You are on page 1of 5

Конспект заняття

Вікова категорія: діти дошкільного віку (5-6 років)

Тема: «Повага до себе та інших людей».

Мета: розкрити зміст понять «толерантність», «самооцінка», «унікальність»,


«дискримінація», «повага»; довести, що кожна людина є особливою і
унікальною, вчити розрізняти схожі та відмінні риси людей на основі
порівняння; розвивати увагу, спостережливість, тактовність, комунікативні
здібності, делікатність, вміння аналізувати свої вчинки; виховувати любов до
себе та оточуючих, формувати толерантне ставлення до людей.

Обладнання: картки, клубочок ниток, квітка-семицвітка, плакат дерева.

Хід заняття
1. Вправа «Коло добра» (діти беруться за руки і стають в коло)
Я всміхнуся сонечку:
«Здрастуй, золоте!»
Я всміхнуся квіточці,
Хай вона росте!
Я всміхнуся дощику:
«Лий, немов з відра!»
Друзям усміхаюся,
Зичу їм добра!

2.Бесіда «Що таке доброта і на що вона схожа?»

Відповіді: - співчуття;
- милосердя;
- добре ставлення;
- готовність допомогти;
- любов до світу;
- схожа на сонечко.

Діти за відповіді отримують пелюстки, далі вихователь показує квітку без


пелюсток і пропонує подарувати ці пелюстки квіточці

3. Робота з прислів’ями
Вихователь пропонує пригадати прислів’я про добро і доброзичливе
ставлення

- За добро добром платять;


- Добро перемагає зло;
- Хто людям добра бажає, той і сам його має;
- З добрим дружись, лихого стережись;
- Не одяг красить людину, а добрі діла;
- Добре діло роби сміло.

Висновок: Стався до ближнього так, як хочеш, щоб ставилися до тебе

4. Толерантність - булінг

Вихователь демонструє смайлики і пояснює зміст понять

Толерантність – це доброзичливе ставлення

до оточуючих, вміння терпимо сприймати

недоліки інших. Це усвідомлення, що

товариш нічим не гірший за тебе, лише

інший

Булінг – це знущання, висміювання. Це коли

говорять погані неправдиві речі, дражнять,

б’ють, забирають іграшки.

Вихователь пропонує дітям висловитися , як на їхню думку почувається


дитина, з якої сміються, дражнять, не хочуть дружити

5. Розмежування хороших і поганих вчинків

( робота з картками)

Вихователь пропонує дітям розглянути сюжетні картини, визначити,


хороший чи поганий вчинок зображено, мотивувати свою відповідь

Гра « Добре чи погано?»

Хороший вчинок – оплески, поганий – тупотіння ніг


Діти часто ми зустрічаємо чужих, незнайомих нам людей, які опинилися в
тяжких ситуаціях і потребують нашої допомоги. Чи треба допомагати цим
людям? Чи, можливо, можна пройти повз? Звичайно ж, ні. Народна мудрість
говорить: «Роби людям так, як би ти хотів, щоб вони тобі відповіли».

Гра «Я можу допомогти»

Мета: закріплювати знання дошкільників про допомогу дітям з особливими


освітніми потребами; виховувати у малюків толерантне ставлення до людей
які мають фізичні та розумові порушення; продовжувати формувати
позитивні моральні якості: доброзичливість, щирість, дружелюбність,
тактовність.

Метеріал: картинки-пазли, схематичні зображення дітей з ООП для


ознайомлення.

Хід: педагог пропонує дітям розглянути пазли-символи та підібрати


половинку опираючись на кольоровий контур та унікальний замок яким ці
пазли скріплюються. Пазли підкажуть малюкам який добрий вчинок ми
можемо зробити для діток яких називають особливими. Завдання: віднайти
другий пазлик який би підійшов за з'єднанням, та дати відповідь повним
реченням на запитання: як я можу допомогти другу? Наприклад: я можу
допомогти дівчинці яка не бачить прочитати казку.

Гру можна використовувати як в індивідуальній та і в груповій формі роботи


з дітьми старшого дошкільного віку.

Діти, а чи маєте ви друзів? Чому добре мати багато друзів? Так, друзі нас
розвеселять, допоможуть нам в біді і порадіють за нас. Дружба переможе все
зло на Землі. Тому я пропоную сплести павутинку дружби.

Гра "Паутинка"

Діти стають у коло і передають клубочок ниток тому, з ким дружать.


При цьому промовляють слова: «Мій найкращий друг-…». Утворюється
павутинка дружби.

6. Фізкультхвилинка «Дружба»

Діти стають парами обличчям один до одного і промовляють:

Я- твій друг, і ти мій друг (показують один на одного)

І навколо друзі (розводять руками)


В мене ніс, і в тебе ніс (торкаються свого носа, носа товариша)

Плеснемо в долоні (оплески)

В мене щічки, в тебе - щічки (погладжують свої щоки, щоки товариша)

Гарні і гладенькі!

Я- твій друг, і ти мій друг !

Друзі ми рідненькі! (обіймаються)

7. Складання правил перебування в колективі

1. Дружба — це правда і чесність кожного.

2. Поважай тих, з ким дружиш.


3. Що вимагаєш від друга, насамперед вимагай від себе.
4. Ніколи нікого не обманюй, не ображай.
5. Ні до кого не чіпляйся, грай чесно, не дражнись.
6. Будь терплячим, не засмучуйся через невдачу.
7. Ти не кращий за всіх, але і не гірший за всіх!
8. Якщо вмієш добре грати, то навчи іншого.
9. Успіху можна досягти тільки разом, в колективі.
Частіше кажи «Нумо дружити», «Нумо грати!».

Дітки, давайте зробимо з вами свою емблему толерантності, згодні? Я


приготувала силуети долоньок з картинками, вам потрібно назвати який
вчинок там зображений, а потім наклеїти їх до нашого дерева.

Ось, яке чудове дерево в нас вийшло! Молодці!

You might also like