You are on page 1of 3

ПРИПРЕМА ЗА ЧАС

Предмет: Математика Разред: Четврти


Наставна тема/област:
Наставна јединица: Упознавање ученика са планом и програмом наставе и учења
Тип часа: уводни час
Упознавање ученика са планом и програмом, начином рада, распоредом писмених вежби и
Циљ часа:
писмених задатака, начином оцењивања, литературом,...
Очекивани исходи
ученици упознати са програмом и начином рада, потребном литературом
на крају часа:

Наставне методе: Дијалошка, монолошка


Облици рада: Фронтални
Наставна средства:
Ученик развија:
Међупредметне  рад са подацима и садржајима;
компетенције:  комуникацију;
 решавање проблема.
Међупредметно повезивање:
Кључни појмови:
МОГУЋИ ТОК ЧАСА
Планиране активности наставника: Планиране активности ученика:
Уводни део часа
представљање ученицима
(5 минута)
Главни део часа -Препоручити уџбеник и збирку задатака за
(35 минута) ученике:

Математика 3, збирка решених задатака за III


разред гимназија и техничких школа, Круг, С.
Огњановић, Ж. Ивановић

Математика за 4. разред средње школе, Срђан


Огњановић. Круг

-обавестити ученике о планираним наставним


темама,

Гранична вредност низа

Функције

Извод функције

Интеграли

Комбинаторика

Вероватноћа и статистика

-распореду писмених провера, писмени задаци

10.(последња недеља октобра),

17. (4. недеља децембра),

29. (5. недеља марта),

35. (3. недеља маја)

-допунске и додатне наставе

и осталим информацијама од важности за


наставни процес.
Завршни део часа
(5 минута)
Начини провере

остварености исхода:
ОКВИР ЗА ПРЕИСПИТИВАЊЕ
ОСТВАРЕНОГ ЧАСА:
 Да ли ми је адекватан избор
начина провере остварености
исхода?
 Да ли сам планирао/-ла
адекватне активности ученика?
 Да ли је било
одступања/потешкоћа приликом
остваривања планираног?
Шта бих променио/-ла?

You might also like