You are on page 1of 11

Тема. Мовно-логічні ігри. Диференційоване читання. Соціальний розвиток.

Мета: закріплювати вміння читати склади, слова, речення з вивченими


буквами; вдосконалювати навички звукового аналізу слів; вчити будувати
звукові моделі; ознайомити дітей з рухливими іграми; розвивати мовлення,
мислення; виховувати в дітей почуття дружби.
Тип уроку: узагальнення і систематизація знань і вмінь
Компетентності: спілкування державною (і рідною у разі відмінності)
мовами, уміння навчатися впродовж життя, соціальні і громадянські.
Очікувані результати: учні - розрізняють вивчені звуки мовлення серед
інших звуків; читають склади з вивченими звуками;досліджує нові
слова,вміють складати речення за ілюстрацією,за поданим
завданням;ділитися своїми емоціями від почутого,вивченого.
Обладнання: малюнки їжака,дерева,листочків, домашньою технікою,самі
лик(картка) лего, картки зі звуко-складовими моделями,карти зі складами ,
словами.
Перебіг уроку
І. Організаційний момент (2 хв)
1. Віршоване привітання(1 хв)
Добрий день, дорогі діти!
Добрий день!
Бажаю вам гарний день.
Бачу, всі здорові і веселі
До уроку приступити всі готові?
2. Емоційне налаштування на урок(1 хв)
Поверніться до свого сусіда по парті та посміхніться йому.
Бажаю вам,щоб цей урок пройшов творчо та плідно.
(Учитель перевіряє наявність на партах у дітей необхідного приладдя,
готовність учнів до уроку.)
ІІ. Актуалізація опорних ЗУН (3хв)
1. Читання чистомовки (1 хв)
Сос, сос, сос — пил збирає... (пилосос).
Фон, фон, фон —задзвонив... (телефон).
Шина, шина, шина — пере... (пральна машина).
Льник,льник, льник — продукти зберігає... (холодильник).
Візор,візор,візор — ми дивились... (телевізор)
2.Гра «Збери листочки» (2 хв)
- Діти,зараз ваше завдання буде розкласти листочки по кошикам. Вони
будуть мати назву приголосні та голосні. Будьте дуже уважними!Бажаю
успіхів.(додаток 1)
- Молодці! Ваша уважність стала в нагоді. Завдання виконано!Рухаємося
далі…
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку (1хв)
Ви — школярі, а навчання — це наполеглива праця. Та у вільний час усі
дітлахи люблять погратися. Деяких ігор вас навчили дорослі, а деякі ви
вигадуєте самі. Ось і сьогодні ми будемо з вами грати в різноманітні
ігри,виконуючи завдання ми будемо разом з вами відкривати частинки пазлу,
а наприкінці уроку на вас чекає сюрприз. (додаток 2)
Water break (додаток 3)
ІV. Узагальнення вивченого матеріалу ( 25 хв)
1. «Читання в колі»(4 хв)
- Ну що ж починаємо!? Давайте зараз сядемо на наш коврик та почнемо
працювати зі знайомими вже нам промінчиками. (Учні разом з вчителем
сідають в коло та починають читати промінчикові схеми,на вивчений звук
[н]). (додаток 4)
- Ось відкриваємо першу частинку пазлу.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (додаток 5) (1 хв)
2. Гра «Збери літеру» (робота в парах.) (4 хв )
-Відпочили трішечки та приступаємо знову до роботи. На ваших партах
лежить лего. Ваше завдання – в парах скласти звуки,які будуть з’являтися на
дереві,яке ви бачите на дошці.
(учні,працюючи в парі.З конструктора лего складають букви,які вчитель
прикріпляє на дерево ЛА,УЛ,ЛІ,ОЛ).Починаємо!(додаток 6)
- Ось відкриваємо другу частинку пазлу.
3. Гра «Знайди літеру» (робота в групах.)(5 хв)
-Всі пари виконали завдання. Розумнички. Рухаємося далі! А наступне ваше
завдання буде таким…У вас на партах лежать мішечки та аркуші. Вам
потрібно заповнити мішечки словами,у яких є буква «ем».
(Вчитель роздає кожній групі по мішечки,завдання дітей покласти у нього
малюнки,в назвах яких є буква М). (додаток7)
- Ось відкриваємо третю частинку пазлу.
Water break
ФІЗКУЛЬТПАУЗА ДЛЯ ОЧЕЙ (додаток 8) (2хв)
4. Гра «Нагодуй їжачка» (4 хв)
- Ви просто чарівники! Ви з такою швидкістю виконуєте завдання!
Розумнички.
- Ось вам залишилося остання завдання та наш пазл повністю відновлено. А
тепер на дошці ви побачили їжачка з яблуками,але на жаль, коли він
поспішав до своїх діток,то розгубив всі свої запаси. Давайте допоможемо
тваринці зібрати їх та бігти додому.
(Діти вибирають самостійно букви,називаючи їх та прикріпляють на голки
їжака).(додаток 9)
5. Розвиток зв’язного мовлення(5 хв)
- Ось відкриваємо останню частинку пазлу.
- Що ж у нас зображено на пазлі?(відповіді дітей)
- Давайте з вами складемо три речення до відновленого малюнку.
1речення - складатиметься з 2 слів.
2 речення – складатиметься з 3 слів.
3 речення – складається з 4 слів.
V. Підсумок уроку (4хв)
Ось наш урок дійшов до кінця. Всі завдання виконано. Ви великі молодці!
Кожен з вас був дуже активний.
1. Вправа «Мікрофон» (3хв)
- Чи сподобався вам урок?
- Що найбільше запам’яталось?
- З яким настроєм ви закінчуєте урок?
А для підняття вашого настрою кожен з вас отримає по смайлику.
(додаток 10) Посміхніться!
ДОДАТОК 1

О, У, І, Е, А
Н, П, В, С Звуки
прикріпляються

на грибочки
ДОДАТОК 2

ДОДАТОК 3

Н
Water ДОДАТОК 4

break
ДОДАТОК 5

Фізкультхвилинка

1. Візьміть на парті пазл того кольору,який вам найбільше


подобається. Одним словом передайте свій настрій.

2. Подаруйте своєму сусідові по парті ваш пазл ,при цьому


виконайте три рухи (наприклад:присісти,підняти руки вгору,
підстрибнути).

ДОДАТОК 6
ЛА
ЛІ
УЛ ОЛ

Склади прикріпляються на жолуді


ДОДАТОК 7

ДОДАТОК 8

Пауза для очей

1. Погляньте вгору,вниз,вліво,вправо.
2. Заплющить очі. Уявіть, що ви знаходитеся вдома,де на
вас чекає мама,яка підходить до вас обіймає
сильно,сильно і спокійненько говорить вам на
вушко,що вона вас любить. Але вам час повертатися до
уроку. Мама бажає успіху. Розлющуємо очі.
3. Дайте п’ять своєму сусідові та продовжуємо
працювати далі.

ДОДАТОК 9
Учні повинні зібрати слово «ДЯКУЮ». Після
того учні, які вміють читати-озвучують його.

ДОДАТОК 10

You might also like