You are on page 1of 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATAPELAJARAN REKA BENTUK DAN TEKNOLOGI KELAS 4A


MINGGU 21 TARIKH 11/9/2023 HARI ISNIN MASA 11.15 – 12.15

TAJUK 2.0 PENGENALAN KEPADA REKABENTUK

STANDARD KANDUNGAN 2.1 Reka bentuk


STANDARD 2.2.7 Menghasilkan rekabentuk produk bertema mengikut lakaran yang
PEMBELAJARAN dibuat menggunakan bahan dan alatan yang sesuai.
2.2.8 Membuat persembahan reka bentuk produk bertema yan telah
dihasilkan
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Menghasilkan objek menggunakan garisan dan gabungan bentuk
asas
KRITERIA KEJAYAAN Saya dapat:
1. Membuat produk bertema berdasarkan lakaran rekabentuk yang
telah dihasilkan dalam kumpulan
2. Membentangkan produk bertema dengan secara kreatif
ELEMEN MERENTAS Kreativiti dan Inovasi, Teknologi Maklumat dan Telekomunikasi, STEM
KURUKULUM
NILAI-NILAI MURNI Berfikiran terbuka, Bantu-membantu, Bertanggungjawab
ABM / BBM Alatan tangan, bahan, buku teks, Modul RBT
AKTIVITI PENGAJARAN
AKTIVITI PEMULA
TOOLS CHECKER
1. Setiap kumpulan menyebut peralatan dan bahan yang akan digunakan untuk menghasilkan produk
pada hari ini.
2. Guru mengingatkan tentang ciri-ciri keselamatan dan nilai murni sepanjang aktiviti berlangsung.
AKTIVITI 1
MENGHASILKAN PRODUK BERTEMA
1. Murid akan menghasilkan produk bertema berdasarkan lakaran rekabentuk yang telah dihasilkan.
2. Produk yang dihasilkan perlulah mengikut lakaran rekabentuk dan tidak boleh dipinda.
3. Aktiviti murid adalah seperti
 Mengukur
 Menanda
 Memotong
 Memasang
 Mencantum
 Membuat kemasan
AKTIVITI 2
PERSEMBAHAN REKABENTUK
1. Murid membuat persembahan produk rekabentuk dengan kreativiti masing-masing.
2. Ahli kumpulan lain akan memberikan komen dengan menggunakan sticky notes dan memberikan
komen tersebut kepada kumpulan yang membuat pembentangan.
AKTIVITI PLENARI
1. Guru dan murid melihat semula kriteria kejayaan
2. Ganjaran kepada kumpulan yang terbaik
3. Refleksi PdPc pada hari ini.
IMPAK / REFLEKSI 1. ______ murid dapat mencapai standard pembelajaran yang
ditetapkan.
2. ______ murid yang tidak mencapai standard pembelajaran dan
perlu diberi bimbingan.
3. PdPc tidak dapat dilaksanakan kerana _____________________

TAHAP PENCAPAIAN

You might also like