You are on page 1of 17

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : KE 13 HARI : ISNIN


TEMA : MAKANAN TARIKH :

TUNJANG / PERKARA CATATAN/IMPA


MASA K
PERHIMPUNAN MINGGUAN
RUTIN DAN Rutin kelas :
PERBUALA - Murid berkumpul untuk sarapan,mengucapkan selamat H :
N PAGI pagi, menanda kehadiran, melafaz syahadah, Al-Fatihah TH :
( 30 MIN ) dan doa penerang hati.
Perbualan pagi :
1. Ibu bapa / Penjaga menyerah anak-anak
mereka kepada guru kelas dan Pembantu
Pengurusan Murid.
2. Memberi ruang dan masa untuk murid-murid
menyesuaikan diri.
3. Guru memperkenalkan tema mingguan iaitu
Makanan
4. Guru membincangkan mengenai aktiviti yang
akan dijalankan.
Standard Kandungan
BI THEME (PFK 3.1) Menjaga Kebersihan Diri BBM
(FIZIKAL-
KESIHATAN) Standard Pembelajaran Carta piramid
( 40 MIN ) (PFK 3.1.7) Mengenal makanan yang boleh merosakkan makanan
gigi serta makanan yang baik untuk kesihatan gigi.

Kesepaduan Tunjang
(BM 2.1.3) Berbual menggunakan ayat yang mudah
dengan sebutan yang betul

Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Menyatakan sekurang-kurangnya 5 makanan
yang baik untuk kesihatan
2. Menamakan sekurang-kurangnya 3 makanan
yang tidak baik untuk kesihatan
3. Melabelkan pelbagai jenis makanan yang sihat
dan tidak sihat

Aktiviti
1. Bersoaljawab mengenai makanan sihat dan
tidak sihat untuk kesihatan
-menggosok gigi
-mengelaskan makanan sihat dan tidak sihat
2 . Guru memperkenalkan kad gambar makanan
yang sihat dan tidak sihat kepada murid.
3. Murid bersoaljawab dengan guru mengenai
makanan sihat dan tidak sihat untuk kesihatan.
4. Murid dapat mengenal jenis-jenis makanan
yang sihat dan tidak sihat
Standarad Kandungan
BI THEME (KTI 2.1) Mengambil bahagian dalam aktiviti menyanyi Radio/cd lagu
(KE-MUZIK)
( 20 MIN ) Standard Pembelajaran Seni kata lagu
KTI 2.1.11 Menyanyi mengikut mud lagu (iaitu: riang dan
bersemangat)

Kesapaduan Tunjang
(PFK 2.2.9) Melompat Setempat

(PFK 2.1 17)


Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Menyanyi dengan baik.
2. Menari mengikut rentak muzik

Aktiviti
1. Guru membimbing murid untuk menyanyikan lagu
dengan mengikut mud lagu
2. Murid menyanyikan lagu Rasa Sayang Hey
mengikut mud lagu
3. Murid mengikut guru melakukan pergerakan

Contoh lagu Rasa Sayang Hey


Rasa sayang hey(2x)
Hey lihat nona jauh rasa sayang, sayang hey,
Buah cempedak di luar pagar,
Ambil galah tolong jolokkan,
Saya budak baru belajar,
Kalau salah tolang tunjukkan.

PEND.ISLA -DIJALANKAN OLEH GURU PENDIDIKAN


M ISLAM
( 60 MIN )

REHAT
( 30 MIN)

Standard Kandungan
BI THEME (ST 2.1) Membuat pemerhatian keatas objek dan Model makanan
(SAINS & fenomena dalam persekitran tiruan
TEKNOLOGI
) Standard Pembelajaran
(30 MIN) (ST 2.1.7) Memerhati objek-objek di persekitaran dan
mengenal saiz (besar, kecil, panjang, pendek, tinggi,
rendah, tebal, nipis)
Kesepaduan Tunjang
(BM 2.1.7) Menamakan objek di persekitaran

Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Mengelaskan sekurang-kurangnya 3 objek-objek di
persekitaran dan mengenal saiz (besar, kecil, panjang,
pendek, tinggi, rendah, tebal, nipis)
2.Dapat mengumpulkan sekurang-kurangnya 3 saiz dan
bentuk makanan

Aktiviti
1. Guru menunjukkan video mengenai saiz dan
bentuk makanan
2. Murid dapat mengetahui pelbagai saiz dan bentuk
makanan
3. Murid mengumpulkan beberapa jenis makanan
dan membezakan saiznya

Standard Kandungan
MATEMATIK (ST 9.1) Mengecam duit yang berlainan nilai Model mata
(20 MIN) wang
Standard Pembelajaran
(ST 9.1.1 ) Mengecam duit yang berlainan nilai.

