You are on page 1of 9

RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN SEKOLAH KBAT

SMK TINGGI
BUKIT MERTAJAM

Mata Pelajaran: Tajuk: Kelas : PAUUM Minggu: 4


PENGAJIAN AM Alih Bentuk Bil. Pelajar : 4 / 4 orang Tarikh : 14 April 2023
SEMESTER 2 Komunikasi Hari : Jumaat
Masa : 7:30 pagi – 8:50 pagi

Isi Pelajaran : Graf positif negatif


Hasil Pembelajaran / Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid –murid dapat
1. mengetahui jenis graf dengan betul
2. memindahkan data/maklumat kepada teks bukan linear.

STANDARD ASAS PAK21

 Komunikasi ☐ Kreativiti  Kolaboratif  Kritis ☐ Nilai : -


APLIKASI KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)

 Tingkatkan Soalan Aras Tinggi  Teknik Penyoalan  Pembelajaran Berasaskan Projek/kerja kursus
 Mempelbagaikan Aktiviti Penyelesaian Masalah  Aktiviti KBAT dalam Buku  Alat Berfikir – Bahan Rangsangan
(cth : peta i –think)
Aktiviti KBAT Penilaian dan Pentaksiran

 Round Table ☐ Jigsaw Problem Solving ☐ Lembaran Kerja  Pembentangan


 Hot Seat ☐ Showdown  Projek/kerja  Latihan
 Role Play  Pembentangan Hasil Sendiri kursus  Ujian/Peperiksaan
 Gallery Walk ☐ Konsultansi Kerja Kursus  Lisan ☐ Kuiz
 Trade-A-Problem  Melayari Internet ☐ Amali  Lain-lain :
☐ Rotating Review ☐ Drama/Pidato/bahas/lagu/sajak ☐ Pemerhatian
 Traveling File
 Peta i-think
 Lain-lain :
ASPIRASI MURID

 Pengetahuan  Kemahiran Berfikir ☐ Kemahiran Memimpin ☐ Kemahiran Dwi Bahasa  Etika dan Kerohanian ☐ Identiti Nasional

KEMAHIRAN INSANIAH

 Komunikasi ☐ Kepimpinan ☐ Pengurusan ☐ Globalisasi ☐ Keusahawanan  Tanggungjawab Sosial  Semangat Patriotisme


 Menghargai Alam Sekitar  Kerjasama Sepasukan  Pembelajaran Sepanjang Hayat  Etika, Moral dan Profesionalisme
 Berfikiran Kritikal & Menyelesaikan masalah ☐ Teknologi maklumat & komunikasi
RANGKA PENGAJARAN
Aktiviti Pemula/Set Induksi : Guru minta pelajar rujuk graf posiitf negatif dalam buku panduan Lp. Pelajar mengenal pasti graf positif negatif.
Aktiviti Utama :
1. Guru menerangkan cara membina jadual yang betul.
2. Pelajar membina jadual dengan bimbingan guru
3. Guru bimbing pelajar mencari nilai , mengira nilai dan memasukkan nilai yang diperlukan ke dalam jadual.
4. Pelajar semak jawapan bersama guru.
5. Guru bimbing pelajar melukis graf positif negatif.
6. Pelajar melukis 1 graf positif negatif.

Aktiviti Penutup: Pelajar hantar 1 graf positif negatif kepada guru untuk semakan.
ABM / BBM /BBB / TMK / Sumber : -
Refleksi :
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN SEKOLAH KBAT
SMK TINGGI
BUKIT MERTAJAM
Mata Pelajaran: Tajuk: Kelas : PBUSM Minggu: 5
PENGAJIAN AM Bil. Pelajar : 18 /18 orang Tarikh : 17 April 2023
SEMESTER 1 MALAYSIA MAJU DAN SEJAHTERA Hari : Isnin
Masa : 10:40 pagi – 12:00 tgh hari

Isi Pelajaran : Cabaran dan penyelesaian

Hasil Pembelajaran / Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid –murid dapat :
1. Mengenal pasti pelbagai cabaran dalam pembangunan negara
2.Membincangkan pelbagai cabaran dalam pembangunan negara
STANDARD ASAS PAK21

 Komunikasi ☐ Kreativiti  Kolaboratif  Kritis ☐ Nilai :


