You are on page 1of 4

Тема.

Поняття про прикметник як частину мови


Мета: формувати в учнів поняття про прикметник як частину мови;
розвивати вміння вживати у своєму мовленні прикметники; збагачувати
словниковий запас; виховувати любов до рідної мови, спостережливість,
увагу.

Хід уроку
I. Вступна частина
1. 1 Організаційний момент
Продзвенів уже дзвінок,
починається урок.
Приготуйте без мороки
Все, що треба до уроку.
Книжку, зошит, ручку, олівці.
Приготувались?
Молодці!
Все у нас уже на місці,
залишилось тільки сісти!
Сядьте, дітки, всі гарненько,
Руки покладіть рівненько.
Голову вище підніміть,
Плечі свої розведіть.
Всі на мене подивіться,
і приємно посміхніться!
1.2 Актуалізація опорних знань учнів
Бесіда
- Ми нещодавно вивчили іменник, то ж я хочу перевірити, що ви знаєте про
Іменник.
Що називає іменник? Питання?
Які іменники загальні, а які – власні? Приклади.
Які роди мають іменники? Приклади.
Які іменники істоти і неістоти?
II. Основна частина
2. 1. Мотивація навчальної діяльності
- Отже, ми вже з’ясували, що ми знаємо, сьогоні ми з вами продовжимо
здобувати нові знання.
Пальчикова гімнастика
Клен
Вітер тихо клен качає, (пальчики розчепірені і тягнуться вгору)
Вправо, вліво нахиляє: (качаємо долоньками вправо-вліво)
Раз – нахил і два – нахил, (схиляємо вліво – вправо долоньки низько-низько)
Зашумів гущавиною клен. (Поворушити пальчиками)
Каліграфічна хвилинка
Мм ме мо мл милозвучна
- Діти, а тепер давайте з вами усно складемо речення зі словом милозвучна.
- На яке питання відповідає слово милозвучна?
2.2 Повідомлення теми та мети уроку
- Сьогодні на уроці ми з вами познайомимось з новою частиною мови
«Прикметник», вона є не менш цікавою а ніж «Іменник».
2.3 Вивчення нового матеріалу
1.Загадка про прикметник.
- Послухайте уважно загадку і поміркуйте про що вона.
Художницю нашу знає весь світ.
Розфарбує художниця всякий предмет,
Відповість завжди на питання такі:
Який? Яке? Яка? Які?
- Отже, прикметники називають ознаки предметів і відповідають на питання
який? яка? яке? які?
2. Робота з правилом. (с 122.)

3. Робота з підручником. (с. 122. Впр. 2.)


- Прочитай текст уставляючи прикметники з довідки.

- Складіть речення – кінцівку тексту, вживаючи прикметники. Запишіть.


- Складання речення, запис кращого речення.
Фізкультхвилинка
Щось не хочеться сидіти.
Треба трохи відпочити.
Руки вгору, руки вниз.
На сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки.
Вище руки підніміть.
А тепер їх опустіть.
Плигніть, діти, кілька раз.
За роботу, все гаразд.
4. Виконання вправи. (с.123. впр 3.)

Фізкультхвилинка для очей (1 -2 хв)

5.Узагальнення і систематизація знань.


Я пропоную попрацювати в парах, допомагаючи один одному.
Прочитайте речення, записані на картках. (Діти вчаться. Дівчинка співає.)
-Як ви вважаєте, що потрібно зробити, щоб речення стали гарнішими та
цікавішими?
-Вірно. Речення треба поширити, використовуючи прикметники.
-Прошу записати поширене речення в зошит. Визначте граматичну
основу і підкресліть прикметники.
Перевірка.
Отже, яким членом речення виступає прикметник?

III. Заключна частина.


3.1 Підбиття підсумків
Вправа мікрофон
На які питання відповідає прикметник?
Що означає?
Яким членом речення буває?
Яким стає текст завдяки прикметникам?

Вправа «Впіймай прикметник»


Ведмідь, зелень, синій, зелений, великий, велетень, височіти, рибалити,
рибний, високий, веселка, зимовий, веселитися, риба, олівець, веселий,
добрий, сердитий, холодна, сонце, сонячний, гірка, рідна, весняне, весна.
3.2 Домашнє завдання.
С. 123. впр 4

You might also like