Kesepaduan Tunjang
(ST 9.1.3 ) Memberi jumlah wang (duit syiling) yang tepat
dalam simulasi jual beli

Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Mengecam duit yang berlainan nilai
2. Mengasingkan sekurang-kurangnya 4 kuantiti
makanan sihat dan tidak sihat

Aktiviti
1. Murid di bawa ke kantin sekolah untuk membeli
makanan yang dijual dengan bimbingan guru.
2. Murid memilih makanan mengikut kuantiti sihat
dan tidak sihat

AKTIVITI Guru bersoal jawab dengan murid mengenai


PENAMAT pembelajaran hari ini. Menyanyikan lagu selamat pulang.
( 10 MIN ) Murid berbaris dan mengucapkan ucapan selamat
pulang serta membaca doa untuk pulang.
REFLEKSI :

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : KE 13 HARI : SELASA


TEMA : MAKANAN TARIKH :

TUNJANG / PERKARA CATATAN/IMPA


MASA K
Rutin kelas :
RUTIN DAN - Murid berkumpul untuk sarapan,mengucapkan
PERBUALAN selamat pagi, menanda kehadiran, melafaz H :
PAGI syahadah, Al-Fatihah dan doa penerang hati. TH :
( 30 MIN ) Perbualan pagi :
1. Ibu bapa / Penjaga menyerah anak-
anak mereka kepada guru kelas dan
Pembantu Pengurusan Murid.
2. Memberi ruang dan masa untuk murid-
murid menyesuaikan diri.
3. Membincangkan aktiviti yang akan
dijalankan pada hari ini.

Standard Kandungan
BM ASAS (BM 4.2) Menguasai Kemahiran Menulis Kad perkataan
( 60 MIN ) dan kad gambar
Standard Pembelajaran makanan
(BM 4.2.6) Menyalin perkataan dengan cara yang
betul.

Kesepaduan Tunjang
(PM 16.1.1) Mematuhi arahan guru

Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Menulis sekurang-kurangnya 5 patah
perkataan
2. Menyebut perkataan sekurang-kurangnya 6
patah perkataan
Aktiviti
1.Murid menyalin perkataan yang dipamerkan
dengan cara yang betul
2.Murid menyalin nama makanan sihat dan tidak
sihat
3.Murid dapat menyebut nama makanan sihat dan
tidak sihat dengan betul

PEND.ISLAM
( 60 MIN ) DIJALANKAN OLEH GURU
PENDIDIKAN ISLAM

( 30 MIN) REHAT
Standarad Kandungan
(KTI 2.1) Mengambil bahagian dalam aktiviti BBM
menyanyi
BM TEMA Radio
(KE- MUZIK) Standard Pembelajaran Cd lagu
( 30 MIN ) (KTI 2.1.8) Menyanyi lagu dengan iringan muzik. Lirik lagu

Kesepaduan Tunjang
(PFK 2.2.1) Membuat pergerakan tangan mengikut
arahan seperti menghayun tangan
Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh:
1. Menyanyikan lagu dengan iringan muzik
2. Menari dan melakukan pergerakan rentak muzik

Aktiviti
1. Guru menunjukkan video tentang makanan
kepada murid
2. Murid menyanyikan lagu tema makanan sambil
diiringi muzik.
3.Murid melakukan pergerakan badan mengikut
rentak muzik

Standard Kandungan
BI THEME (KM 5.1) Mengamalkan semangat bermasyarakat
(KEMANUSIAA
N) Standard Pembelajaran
(20 MIN) (KM 5.1.4) Bergaul mesra dan tolong-menolong