APLIKASI KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)
 Tingkatkan Soalan Aras Tinggi  Teknik Penyoalan  Pembelajaran Berasaskan Projek/kerja kursus
 Mempelbagaikan Aktiviti Penyelesaian Masalah  Aktiviti KBAT dalam Buku  Alat Berfikir – Bahan Rangsangan
(cth : peta i –think)
Aktiviti KBAT Penilaian dan Pentaksiran
 Round Table ☐ Jigsaw Problem Solving ☐ Lembaran Kerja  Pembentangan
 Hot Seat ☐ Showdown  Projek/kerja  Latihan
 Role Play  Pembentangan Hasil Sendiri kursus  Ujian/Peperiksaan
☐ Gallery Walk  Konsultansi Kerja Kursus  Lisan  Kuiz
 Trade-A-Problem  Melayari Internet ☐ Amali  Lain-lain :
☐ Rotating Review ☐ Pemerhatian
☐ Drama/Pidato/bahas/lagu/sajak
 Traveling File
 Peta i-think
 Lain-lain :
ASPIRASI MURID

 Pengetahuan  Kemahiran Berfikir ☐ Kemahiran Memimpin ☐ Kemahiran Dwi Bahasa  Etika dan Kerohanian ☐ Identiti Nasional

KEMAHIRAN INSANIAH

 Komunikasi ☐ Kepimpinan ☐ Pengurusan ☐ Globalisasi ☐ Keusahawanan  Tanggungjawab Sosial ☐ Semangat Patriotisme


 Menghargai Alam Sekitar  Kerjasama Sepasukan  Pembelajaran Sepanjang Hayat  Etika, Moral dan Profesionalisme
 Berfikiran Kritikal & Menyelesaikan masalah ☐ Teknologi maklumat & komunikasi
RANGKA PENGAJARAN

Aktiviti Pemula/Set Induksi : Guru memberikan 1 soalan esei. Pelajar kenal pasti tema, kehendak soalan dan pembahagian jawapan.
Aktiviti Utama :
1. Guru bersama pelajar membincangkan tema, kehendak soalan dan pembahagian jawapan terhadap soalan esei yang
diberikan
2. Guru meminta pelajar menulis pendahuluan soalan esei
3. Pelajar membaca pendahuluan yang telah selesai ditulis.
4. Pelajar lain memberi komen terhadap pendahuluan esei rakan mereka.
5. Guru bimbing pelajar kenal pasti kelemahan penulisan pendahuluan esei.

Aktiviti Penutup: Pelajar menulis 3 ayat pendahuluan esei dan serah kepada guru untuk semakan.

ABM / BBM /BBB / TMK / Sumber:

Refleksi :
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN SEKOLAH KBAT
SMK TINGGI
BUKIT MERTAJAM
Mata Pelajaran: Tajuk: Kelas : PAUSM Minggu: 5
PENGAJIAN AM Bil. Pelajar : 18 /18 orang Tarikh : 17 April 2023
SEMESTER 1 Cabaran dan Penyelesaian Hari : Isnin
Masa : 7:30 pagi – 8:50 pagi

Isi Pelajaran : Sosial dan Budaya

Hasil Pembelajaran / Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid –murid dapat :
1. mengenal pasti dan membincangkan pelbagai cabaran dalam pembangunan negara;
2.membincangkan langkah-langkah untuk menangani cabaran yang dihadapi oleh negara;
STANDARD ASAS PAK21

 Komunikasi ☐ Kreativiti  Kolaboratif  Kritis ☐ Nilai :


APLIKASI KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)
 Tingkatkan Soalan Aras Tinggi  Teknik Penyoalan  Pembelajaran Berasaskan Projek/kerja kursus
 Mempelbagaikan Aktiviti Penyelesaian Masalah  Aktiviti KBAT dalam Buku  Alat Berfikir – Bahan Rangsangan
(cth : peta i –think)
Aktiviti KBAT Penilaian dan Pentaksiran
 Round Table ☐ Jigsaw Problem Solving ☐ Lembaran Kerja  Pembentangan
 Hot Seat ☐ Showdown  Projek/kerja  Latihan
 Role Play  Pembentangan Hasil Sendiri kursus  Ujian/Peperiksaan
☐ Gallery Walk  Konsultansi Kerja Kursus  Lisan  Kuiz
 Trade-A-Problem  Melayari Internet ☐ Amali  Lain-lain :
☐ Rotating Review ☐ Pemerhatian
☐ Drama/Pidato/bahas/lagu/sajak
 Traveling File
 Peta i-think
 Lain-lain :
ASPIRASI MURID

 Pengetahuan  Kemahiran Berfikir ☐ Kemahiran Memimpin ☐ Kemahiran Dwi Bahasa  Etika dan Kerohanian ☐ Identiti Nasional

