Professional Documents
Culture Documents
Documents - Tips Metodicka Priprema Za Sat Engleskog Jezika
Documents - Tips Metodicka Priprema Za Sat Engleskog Jezika
ZA SAT ENGLESKOG
JEZIKA
Mostar, 1. i 2. rujna 2010. godine
Bitno je poznavati i
primjenjivati
metodiku-znanost
o pouavanju odreenog
nastavnog predmeta
didaktiku-znanost o pouavanju i uenju,
istrauje zakonitosti odgojno-obrazovnog
procesa
Nedostaci:
Nije svaki udbenik prikladan
za va odreeni razred, pitanje
dobi, nacionalnosti ili kulture.
Udbenici znaju biti
predvidljivog tijeka i potiskuju
vau matu, rezultat je da je i
vama i djeci dosadno.
Ne mora se sve uraditi iz
udbenika i istim redom,
varirati redoslijed vjebi.
Zamislite da ste.
voza autobusa
punog uenika i iako
znate da ih trebate
voziti odreeno
vrijeme, bez karte
nemate ideje gdje
elite ii i kako ete
tamo dospjeti.
odluka o pedagokim
ciljevima koje se eli postii
na pojedinom satu
izbor i pismena priprema za
nastavni rad
priprema svih predvienih
nastavanih materijala i
pomagala
odluka o tome kako pratiti i
ocjenjivati ueniki
napredak
Mogui plan
Date________________
School_______________
Teacher ______________
Class_________________
Textbook_______________
Type of a lesson__________
Aim of the lesson__________
Educational tasks__________
Functional tasks____________
Teaching tasks______________
Type of work _______________
Teaching methods ____________
....
obrade novog
gradiva
sat vjebanja i
ponavljanja
sat provjere znanja
uenika
kombinirani sat
linosti)
Koje osobine linosti
uenika oblikujemo i
samooblikujemo u
konkretnim uvjetima
nastave?
razvijati, formirati, odnositi se,
motivirati
spoznajne
sposobnosti i forme
misaonog procesa
razvijamo u konkretnim
uvjetima nastavnog
procesa?
razviti, osposobiti, usavriti, jaati,
formirati, uvjebati, navikavati,
napraviti, izgraivati, izotriti,
izraavati, misliti
Nain rada
Frontalni
Skupni (ili rad u
parovima)
Pojedinani
Timska nastava
Krajnji
Metode rada
The Grammar Translation Method
The Direct Method
Audio-Lingual Method
The Silent Way
Desuggestopedia
Community Language Learning
Total Physical Response
Techniques and Principles in Language Teaching,
Diane Larsen Freeman,Oxford
sredstva su
didaktiki oblikovana
stvarnost i mogu
biti:auditivna, vizualna
(statina/dinamina,
dvo/tro dimen), audiovizualna i tekstualna.
Nastavna
pomagala
su orua za rad i
pridonose razvijanju
radnih sposobnosti
uenika.
Previeni problemi
precizni
glagoli
neprecizni
glagoli
analizirati
opisati
definirati
napraviti
usporediti
razlikovati
znati
razumjeti
cijeniti
zapamtiti
upoznati
nauiti
osvijestiti
argumentirati
ARTIKULACIJA SATA
Domaa zadaa
DOMAA ZADAA:
pismena
praktina
inovativna
produktivna
reproduktivna
Homework, or homework
assignment, refers to tasks
assigned to students by their
teachers to be completed
mostly outside of class, and
derives its name from the fact
that most students do the
majority of such work at home.
Common homework
assignments may include a
quantity or period of reading to
be performed, writing or typing
to be completed, problems to
be solved, a school project to
be built (such as a diorama or
display), or other skills to be
practiced.
KORELACIJA U NASTAVI
Takvim
Izgled ploe
Ploa
Za kraj
Samovrednovanje
Literatura