Kesepaduaan Tunjang
(PM 5.1.3)Menunjukkan tingkah laku yang bersopan
dalam pergaulan seharian

Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Membina semangat bermasyarakat
2. Menjelaskan nilai dan semangat saling
bekerjasama
3. Menyatakan sifat toleransi dalam
kumpulan

Aktiviti
1. Guru bercerita tentang kebaikan sikap
tolong-menolong.
2. Simulasi ketika majlis kenduri-
membantu memasak
3. Murid berkerjasama dalam
menyelesaikan majis kenduri masak
memasak

AKTIVITI Guru bersoaljawab dengan murid mengenai


PENAMAT pembelajaran hari ini. Menyanyikan lagu selamat
( 10 MIN ) pulang.
Murid berbaris dan mengucapkan ucapan selamat
pulang serta membaca doa untuk pulang.

REFLEKSI
Murid:

Guru:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : KE 13 HARI : RABU


TEMA : MAKANAN TARIKH :
TUNJANG / PERKARA CATATAN/IMPAK
MASA
Routine : Attendance
ROUTINE AND - Children greeting teacher, recite prayer, singing the
CIRCLE TIME National anthem Negaraku, calendar Present :
( 30 MIN ) Circle Time : Absent :
1. Teacher and children talk about happening around
them
2. Children talk and discuss with teacher about today
activities.
Standard Pembelajaran
OUTDOOR PFK 2.3.4 Melambung objek lembut dengan Pundi kacang
ACTIVITY menggunakan satu tangan.
( 40 MIN )
Kesepaduan Tunjang
(PFK 2.3.6) Membaling objek lembut ke sasaran
menggunkan satu atau dua belah tangan

Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Membina kemahiran koordinasi mata dan tangan
dalam perkembangan kemahiran motor kasar.
2. Menyelesaikan sesuatu sasaran terhadap objek

Aktiviti

1. Guru menerangkan cara-cara dalam melambung


dan menyambut pundi kacang
2. Murid melambung dan menyambut pundi kacang
menggunakan satu tangan.
3. Murid dapat menyelesaikan objek ketika
melambung dan menyambut pundi kacang
Standard Kandungan
MATEMATIK (ST 7.1) Memahami nombor 1-10
( 20 MIN ) Kad nombor
Standard Pembelajaran
(ST 7.1.7) Membilang secara menaik 1-10 mengikut cara Model makanan
yang betul

Kesepaduan Tunjang
(ST 7.1.3) Membilang objek 1-10

Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Membilang nombor 1-10 dengan cara yang betul
2. Dapat mengira nombor 1-10 dengan tepat
Aktiviti
1. Guru membimbing murid membilang dengan cara
yang betul
2. Murid mengira dengan menggunakan bahan-bahan
model makanan yang ada di dalam kelas.

Standard Kandungan
BI BASIC (BI 1.2) Listen to understand meaning of simple words Picture chart
( 30 MIN )
Standard Pembelajaran
(BI 1.2.2) Listen to and respond verbally to simple
greetings with guidance.

Kesepaduan Tunjang
(BI 1.1.2) Listen to and identify sounds in environment

Objektif
The end of lesson children able to:
1. Listen and understand meaning of simple words.
2. The list of nutritions food
Aktiviti
1. Teacher tell story about nutrition foods
2. Children listen to stories carefully.
Standard Kandungan
BI THEME (ST 2.2) Membuat pengukuran menggunakan unit bukan Bahan:
(SAINS & piawai Model buah-
TEKNOLOGI) buahan
( 30 MIN) Standard Pembelajaran makanan
(ST 2.2.4) Mengukur panjang dan tinggi objek
menggunakan unit untuk piawai

Kesepaduan Tunjang
(ST 2.2.2) Membandingkan berat objek (lebih berat, lebih
ringan)

Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Mengukur menggunakan unit bukan piawai
dengan baik.
2. Dapat membezakan panjang dan tinggi sesuatu
objek
Aktiviti
1. Guru menerangkan cara mengukur tinggi objek
2. Murid mengukur tinggi objek menggunakan
ukuran jengkal,straw dan sebagainya.
3. Murid dapat membezakan panjang dan tinggi
sesuatu objek
(30 MIN) RECESS
Standard Kandungan
BI THEME (KTI 1.2) Menzahirkan idea kreatif dalam penghasilan -Puppet
(KE- SENI) karya(Ekspresi kreatif)
(30 MIN)
Standard Pembelajaran
(KTI 1.2.8) Membuat corak dan rekaan mengikut kreativiti
sendiri melalui pelbagai aktiviti dengan bimbingan.