KEMAHIRAN INSANIAH

 Komunikasi ☐ Kepimpinan ☐ Pengurusan ☐ Globalisasi ☐ Keusahawanan  Tanggungjawab Sosial ☐ Semangat Patriotisme


 Menghargai Alam Sekitar  Kerjasama Sepasukan  Pembelajaran Sepanjang Hayat  Etika, Moral dan Profesionalisme
 Berfikiran Kritikal & Menyelesaikan masalah ☐ Teknologi maklumat & komunikasi
RANGKA PENGAJARAN

Aktiviti Pemula/Set Induksi : Guru memberikan 4 soalan esei kepada pelajar. Pelajar baca soalan yang diberikan.
Aktiviti Utama :
1. Pelajar kenal pasti tema soalan, kehendak soalan dan pembahagian jawapan
2. Pelajar bincang dengan guru
3. Guru menerangkan cara menulis dan menyenaraikan idea utama dengan baik.
4. Guru memaklumkan kepada pelajar menyenaraikan 5 idea utama yang menjelaskan kehendak soalan
5. Pelajar menyenaraikan 5 idea utama.
6. Beberapa orang pelajar membaca idea utama yang ditulis
7. Pelajar lain memberikan pandangan terhadap idea utama rakan mereka.
8. Guru bimbing pelajar buat penambahbaikan terhadap idea utama yang disenaraikan.
Aktiviti Penutup: Pelajar buat pembetulan idea utama dan hantar untuk semakan guru.

ABM / BBM /BBB / TMK / Sumber: -

Refleksi :
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN SEKOLAH KBAT
SMK TINGGI
BUKIT MERTAJAM
Mata Pelajaran: Tajuk: Kelas: PAUUM/PAUSM Minggu: 5
PENGAJIAN AM Bil. Pelajar : 4 /4 orang Tarikh : 19 April 2023
SEMESTER 1 CUTI KHAS SEMPENA : 18/18 orang Hari : Rabu
HARI RAYA AIDILFITRI Masa : 7:30 pagi -8:50 pagi

Isi Pelajaran : CUTI KHAS SEMPENA HARI RAYA AIDILFITRI

Hasil Pembelajaran / Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid –murid dapat :
CUTI KHAS SEMPENA HARI RAYA AIDILFITRI

STANDARD ASAS PAK21

 Komunikasi ☐ Kreativiti  Kolaboratif  Kritis ☐ Nilai :


APLIKASI KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)
 Tingkatkan Soalan Aras Tinggi  Teknik Penyoalan  Pembelajaran Berasaskan Projek/kerja kursus
 Mempelbagaikan Aktiviti Penyelesaian Masalah  Aktiviti KBAT dalam Buku  Alat Berfikir – Bahan Rangsangan
(cth : peta i –think)
Aktiviti KBAT Penilaian dan Pentaksiran
 Round Table ☐ Jigsaw Problem Solving ☐ Lembaran Kerja  Pembentangan
 Hot Seat ☐ Showdown  Projek/kerja  Latihan
 Role Play  Pembentangan Hasil Sendiri kursus  Ujian/Peperiksaan
☐ Gallery Walk  Konsultansi Kerja Kursus  Lisan  Kuiz
 Trade-A-Problem  Melayari Internet ☐ Amali  Lain-lain :
☐ Rotating Review ☐ Pemerhatian
☐ Drama/Pidato/bahas/lagu/sajak
 Traveling File
 Peta i-think
 Lain-lain :
ASPIRASI MURID

 Pengetahuan  Kemahiran Berfikir ☐ Kemahiran Memimpin ☐ Kemahiran Dwi Bahasa  Etika dan Kerohanian ☐ Identiti Nasional

KEMAHIRAN INSANIAH

 Komunikasi ☐ Kepimpinan ☐ Pengurusan ☐ Globalisasi ☐ Keusahawanan  Tanggungjawab Sosial ☐ Semangat Patriotisme


 Menghargai Alam Sekitar  Kerjasama Sepasukan  Pembelajaran Sepanjang Hayat  Etika, Moral dan Profesionalisme
 Berfikiran Kritikal & Menyelesaikan masalah ☐ Teknologi maklumat & komunikasi
RANGKA PENGAJARAN

Aktiviti Pemula/Set Induksi : CUTI KHAS SEMPENA HARI RAYA AIDILFITRI


Aktiviti Utama :

