You are on page 1of 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

- Reka
22 Selasa 4 Bentuk dan
60 minit Teknologi

MODUL 5.0 Reka Bentuk Makanan


UNIT 5. REKA BENTUK MAKANAN

STANDARD KANDUNGAN 5.1 Reka Bentuk Makanan


5.1.3 Menjana idea bagi menghasilkan lakaran bermaklumat reka bentuk makanan
STANDARD PEMBELAJARAN
yang akan dihasilkan.
Pada akhir PdPC murid akan dapat :
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Menjana idea dan membuat lakaran bermaklumat reka bentuk makanan yang akan
dibuat dengan betul.

KRITERIA KEJAYAAN Murid berjaya menjana idea bagi menghasilkan 3 jenis lakaran.

Set Induksi:-
Guru menunjukkan gambar berkaitan reka bentuk makanan (Lampiran 1). Murid dan guru
bersoal jawab tentang gambar dan kaitkan dengan pelajaran hari ini.
Aktiviti:-
1. Murid duduk mengikut kumpulan.
2. Setiap kumpulan menjana idea bagi menghasilkan lakaran bermaklumat reka bentuk
AKTIVITI makanan yang akan dihasilkan. (KBAT)
PDPC 3. Murid diminta menghasilkan lakaran berdasarkan langkah-langkah yang ditunjukkan
oleh guru. (Lampiran)
4. Setiap murid membuat 3 lakaran reka bentuk makanan berdasarkan sajian yang
dipilih. (PAK21)
5. Murid menghuraikan hasil lakaran reka bentuk makanan yang akan dihasilkan. (PBD)
Penutup:-
1. Murid membuat kesimpulan tentang pelajaran hari ini.
AKTIVITI PAK-21 Stretch to Sketch (Lukis mengikut kreativiti)
BBB BT halaman 70, Gambar atau bahan maujud

KBAT Mencipta
NILAI Bertanggungjawab
EMK Kreativiti dan Inovasi
TAHAP PENGUASAAN 5 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH Projek Mudah
KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ________________________________________________
Lampiran

Langkah-langkah cetusan idea dalam menghasilkan lakaran reka bentuk hiasan makanan

You might also like