Professional Documents
Culture Documents
AKTIVITI 1. Murid membuat rumusan aktiviti yang telah dijalankan di dalam kelas dengan
PENUTUP bimbingan guru
AKTIVITI PAK-21 / I See, I Think, I Wonder (Saya lihat, Saya
Demonstrasi
PETA I-THINK fikir dan saya bertanya)
BAHAN BANTU BELAJAR Buku Tulis dan Video You Tube
KBAT / EMK / NILAI Menilai Bahasa keberanian
STRATEGI PdP Penyelesaian Masalah
PENILAIAN PdP Tugasan
REFLEKSI / IMPAK KEHADIRAN : 6/9
6/7 orang murid berjaya mencapai objektif pembelajaran dan diberikan pengayaan.
0/7 orang murid tidak mencapai objektif pembelajaran dan diberikan pemulihan.
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana …
CATATAN Pdp ditunda kerana murid dan guru terlibat latihan karnival koko
Murid berupaya :
OBJEKTIF
Menghubungkait aktiviti rebah, bangkit dan mengilas ke kiri dan ke kanan dalam kehidupan
PEMBELAJARAN
seharian serta mampu membimbing rakan
KRITERIA KEJAYAAN 5 daripada 9 orang murid berjaya melakukan lakuan rebah, bangkit dan mengilas ke kiri dan ke
kanan
AKTIVITI 1. Murid melihat penerangan guru berkaitan lakuan bukan lokomotor
PERMULAAN 2. Guru memberi contoh pergerakan bukan lokomotor
1. Pemanasan badan
2. Murid menerangkan ciri-ciri pergerakan bukan lokomotor
AKTIVITI AKTIVITI
PdP 3. murid melakukan pergerakan lakuan bukan melompat
UTAMA
4. Permainan kecil.
CATATAN Pdp ditunda kerana murid dan guru terlibat latihan karnival koko
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN
MATA PELAJARAN HARI TARIKH TAHUN MASA MINGGU
Dunia Muzik Selasa 11/7/2023 15
DEDIKASI 9:40 – 10:10
TAJUK 1. Persepsi Muzik
STANDARD KANDUNGAN 1.1 Mengenal muzik
STANDARD 1.1.1 Muzik secara bebas
PEMBELAJARAN
Murid berupaya :
OBJEKTIF
- mengenal muzik
PEMBELAJARAN
KRITERIA KEJAYAAN 7 daripada 11 orang murid berjaya mengenal muzik
AKTIVITI 1. Murid melihat tayangan video di You Tube yang ditunjukkan oleh guru.
PERMULAAN
2. Guru mengaitkan OP dan KK dalam pelajaran pada hari ini.
AKTIVITI 1. Murid membuat rumusan aktiviti yang telah dijalankan di dalam kelas dengan
PENUTUP bimbingan guru
AKTIVITI PAK-21 / I See, I Think, I Wonder (Saya lihat, Saya
Demonstrasi
PETA I-THINK fikir dan saya bertanya)
BAHAN BANTU BELAJAR Buku Tulis dan Video You Tube
KBAT / EMK / NILAI Menilai Bahasa keberanian
STRATEGI PdP Penyelesaian Masalah
PENILAIAN PdP Tugasan
REFLEKSI / IMPAK KEHADIRAN : 7/11
4/7 orang murid berjaya mencapai objektif pembelajaran dan diberikan pengayaan.
/7 orang murid tidak mencapai objektif pembelajaran dan diberikan pemulihan.
Aktiviti pengajaran dan pembelajaran ditangguhkan kerana …
CATATAN Pdp ditunda kerana murid dan guru terlibat latihan karnival koko