30-10-30
BILANGAN MURID :15
TAJUK

OBJEKTIF
PEMBELAJARAN

AKTIVITI
PENGAJARAN

REFLEKSI GURU CUTI SAKIT

MINGGU : 14 TARIKH : 4/7/2023


KELAS : 3K HARI : SELASA
MAKLUMAT MATA PELAJARAN : GEOGRAFI MASA :11.00-12.30
BILANGAN MURID : 31
TAJUK
SMKA TUN SAKARAN,
SEMPORNA, SABAH

OBJEKTIF
PEMBELAJARAN

AKTIVITI
PENGAJARAN

REFLEKSI GURU CUTI SAKIT

MINGGU : 14 TARIKH : 4/7/2023


KELAS : 1B HARI : SELASA
MAKLUMAT MATA PELAJARAN : PSV MASA :13.30-14.30
BILANGAN MURID : 18
TAJUK

OBJEKTIF
PEMBELAJARAN

AKTIVITI
PENGAJARAN

REFLEKSI GURU CUTI SAKIT

MINGGU : 14 TARIKH : 5/7/2023


KELAS : 2B HARI : RABU
MAKLUMAT MATA PELAJARAN : PSV MASA : 7.00-8.00
BILANGAN MURID :28
TAJUK

OBJEKTIF
PEMBELAJARAN

AKTIVITI
PENGAJARAN

REFLEKSI GURU TERLIBAT DENGAN MAJLIS ANUGERANG CEMERLANG PELAJAR SEBAGAI


AJK DOKUMENTASI

MINGGU : 14 TARIKH : 5/7/2023


KELAS : 1S HARI : RABU
MAKLUMAT MATA PELAJARAN : PSV MASA :8.00-9.00
BILANGAN MURID : 15
TAJUK

OBJEKTIF
PEMBELAJARAN
SMKA TUN SAKARAN,
SEMPORNA, SABAH

AKTIVITI
PENGAJARAN

REFLEKSI GURU TERLIBAT DENGAN MAJLIS ANUGERANG CEMERLANG PELAJAR SEBAGAI


AJK DOKUMENTASI

MINGGU : 14 TARIKH : 6/7/2023


KELAS : 3R HARI : KHAMIS
MAKLUMAT MATA PELAJARAN : PSV MASA :7.00-8.00
BILANGAN MURID :33
TAJUK REKA BENTUK LANSKAP

OBJEKTIF 5.1 Persepsi seni dalam Reka


PEMBELAJARAN
Bentuk Landskap

5.1.1 Memperihalkan sejarah perkembangan reka bentuk landskap

5.2 Eksplorasi seni dalam Reka

Bentuk Landskap

5.1.2 Menjelaskan prinsip reka bentuk landskap dari aspek softscape

dan hardscape melalui peranan dan fungsi, prinsip dan elemen, konsep dan ergonimik.

AKTIVITI SET INDUKSI


PENGAJARAN 1. Guru menayangkan slaid berkaitan tajuk reka bentuk landskap
2. Guru bersoal jawab dengan pelajar
3. Guru kemudianya, menerangkan objektif pembelajaran kepada murid.
AKTIVITI UTAMA
1. Bahan telah disediakan di atas meja setiap kumpulan
2. Hasil daripada aktiviti set induksi tadi, setiap kumpulan dikehendaki berbincang untuk
mendapatkan maklumat yang
telah diagihkan oleh guru kepada setiap kumpulan.
3. Setiap kumpulan diarahkan untuk memilih satu bentuk persembahan untuk
mendokumentasikan maklumat yang
dipilih.
4. Setelah tugasan selesai, setiap kumpulan
REFLEKSI 27 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /

pengukuhan.

6 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

MINGGU : 14 TARIKH : 6/7/2023


KELAS : 1R HARI : KHAMIS
MAKLUMAT MATA PELAJARAN : SAINS MASA : 8.00-9.00
BILANGAN MURID : 24
SMKA TUN SAKARAN,
SEMPORNA, SABAH

TAJUK 4. Pembiakan

OBJEKTIF 4.2.1 mengenal pasti struktur dan fungsi sistem pembiakan lelaki dan perempuan.
PEMBELAJARAN 4.2.2 berkomunikasi mengenai perubahan fizikal yang berlaku semasa akil baligh.
4.2.3 membanding dan membezakan gamet jantan dengan gamet betina dalam sistem
pembiakan.

AKTIVITI Menggunakan multimedia untuk membuat pemerhatian dan membincangkan struktur dan fungsi
PENGAJARAN sistem pembiakan lelaki dan perempuan.
Membincangkan pengalaman perubahan fizikal semasa akil baligh.
Menggunakan peta pemikiran untuk membanding- bezakan gamet jantan (sperma) dan gamet
betina (ovum) dari segi struktur dan fungsi.
REFLEKSI 20 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /

pengukuhan.

4 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

MINGGU : 14 TARIKH : 6/7/2023


KELAS : 1S HARI : KHAMIS
MAKLUMAT MATA PELAJARAN : SAINS MASA : 10.30-11.30
BILANGAN MURID : 25
TAJUK 4. Pembiakan

OBJEKTIF 4.2.1 mengenal pasti struktur dan fungsi sistem pembiakan lelaki dan perempuan.
PEMBELAJARAN 4.2.2 berkomunikasi mengenai perubahan fizikal yang berlaku semasa akil baligh.
1. 4.2.3 membanding dan membezakan gamet jantan dengan gamet betina dalam sistem
pembiakan.
AKTIVITI Menggunakan multimedia untuk membuat pemerhatian dan membincangkan struktur dan fungsi
PENGAJARAN sistem pembiakan lelaki dan perempuan.
Membincangkan pengalaman perubahan fizikal semasa akil baligh.
Menggunakan peta pemikiran untuk membanding- bezakan gamet jantan (sperma) dan gamet
betina (ovum) dari segi struktur dan fungsi.
REFLEKSI 20 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /

pengukuhan.

