You are on page 1of 3

Читання 1.03.

2019
Тема: Підведення підсумків за темою.
Мета: узагальнити знання учнів за розділом «Світ дитинства в літературі»; вчити
порівнювати, співставляти прочитані твори; розвивати творчі здібності учнів, уміння
узагальнювати, висловлювати оцінні судження; виховувати любов до художнього
слова.
Корекційна мета: тренувати пам’ять, увагу, мислення. Розвивати слухове, слухо-
зорове сприйняття; коригувати мову в учнів; покращувати навички зчитування з губ.
збагачувати словниковий запас, працювати над словесним наголосом, правильним
мовним диханням та силою голосу.
Обладнання: презентація.
Хід уроку Корекційна
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ. робота
- Сядьте рівно. Уважно подивіться, чи все необхідне є на парті. Робота за
- Дивимось на вчителя та уважно слухаємо. екраном.
II. МОВЛЕННЄВА РОЗМИНКА
1. Гра «Поети» Удосконалювати
— З’єднайте частини вірша. вміння учнів
Люблять піч усі горнята, виросла капуста. говорити
В холодочку Харитина сіє, садить по порядку. голосом
То дзвіночки лісові гарно, весело весною. нормальної сили.
Перший клас копає грядку, вчать співаночки нові.
Є у мене олівець, люблю все малювати. Застосовування
На городі густо ішов понад водичкою. спеціальних
Люблю я маму й тата, і гордиться піччю хата, прийомів в
На поляні під сосною гарну вишила хустину. роботі з техніки
Ішов індик з індичкою, він у мене молодець. читання (показ
2. Робота над скоромовкою правильного
Гра «Дощик» додержання
Діти читають хором. темпу,
• Накрапає дощ (тихо). словесного та
• Дощ пускається сильніше (голосніше). логічного
• Злива (голосно). наголосу,
• Дощ слабшає (тихіше). додержання пауз
• Дощ припинився (читання припиняється). на розділових
III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ знаках та
Гра «Хто краще?» додержання
IV. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ. змістових пауз).
ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
— Який розділ ми завершили вивчати? Індивідуальна
— Сьогодні ми підіб’ємо підсумки роботи за розділом «Світ дитинства робота:
в літературі» . Перевіримо здобуті знання, узагальнимо вивчений
матеріал. Закріплювати в
V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ учнів вміння
1. Підсумок за розділом «Світ дитинства в літературі». правильного
— Яким твором починається розділ? наслідування
— Хто його автор? мови вчителя.
— Як ти зрозумів назву розділу?
2. Гра «Чи уважний ти читач?» Розвиток
Тестування слухового
1. Як звали дівчинку з вірша А. Костецького «Мрія», яку мріяв сприйняття.
захистити Сергійко?
а) Ніна; Вимова у
б) Юля; супроводі
в) Оля. жестів.
2. До кого поспішав Серьога?
а) До мами; Дотримання
б) до песика; учнями
в) до друзів. самоконтролю за
3. Яка професія була у мами Шури? вимовою.
а) Лікар;
б) вчитель; Поправляння
в) медсестра. учнів в
4. Що було написано на невидимій кульці, яку герой отримав на дотриманні
планеті Тайн? логічного
а) Тайна; наголосу.
б) таємниця;
в) компутик. Робота над
5. Що святкувала мавпа? лексичним
а) Іменини; значенням та
б) Новий рік; вимовою нових
в) день народження. слів.
6. У яку гру запропонувала грати Ганнуся?
а) У кораблики; Розвиток слухо-
б) у слова; зорового
в) у вірші. сприйняття.
Відповіді: 1в; 2б; 3а; 4б; 5а; 6в.
3. Фізкультхвилинка
4. Гра «Хто це сказав?»
• Ой, як гарно ти придумав! Не лапи свої вовчі миють, а ноги! Зовсім,
як люди. (Ганнуся. Володимир Рутківський «Як складають вірші»)
• Бажання трудитися. Це найдорожча знахідка. (Батько. Василь
Сухомлинський «Не загубив, а знайшов»)
• Спинися на хвильку, до тебе є справа: міняю свій ножик на шайбу
твою! (Слава. Анатолій Костецький «Спішу додому»)
• Дивак ти! А лікарі всі і є добрі. Така вже у них професія — добра.
Спи, Шуро, спи! На добраніч... (Клавдія Василівна. Всеволод Нестайко
«Шура і Шурко»)
5. Гра «З'єднай назву твору та його автора»
«Тут усе є...» Микола Сингаївський
«Мавпині іменини» Анатолій Костецький
«Мрія» Галина Малик
«Співуча пір’їнка» Емілія Саталкіна
«Кожний знає своє діло» Василь Сухомлинський
«Дощ із краплі починається» Олександр Єфімов
VI. ПІДСУМОК УРОКУ
Гра «Закінчи речення»
• Сьогодні на уроці я вчився...
• Найбільше мені сподобалося...
• Найскладнішим було...
• Свою роботу на уроці оцінюю...
VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Відповідати на запитання рубрики «Перевір свої досягнення».

You might also like