Kesepaduan Tunjang
(KT 3.1.5) Main peranan mengikut imaginasi

Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Dapat membina daya kreativiti
2. Mengoyak kertas dengan cara yang betul
3. Menampal ke dalam segi tiga dengan betul
Aktiviti
1. Guru meminta murid melakar bentuk primid atas
kertas lukisan dan menyebut bentuk tersebut
dengan betul
2. Guru memberi penerangan cara membuat kolaj
berbentuk segitiga
3. Murid mendengar penuh perhatian
4. Guru menyediakan peralatan untuk membuat kolaj
5. Murid mengambil peralatan untuk membuat kolaj
yang disediakan
Standard Knadungan
BI THEME (PSE 1.3) Mengenali emosi orang lain
(SOSIOEMOSI
) Standard Pembelajaran
(20 MIN) (PSE 1.3.2) Menerima pandangan dan membaca emosi
orang lain.

Kesepaduan Tunjang
(PM 9.1.3) Berani melibatkan diri dalam aktiviti

Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Membezakan emosi orang lain.
2. Menyatakan perasaan orang lain
3. Melakonkan watak mengikut emosi dengan baik
Aktiviti
1. Guru bersoaljawab dengan murid untuk menyebut
perasaan yang diwakili oleh wajah dalam gambar
2. Murid menyebut dan menjawab perasaan pada
wajah dalam gambar seperti perasaan gembira,
sedih, terkeut dan marah
3. Murid berlakon mengikut emosi berdasarkan cerita(
gembira,sedih,takut)
4. Murid membuat mimik muka ketika makan
makanan pedas,manis,sedap

1.Teacher discuss with children about activities have


CLOSING done today.
( 10 MIN ) 2. Children recite prayer
3.Children says Thank you and Good bye Teacher
REFLEKSI :

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : KE 13 HARI : KHAMIS


TEMA : MAKANAN TARIKH :
TUNJANG / PERKARA CATATAN/IMPA
MASA K
Rutin kelas :
RUTIN DAN - Murid berkumpul untuk sarapan,mengucapkan
PERBUALAN selamat pagi, menanda kehadiran, melafaz H :
PAGI syahadah, Al-Fatihah dan doa penerang hati. TH :
( 30 MIN ) Perbualan pagi
1. Memberi ruang dan masa untuk murid-murid
menyesuaikan diri.
2. Membincangkan aktiviti yang akan dijalankan
pada hari ini.
Standard Kandungan Botol
AKTIVITI LUAR (PFK 1.1) Melakukan kemahiran motor halus Dan penutup
( 40 MIN ) botol
Standard Pembelajaran
(PFK 1.1.13) Menggunakan tangan untuk memulas
penutup botol.

Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Membina kemahiran motor halus

Aktiviti
1. Murid mencuba cara memulas penutup botol
secara individu dan berpasangan dengan
bimbingan
Standard Kandungan
BM TEMA (PSE 2.3) Membina keyakinan untuk berkomunikasi Carta makanan
(SOSIOEMOSI)
( 20 MIN ) Standard Pembelajaran
(PFE 2.3.7 )Bercerita dan memberi pendapat

Kesepaduan Tunjang
(PSE 2.3.4) Bertutur dengan penuh keyakinan

Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Membina keyakinan dan memberi pendapat
2. Dapat menyatakan kebolehan sendiri
Aktiviti
1. Guru bercerita mengenai jenis makanan
berkhasiat dan tidak berkhasiat
2. Guru memaparkan video mengenai jenis
makanan berh
3. Murid menyatakan jenis makanan yang
berkhasiat dan tidak berkhasiat
4. Murid menyebut jenis makanan berkhasiat dan
tidak berkhasiat