5 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

MINGGU : 14 TARIKH : 6/7/2023


KELAS : 2S HARI : KHAMIS
MAKLUMAT MATA PELAJARAN : PSV MASA : 13.30-14.30
BILANGAN MURID : 27
TAJUK 4. Reka Bentuk Lanskap

OBJEKTIF Pada akhir pelajaran murid dapat:


PEMBELAJARAN 5.1 Persepsi Seni dalam Reka Bentuk Landskap - Pemahaman terhadap reka bentuk landskap
dalam bidang reka bentuk.
5.1.1 Memperihalkan sejarah perkembangan reka bentuk landskap
5.1.2Menjelaskan Prinsip Reka Bentuk Landskap dari aspek :
i) Jenis landskap
a. Landskap lembut
SMKA TUN SAKARAN,
SEMPORNA, SABAH

b. Landskap kejur
ii) Peranan dan fungsi
iii)Prinsip dan elemen
iv)Konsep
1. v) Ergonomik
AKTIVITI 1. Set induksi - Semua murid melihat landskap di persekitaran sekolah. - Soal jawab antara guru
PENGAJARAN dan murid tentang apa yang dilihat.
2. Perkembangan - Tayangan multimedia tentang jenis-jenis landskap. - Murid diberi
penerangan oleh guru mengenai : a)Jenis landskap *Landskap lembut *Landskap kejur b)
Peranan dan fungsi c) prinsip dan elemen d) konsep e) ergonomic
3. Penutup - Murid diberi lembaran kerja mengenai tajuk yang dibincangkan.

REFLEKSI 25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /

pengukuhan.

2 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

MINGGU : 14 TARIKH : 7/7/2023


KELAS : 2R HARI : JUMAAT
MAKLUMAT MATA PELAJARAN : PSV MASA : 7.00-8.00
BILANGAN MURID : 27
TAJUK 4. Reka Bentuk Lanskap

OBJEKTIF Pada akhir pelajaran murid dapat:


PEMBELAJARAN 5.1 Persepsi Seni dalam Reka Bentuk Landskap - Pemahaman terhadap reka bentuk landskap
dalam bidang reka bentuk.
5.1.1 Memperihalkan sejarah perkembangan reka bentuk landskap
5.1.2Menjelaskan Prinsip Reka Bentuk Landskap dari aspek :
i) Jenis landskap
a. Landskap lembut
b. Landskap kejur
ii) Peranan dan fungsi
iii)Prinsip dan elemen
iv)Konsep
v) Ergonomik

AKTIVITI 1. Set induksi - Semua murid melihat landskap di persekitaran sekolah. - Soal jawab antara guru
PENGAJARAN dan murid tentang apa yang dilihat.
2. Perkembangan - Tayangan multimedia tentang jenis-jenis landskap. - Murid diberi
penerangan oleh guru mengenai : a)Jenis landskap *Landskap lembut *Landskap kejur b)
Peranan dan fungsi c) prinsip dan elemen d) konsep e) ergonomic
3. Penutup - Murid diberi lembaran kerja mengenai tajuk yang dibincangkan.

REFLEKSI 25 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /

pengukuhan.

2 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan
SMKA TUN SAKARAN,
SEMPORNA, SABAH

MINGGU : 14 TARIKH : 7/7/2023


KELAS : 3B HARI : JUMAAT
MAKLUMAT MATA PELAJARAN : PENDIDIKAN SENI DAN MASA :10.30-11.30
VISUAL BILANGAN MURID : 24
TAJUK REKA BENTUK LANSKAP

OBJEKTIF 5.1 Persepsi seni dalam Reka


PEMBELAJARAN
Bentuk Landskap

5.1.1 Memperihalkan sejarah perkembangan reka bentuk landskap

5.2 Eksplorasi seni dalam Reka

Bentuk Landskap

5.1.2 Menjelaskan prinsip reka bentuk landskap dari aspek softscape

dan hardscape melalui peranan dan fungsi, prinsip dan elemen, konsep dan ergonimik.
AKTIVITI SET INDUKSI
PENGAJARAN 1. Guru menayangkan slaid berkaitan tajuk reka bentuk landskap
2. Guru bersoal jawab dengan pelajar
3. Guru kemudianya, menerangkan objektif pembelajaran kepada murid.
AKTIVITI UTAMA
1. Bahan telah disediakan di atas meja setiap kumpulan
2. Hasil daripada aktiviti set induksi tadi, setiap kumpulan dikehendaki berbincang untuk
mendapatkan maklumat yang
telah diagihkan oleh guru kepada setiap kumpulan.
3. Setiap kumpulan diarahkan untuk memilih satu bentuk persembahan untuk
mendokumentasikan maklumat yang
dipilih.
4. Setelah tugasan selesai, setiap kumpulan
REFLEKSI 18 orang murid dapat menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pengayaan /

pengukuhan.

6 orang murid tidak menguasai objektif pembelajaran dan diberi latihan pemulihan

You might also like