You are on page 1of 2

Читання 1.02.

2019
Тема: «Горобець із білою бородою» Ліна Костенко. Виразне читання.
Мета: формувати правильний спосіб читання, покращувати злитність при читанні,
тлумачення незнайомих слів.
Корекційна мета: тренувати пам’ять, увагу, мислення. Розвивати слухове, слухо-
зорове сприйняття; коригувати мову в учнів; покращувати навички зчитування з губ.
збагачувати словниковий запас, працювати над словесним наголосом, правильним
мовним диханням та силою голосу.
Обладнання: підручник, презентація, словник.
Хід уроку Корекційна робота
І. Організація класу до уроку Робота за екраном.
- Сядьте рівно. Уважно подивіться, чи все необхідне є на
парті. Удосконалювати вміння
- Дивимось на вчителя та уважно слухаємо. учнів говорити голосом
Робота за екраном нормальної сили.
- Як ти мене чуєш?
- Який зараз урок? Застосовування
- Що ми будемо робити? (Ми будемо уважно слухати, спеціальних прийомів в
читати, думати, говорити). роботі з техніки читання
ІІ. Актуалізація опорних знань. (показ правильного
- Що ми робили на попередньому уроці читання? додержання темпу,
- Що ми читали? словесного та логічного
- Хто автор оповідання? наголосу, додержання
Перевірка домашнього завдання пауз на розділових
- Яке було домашнє завдання? знаках та додержання
ІІІ. Повідомлення теми й мети уроку. Мотивація змістових пауз).
навчальної діяльності.
- Сьогодні ми будемо виразно читати вірш Ліни Костенко Індивідуальна робота:
«Горобець із білою бородаю» та давати відповіді на Чудна Є. – контроль над
запитання. вимовою звуків Ч, Ш.
ІV. Виклад основного матеріалу
1. Робота з текстом (с. 50). Закріплювати в учнів
- Виразне читання віршу «Горобець із білою бородаю» вміння правильного
вчителем. наслідування мови
- Пояснення значення та складних на сприйняття слів. вчителя.
- Запис слів у словник.
- Читання віршу учнями. Розвиток слухового
Фізкультхвилинка. сприйняття.
2. Бесіда за змістом прочитаного.
- Про кого цей вірш? Вимова у супроводі
- Що здивувало поетесу? жестів.
- Що робить горобець?
- Куди він несе пір’їнку? Дотримання учнями
V. Закріплення вивченого матеріалу. самоконтролю за
1) Гра «Добери риму». вимовою.
На віку - … (отаку)
Мудрець - … (горобець)
Пір’їнку - … (перинку). Поправляння учнів в
2) Гра «Відтвори вірш». дотриманні логічного
Вчитель читає вірш пропускаючи деякі слова. Підручники наголосу.
закрити.
VІ. Підсумок уроку. Робота над лексичним
- Шо ми робили сьогодні на уроці? значенням та вимовою
- Що ми читали? (казку, міф, легенду, вірш, оповідання) нових слів.
- Яка назва вірша?
- Які нові слова ми вивчили? Розвиток слухо-зорового
VІІ. Домашнє завдання сприйняття.
С. 131, вчити напам’ять вірш.

You might also like