You are on page 1of 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU HARI TARIKH TAHUN MASA MATAPELAJARAN

11 Selasa 2/1/2020 4 Reka Bentuk dan Teknologi


60 minit
MODUL/TAJUK

2.0 Pengenalan Kepada Reka Bentuk

STANDARD KANDUNGAN 2.2 Reka Bentuk Produk Bertema

STANDARD PEMBELAJARAN 2.2.8 Membuat persembahan reka bentuk produk bertema yang telah dihasilkan.

OBJEKTIF PEMBELAJARAN Pada akhir PdPC murid akan dapat :


Membuat persembahan reka bentuk produk bertema yang telah dihasilkan.

Murid berjaya membuat persembahan reka bentuk produk bertema yang telah
KRITERIA KEJAYAAN
dihasilkan.

Set Induksi:-
Murid mengimbas pelajaran lalu. Guru mengaitkan dengan tajuk pelajaran pada hari
tersebut.
Aktiviti:-
1. Murid membuat persembahan reka bentuk produk yang telah dihasilkan
menggunakan pelbagai cara mengikut kreativiti masing-masing.
AKTIVITI 2. Murid dibimbing membuat perbentangan produk yang telah dihasilkan. (PAK21)
3. Murid perlu menerangkan langkah-langkah untuk menghasilkan produk dan juga
PDPC gambar-gambar yang berkaitan sekiranya menggunakan persembahan berbantukan
komputer seperti Microsoft Power Point.
4. Murid digalakkan bersoal jawab untuk mewujudkan komunikasi dua hala. (KBAT)
5. Guru mentaksir kefahaman murid berdasarkan sesi soal jawab dan hasil kerja murid.
6. Murid diberi borang semak untuk tujuan pentaksiran. (PBD)
Penutup:-
Murid membuat kesimpulan tentang pelajaran hari ini.
AKTIVITI PAK-21 Presentations (Persembahan)- berkumpulan.
BBB BT halaman 36, bahan-bahan pembentangan.

KBAT Mencipta
NILAI Kerjasama
EMK Kreativiti dan Inovasi

TAHAP PENGUASAAN 5 PENTAKSIRAN BILIK DARJAH Projek Mudah


KEHADIRAN : /

REFLEKSI / CATATAN
BORANG SENARAI SEMAK

NAMA MURID : ……………………………………………………………………………………………………….


KELAS : ……………………………………………………………………………………………………………………
TAHUN : ……………………………………………………………………………………………………………………

………………………………………………

Nama Guru RBT


Nama Sekolah

You might also like