CUTI KHAS SEMPENA HARI RAYA AIDILFITRI

Aktiviti Penutup: CUTI KHAS SEMPENA HARI RAYA AIDILFITRI

ABM / BBM /BBB / TMK / Sumber: -

Refleksi :
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN SEKOLAH KBAT
SMK TINGGI
BUKIT MERTAJAM

Mata Pelajaran: Tajuk: Kelas : PAUUM/PAUSM Minggu:


PENGAJIAN AM CUTI HARI RAYA AIDILFITRI Bil. Pelajar : 4 /4 orang Tarikh : 20 April – 30 April 2023
SEMESTER 1 & : 18 /18 orang Hari : Khamis – Jumaat
CUTI PERTENGAHAN PENGGAL Isnin - Jumaat
Masa : 7:30 pagi -3:20 ptg

Isi Pelajaran : CUTI HARI RAYA AIDILFITRI & CUTI PERTENGAHAN PENGGAL

Hasil Pembelajaran / Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid –murid dapat :
CUTI HARI RAYA AIDILFITRI & CUTI PERTENGAHAN PENGGAL

STANDARD ASAS PAK21

 Komunikasi ☐ Kreativiti  Kolaboratif  Kritis ☐ Nilai :


APLIKASI KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)

 Tingkatkan Soalan Aras Tinggi  Teknik Penyoalan  Pembelajaran Berasaskan Projek/kerja kursus
 Mempelbagaikan Aktiviti Penyelesaian Masalah  Aktiviti KBAT dalam Buku  Alat Berfikir – Bahan Rangsangan
(cth : peta i –think)
Aktiviti KBAT Penilaian dan Pentaksiran

 Round Table ☐ Jigsaw Problem Solving ☐ Lembaran Kerja  Pembentangan


 Hot Seat ☐ Showdown  Projek/kerja  Latihan
 Role Play  Pembentangan Hasil Sendiri kursus  Ujian/Peperiksaan
☐ Gallery Walk  Konsultansi Kerja Kursus  Lisan  Kuiz
 Trade-A-Problem  Melayari Internet ☐ Amali  Lain-lain :
☐ Rotating Review ☐ Pemerhatian
☐ Drama/Pidato/bahas/lagu/sajak
 Traveling File
 Peta i-think
 Lain-lain :
ASPIRASI MURID

 Pengetahuan  Kemahiran Berfikir ☐ Kemahiran Memimpin ☐ Kemahiran Dwi Bahasa  Etika dan Kerohanian ☐ Identiti Nasional

KEMAHIRAN INSANIAH

 Komunikasi ☐ Kepimpinan ☐ Pengurusan ☐ Globalisasi ☐ Keusahawanan  Tanggungjawab Sosial ☐ Semangat Patriotisme


 Menghargai Alam Sekitar  Kerjasama Sepasukan  Pembelajaran Sepanjang Hayat  Etika, Moral dan Profesionalisme
 Berfikiran Kritikal & Menyelesaikan masalah ☐ Teknologi maklumat & komunikasi
RANGKA PENGAJARAN

Aktiviti Pemula/Set Induksi : CUTI HARI RAYA AIDILFITRI & CUTI PERTENGAHAN PENGGAL

Aktiviti Utama :

CUTI HARI RAYA AIDILFITRI & CUTI PERTENGAHAN PENGGAL

Aktiviti Penutup: CUTI HARI RAYA AIDILFITRI & CUTI PERTENGAHAN PENGGAL

ABM / BBM /BBB / TMK / Sumber: -

Refleksi :
CUTI HARI RAYA AIDILFITRI & CUTI PERTENGAHAN PENGGAL
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN SEKOLAH KBAT
SMK TINGGI
BUKIT MERTAJAM

Mata Pelajaran: Tajuk: Kelas : PAUSM Minggu: 6


PENGAJIAN AM Kerja Kursus Bil. Pelajar : 18 /18 orang Tarikh : 1 Mei 2023
SEMESTER 2 Hari : Isnin
Masa : 7:30 pagi – 8:50 pagi

Isi Pelajaran : Pembinaan Borang Soal Selidik

Hasil Pembelajaran / Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid –murid dapat :
1. mengaplikasikan kemahiran belajar bagi menghasilkan satu tugasan bertulis yang asli dan berkualiti;
2. menghasilkan borang soal selidik dengan betul
STANDARD ASAS PAK21

 Komunikasi ☐ Kreativiti  Kolaboratif  Kritis ☐ Nilai : -


APLIKASI KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)