BM TEMA Standard Kandungan BBM


(KE- MUZIK) (KTI 2.1) Mengambil bahagian dalam aktiviti
( 30 MIN ) menyanyi Lirik lagu
Cd lagu
Standard Pembelajaran
(KTI 2.1.11) Menyanyi mengikut mud lagu (iaitu: riang
dan bersemangat)

Kesepaduan Tunjang
(KTI 2.1.8) Menyanyi lagu dengan iringan muzik

Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Menyanyi mengikut rentak dan irama muzik

Aktiviti
1. Murid menyanyikan lagu Ais Kacang
Standard Kandungan
BM ASAS (BM 2.1) Berinteraksi dengan mesra Carta piramid
(30 MIN) makanan
Standard Pembelajaran
(BM 2.1.4 )Berinteraksi secara sopan dan
bertatasusila

Kesepaduan Tunjang
(BM 1.1.13) Mendengar dan memberi respon
terhadap perbualan, permintaan dan cerita

Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Membina sikap kesopanan dan bertatasusila
2. Bercerita tentang piramid makanan
3. Dapat membezakan pengkelasan piramid
makanan

Aktiviti

1. Guru bercerita mengenai pengkelasan


makanan
2. Guru menunjukkan kad gambar tentang
piramid makanan
3. Bersoaljawab berdasarkan carta piramid
makanan

(30 MIN) REHAT


Standard Kandungan
BI THEME (KM 7.6) Mengenal makanan tradisional pelbagai Tepung
(KEMANUSIAA kaum Malaysia gula
N)
(30 MIN) Standard Pembelajaran
(KM 7.6.2) Menyediakan makanan tradisional
(karipap,Capati,Kuih Bulan)

Kesepaduan Tunjang
(PM 11.1.1) Melakukan aktiviti secara berkumpulan

Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1.Menamakan jenis makanan tradisional pelbagai
kaum Malaysia
2.Dapat membina sifat kerjasama antara ahli
kumpulan

Aktiviti
1.Guru menunjukkan kad gambar makanan
tradisional kepada murid
2.Guru menunjukkan video cara menyediakan
makanan tradisional
2. Murid menyediakan makanan tradisional dengan
bimbingan guru dan Pembantu.
Standard Kandungan
BM TEMA (KT 1.2) Menzahirkan idea kreatif dalam Kertas lukisan
(KE- SENI) penghasilan karya Pensel warna
(20 MIN)
Standard Pembelajaran
(KTI 1.2.3) Menghasilkan karya kreatif yang mudah
melalui pelbagai aktiviti menggambar.

Kesepaduan Tunjang
(KT 1.2.8) Menghasilkan karya mengikut kreativiti
sendiri melalui pelbagai aktiviti menggambar

Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Menyatakan idea kreatif dalam penghasilan
karya.
2. Membina kemahiran motor halus
Aktiviti
1. Guru menunjukkan contoh gambar piramid
makanan
2. Guru membimbing murid dalam melakar
lukisan
3. Murid melukis gambar piramid makanan dan
mewarnakannya
Guru bersoaljawab dengan murid mengenai
AKTIVITI pembelajaran hari ini. Menyanyikan lagu selamat
PENAMAT pulang.
( 10 MIN ) Murid berbaris dan mengucapkan ucapan selamat
pulang serta membaca doa untuk pulang.
REFLEKSI
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : KE 13 HARI : JUMAAT


TEMA : MAKANAN TARIKH :
TUNJANG / PERKARA CATATAN/IMPAK
MASA
Routine :
ROUTINE AND - Children greeting teacher, recite prayer, singing the Attendance
CIRCLE TIME National anthem Negaraku, calendar Present :
( 30 MIN ) Circle Time : Absent :
1. Teacher and children talk about happening
around them
2. Children talk and discuss with teacher about
today activities and theme of the week
Standard Kandungan
BI BASIC (BI 3.1) Identify letters of the alphabet Hand out
(40 MIN)
Standard Pembelajaran Flash cards
(BI 3.1.8) Hear and sound vowel sound Word card

Objektif
The end of lesson children able to:
1. Identify letters of the alphabet
Aktiviti
1. Children pronouns words with guidance
Eg : apple,orange etc.
Standard Kandungan
BI THEME (KTI 1.2) Menzahirkan idea kreatif dalam penghasilan Kertas lukisan
(KE-SENI) karya Kertas warna
( 20 MIN ) gam
Standard Pembelajaran
(KTI 1.2.3) Menghasilkan karya kreatif yang mudah
melalui pelbagai aktiviti menggambar.

