You are on page 1of 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA KELAS

8.10 - 9.10 AM
8 Jumaat 3/5/2024 4 4 UKM
60 minit
MODUL/TAJUK

2.0 Pengenalan Kepada Reka Bentuk

STANDARD KANDUNGAN 2.2 Reka Bentuk Produk Bertema


2.2.1 Mengenal pasti jenis garisan dalam lakaran reka bentuk.
2.2.2 Melakar pelbagai jenis garisan.
STANDARD PEMBELAJARAN
2.2.3 Menjana idea bagi menghasilkan lakaran dengan menggunakan garisan dan
gabungan bentuk asas.
Pada akhir PdPC murid akan dapat :
Mengenal pasti jenis garisan dalam lakaran reka bentuk, melakar pelbagai jenis garisan
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
dan menjana idea bagi menghasilkan lakaran dengan menggunakan garisan dan gabungan
bentuk asas.

KRITERIA KEJAYAAN Murid berjaya menghasilkan lakaran dengan menggunakan garisan dan gabungan bentuk
asas.
Set Induksi:-
Guru menunjukkan contoh garisan asas seperti gambar dalam buku teks haaman 24. Guru
bersoal jawab dengan murid berkaitan gambar. Guru mengaitkan dengan tajuk pelajaran
pada hari tersebut. (KBAT)
Aktiviti:-
1. Guru berbincang dengan murid tentang jenis garisan lain yang terdapat pada sesuatu
produk yang dipilih atau yang terdapat di sekeliling murid.
2. Murid melakarkan setiap satu garisan dalam sehelai kertas. Kemudian, lakarkan
AKTIVITI gambar objek menggunakan pelbagai garisan. (PAK21)
PDPC 3. Lakaran secara manual, murid hanya perlu menggunakan pensil dan kertas.
Manakala lakaran berbantukan komputer murid boleh menggunakan komputer
untuk menghasilkan garisan sama ada dalam Microsoft Word, Microsoft Power Point
atau menggunakan Paint. (PAK21)
4. Guru menerangkan proses penghasilan sesuatu produk dan menerangkan teknik
SCAMPER kepada murid.
5. Guru mentaksir kefahaman murid berdasarkan lembaran kerja murid. (PBD)
Penutup:-
Murid membuat kesimpulan tentang pelajaran hari ini.
Chunking (Gabungan )
AKTIVITI PAK-21
Graphic Organizer (Pengurusan Grafik)
BBB BT halaman 24-27

KBAT Menganalis
NILAI Kerjasama
EMK Kreativiti dan Inovasi

TAHAP PENGUASAAN 3 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH Lembaran kerja


KEHADIRAN : /

REFLEKSI / IMPAK ______ murid dapat mencapai objektif yang ditetapkan.


______ murid yang tidak mencapai objektif diberi bimbingan.
PdP ditunda kerana ________________________________________________

You might also like