 Tingkatkan Soalan Aras Tinggi  Teknik Penyoalan  Pembelajaran Berasaskan Projek/kerja kursus
 Mempelbagaikan Aktiviti Penyelesaian Masalah  Aktiviti KBAT dalam Buku  Alat Berfikir – Bahan Rangsangan
(cth : peta i –think)
Aktiviti KBAT Penilaian dan Pentaksiran

 Round Table ☐ Jigsaw Problem Solving  Lembaran Kerja  Pembentangan


 Hot Seat ☐ Showdown  Projek/kerja  Latihan
 Role Play  Pembentangan Hasil Sendiri kursus  Ujian/Peperiksaan
☐ Gallery Walk  Konsultansi Kerja Kursus  Lisan  Kuiz
 Trade-A-Problem  Melayari Internet  Amali  Lain-lain : Konsultasi kerja
☐ Rotating Review  Pemerhatian
☐ Drama/Pidato/bahas/lagu/sajak kursus
 Traveling File
 Peta i-think
 Lain-lain : Ujian Selaras 1

ASPIRASI MURID

 Pengetahuan  Kemahiran Berfikir ☐ Kemahiran Memimpin ☐ Kemahiran Dwi Bahasa  Etika dan Kerohanian ☐ Identiti Nasional

KEMAHIRAN INSANIAH

 Komunikasi ☐ Kepimpinan ☐ Pengurusan ☐ Globalisasi ☐ Keusahawanan  Tanggungjawab Sosial ☐ Semangat Patriotisme


 Menghargai Alam Sekitar  Kerjasama Sepasukan  Pembelajaran Sepanjang Hayat  Etika, Moral dan Profesionalisme
 Berfikiran Kritikal & Menyelesaikan masalah ☐ Teknologi maklumat & komunikasi
RANGKA PENGAJARAN

Aktiviti Pemula/Set Induksi : Penerangan cara menghasilkan borang sola selidik dengan betul.

Aktiviti Utama :
.1. Guru menjelaskan cara menghasilkan borang soal selidik dengan betul.
2. Sesi soal jawab antara pelajar dan guru.
3. Guru bimbing pelajar menulis pernyataan berdasarkan objektif kajian.
4. Pelajar menunjukkan pernytaan yang twelah disenaraikan.
5. Guru bincang dengan pelajar dan kenal pasti kelemahan.
6. Pelajar membuat pembetulan.
Aktiviti Penutup: Guru minta pelajar siapakan borang soal selidik dan hantar untuk semakan.

ABM / BBM /BBB / TMK / Sumber: -

Refleksi :
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN SEKOLAH KBAT
SMK TINGGI
BUKIT MERTAJAM

Mata Pelajaran: Tajuk: Kelas : PAUUM Minggu: 6


PENGAJIAN AM Kerja Kursus Bil. Pelajar : 4 /4 orang Tarikh : 1 Mei 2023
SEMESTER 2 Hari : Isnin
Masa : 10:40 pagi – 12:00 tgh hari

Isi Pelajaran : Semakan Borang Soal Selidik

Hasil Pembelajaran / Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid –murid dapat :
1. mengaplikasikan kemahiran belajar bagi menghasilkan satu tugasan bertulis yang asli dan berkualiti;
2. menghasilkan borang soal selidik dengan betul
STANDARD ASAS PAK21

 Komunikasi ☐ Kreativiti  Kolaboratif  Kritis ☐ Nilai : -


APLIKASI KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)

 Tingkatkan Soalan Aras Tinggi  Teknik Penyoalan  Pembelajaran Berasaskan Projek/kerja kursus
 Mempelbagaikan Aktiviti Penyelesaian Masalah  Aktiviti KBAT dalam Buku  Alat Berfikir – Bahan Rangsangan
(cth : peta i –think)
Aktiviti KBAT Penilaian dan Pentaksiran

 Round Table ☐ Jigsaw Problem Solving  Lembaran Kerja  Pembentangan


 Hot Seat ☐ Showdown  Projek/kerja  Latihan
 Role Play  Pembentangan Hasil Sendiri kursus  Ujian/Peperiksaan
☐ Gallery Walk  Konsultansi Kerja Kursus  Lisan  Kuiz
 Trade-A-Problem  Melayari Internet  Amali  Lain-lain : Konsultasi kerja
☐ Rotating Review  Pemerhatian
☐ Drama/Pidato/bahas/lagu/sajak kursus
 Traveling File
 Peta i-think
 Lain-lain : Ujian Selaras 1

