Professional Documents
Culture Documents
M2 RPH Eko 4K1 21 3
M2 RPH Eko 4K1 21 3
Tingkatan 4 Kemanusian 1
STANDARD KANDUNGAN
1.1 Konsep kekurangan, pilihan dan kos lepas 1.1.2 Konsep kekurangan dan pilihan
Objektif: Pada akhir proses pengajaran dan pembelajaran ini, murid / pelajar dapat:
BIL OBJEKTIF
2.
3.
1. Pelajar dapat menjelaskan dan memberi contoh konsep kekurangan dan kos lepas bagi 3 unit ekonomi
2.
3.
Fokus
No Jenis Bilangan
1. Komputer riba 1
2. Projektor 1
3. Slaid canva 1
4. Kertas q kod 19
5. Kertas warna 5
Langkah Isi Pelajaran Aktiviti Pengajaran dan Bahan Bantu Mengajar / Fokus
Pengajaran Pembelajaran Organisasi (PJK)
Set Induksi Tanyangan gambar Aktiviti guru - komputer riba Nilai murni:
konsep pilihan - slaid canva Tekun, fokus
(5 minit) 1. Guru menayangkan
gambar di hadapan skrin KB:
pelajar EMK:
2. Pelajar memberi
pandangan
Contoh pandangan
4. Guru menanyakan
soalan kepada pelajar
Contoh soalan
Aktiviti pelajar
1. Pelajar mendengar
penjelasan guru
Contoh jawapan
1. Pilihan merupakan
barangan atau
perhidmatan yang
terbaik berasarkan
sumber ekonomi yang
terhad mengikut
kehendak yang tidak
terhad
Langkah 2 Aktiviti PAK21: Aktiviti guru - Komputer riba Nilai murni:
Three stray one stay 1. Guru meminta berpecah Tekun, fokus
(25 minit) - Slaid canva
kepada kumpulan 3 unit
KB:
ekonomi isi rumah, - Kertas warna
firma dan kerajaan Menjelaskan,
menghuraikan
2. Guru menerangkan
aktiviti ini iaitu sejumlah EMK:
quizizz Teknologi
3. Guru memberikan kertas maklumat
1. Pelajar mendengar
penerangan guru
Refleksi Guru:
Kekuatan :
Kekurangan :
Cadangan Penambahbaikan :
Kesimpulan :
Lampiran Pelaksanaan Aktiviti : Bahan bantu mengajar dan Lembaran kerja (jika ada)