Kesepaduan Tunjang
(KTI 1.2.10) Menghasilkan karya yang
menggabungjalinkan pelbagai teknik bergambar

Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Menyatakan idea kreatif dalam penghasilan
karya.
2. Membezakan sekurang-kurangnya 6
kepelbagaian warna
3. Membina psikomotor halus

Aktiviti
1. Murid membuat kolaj tentang gambar
makanan
2. Murid menggunakan pelbagai warna dalam
membuat kolaj
3. Murid menggunting pelbagai jenis kertas
warna
4. Guru membimbing murid dalam melakukan
kerja kolaj
BI THEME Standard Kandungan
(SAINS & (ST 2.1) Membuat pemerhatian ke atas objek dan
TEKNOLOGI) fenomena
(30 MIN) alam persekitaran. Food model

Standard Pembelajaran
(ST 2.1.5) Memerhati perubahan warna-warna di
persekitaran

Kesepaduan Tunjang
(ST2.1.3) Memerhati objek-objek di persekitaran dan
mengenal pasti saiz
Objectives
At the end of the learning of students can:
1. Make observations of objects and natural
phenomena in the environment.

Activities
1. Pupils collect certain types of food and isolate by
size as large, small, long, short.
Standard kandungan
BI BASIC (BI 1.5) Listen to and enjoy Big book
( 30 MIN ) nusery,rhymes,action,songs,poems and stories

Standard Pembelajaran
(BI 1.5.5) Listen to and role simple stories.

Kesepaduan Tunjang
(BI 1.5.6) Listen to and solve simple riddles

Objektif
The end of lesson children able to:
1. Listen and enjoy nursery rhymes
Aktiviti
1. Children story about my favorite foods
( 30 MIN) RECESS
Standard kandungan
(KM 7.6) Mengenal makanan tradisional pelbagai Tepung
BI THEME kaum Malaysia gula
(KEMANUSIAA
N) Standard Pembelajaran
(30 MIN) (KM 7.6.2) Menyediakan makanan tradisional
(jemput pisang/onde-onde)

Kesepaduan Tunjang
(PM 11.1.2) Mengamalkan sifat rajin dalam
pengurusan diri dan menjalankan tugasan

Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1.Menyatakan makanan tradisional pelbagai kaum
Malaysia
2.Menamakan jenis makanan tradisional

Aktiviti
1. Guru menunjukkan video mengenai makanan
tradisional
2. Murid menyediakan makanan tradisional dengan
bimbingan guru dan Pembantu.
Standard Kandungan
BI THEME (PFK 4.1) Menjaga kebersihan Penyapu
(FIZIKAL- Kain lap
KESIHATAN) Standard Pembelajaran penyodok
(20 MIN) (PFK 4.1.9) Menguruskan persediaan tempat
sebelum dan selepas makan.

Kesepaduan Tunjang
(PFK 3.1.3) Mencuci tangan dengan cara yang betul

Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Menjaga kebersihan tempat makan.
2. Menjaga adat dan tatasusila semasa makan

Aktiviti
1. Guru membantu dan membimbing murid dalam
bergotong royong membersihakan ruang
makan
2. Murid bergotong royong membersihkan ruang
makan di dewan makan prasekolah.
1.Teacher discuss with children about activities have
done today.
CLOSING 2. Children recite prayer
( 10 MIN ) 3.Children says Thank you and Good bye Teacher
REFLEKSI :

LEMBARAN KERJA

List of unhealty food in boxes.


crisps Ice cream cake
Fried breakfast
fries biscuit
chocolate hotdog
pizza
drink
Fizzy Sweet hamburger
Choose healthy foods and unhealthy by the image below.
Count the pieces of the food, the cross out the number of pieces
you need to subtract. How many do have you left.

You might also like