ASPIRASI MURID

 Pengetahuan  Kemahiran Berfikir ☐ Kemahiran Memimpin ☐ Kemahiran Dwi Bahasa  Etika dan Kerohanian ☐ Identiti Nasional

KEMAHIRAN INSANIAH

 Komunikasi ☐ Kepimpinan ☐ Pengurusan ☐ Globalisasi ☐ Keusahawanan  Tanggungjawab Sosial ☐ Semangat Patriotisme


 Menghargai Alam Sekitar  Kerjasama Sepasukan  Pembelajaran Sepanjang Hayat  Etika, Moral dan Profesionalisme
 Berfikiran Kritikal & Menyelesaikan masalah ☐ Teknologi maklumat & komunikasi
RANGKA PENGAJARAN

Aktiviti Pemula/Set Induksi : Pelajar hantar borang soala selidik yang siap untuk semakan guru. Pelajar lain buat latihan graf bar positif dan negatif

Aktiviti Utama :
.1. Guru menyemak borang soal selidik pelajar.
2. Guru bincang dengan pelajar kelemahan borang selidik mereka
3. Pelajar buat pembetulan dan penambahbaikan
4. Pelajar lain buat latihan graf positif negatif dalam buku Lp

Aktiviti Penutup: Guru minta pelajar hantar latihan graf positif negatif untuk semakan.

ABM / BBM /BBB / TMK / Sumber: -

Refleksi :
RANCANGAN PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN SEKOLAH KBAT
SMK TINGGI
BUKIT MERTAJAM
Mata Pelajaran: Tajuk: Kelas: PAUUM/PAUSM Minggu: 6
PENGAJIAN AM Bil. Pelajar : 4 /4 orang Tarikh : 1 MEI 2023
SEMESTER 1 CUTI HARI PEKERJA : 18/18 orang Hari : Isnin
Masa : 7:30 pagi – 3:20 ptg

Isi Pelajaran : CUTI HARI PEKERJA

Hasil Pembelajaran / Objektif Pembelajaran : Pada akhir pengajaran dan pembelajaran murid –murid dapat :
CUTI HARI PEKERJA

STANDARD ASAS PAK21

 Komunikasi ☐ Kreativiti  Kolaboratif  Kritis ☐ Nilai :


APLIKASI KEMAHIRAN BERFIKIR ARAS TINGGI (KBAT)
 Tingkatkan Soalan Aras Tinggi  Teknik Penyoalan  Pembelajaran Berasaskan Projek/kerja kursus
 Mempelbagaikan Aktiviti Penyelesaian Masalah  Aktiviti KBAT dalam Buku  Alat Berfikir – Bahan Rangsangan
(cth : peta i –think)
Aktiviti KBAT Penilaian dan Pentaksiran
 Round Table ☐ Jigsaw Problem Solving ☐ Lembaran Kerja  Pembentangan
 Hot Seat ☐ Showdown  Projek/kerja  Latihan
 Role Play  Pembentangan Hasil Sendiri kursus  Ujian/Peperiksaan
☐ Gallery Walk  Konsultansi Kerja Kursus  Lisan  Kuiz
 Trade-A-Problem  Melayari Internet ☐ Amali  Lain-lain :
☐ Rotating Review ☐ Pemerhatian
☐ Drama/Pidato/bahas/lagu/sajak
 Traveling File
 Peta i-think
 Lain-lain :
ASPIRASI MURID

 Pengetahuan  Kemahiran Berfikir ☐ Kemahiran Memimpin ☐ Kemahiran Dwi Bahasa  Etika dan Kerohanian ☐ Identiti Nasional

KEMAHIRAN INSANIAH

 Komunikasi ☐ Kepimpinan ☐ Pengurusan ☐ Globalisasi ☐ Keusahawanan  Tanggungjawab Sosial ☐ Semangat Patriotisme


 Menghargai Alam Sekitar  Kerjasama Sepasukan  Pembelajaran Sepanjang Hayat  Etika, Moral dan Profesionalisme
 Berfikiran Kritikal & Menyelesaikan masalah ☐ Teknologi maklumat & komunikasi
RANGKA PENGAJARAN

Aktiviti Pemula/Set Induksi : CUTI HARI PEKERJA


Aktiviti Utama :

CUTI HARI PEKERJA

Aktiviti Penutup: CUTI HARI PEKERJA

ABM / BBM /BBB / TMK / Sumber: -

Refleksi :
CUTI HARI PEKERJA

You might also like