You are on page 1of 6

Тема уроку: Meine Familie (Моя сім’я)

Мета:
Практична

- отримання та розширення знань по темі «Моя сім’я»


- закріплення вивчених слів та граматичних структури;

- навчити розповідати про свою сім’ю.

Навчальна:

- прияти формуванню навичок монологічного мовлення


- удосконалювати навички читання та письма

Розвивальна:

- розвиток мовленнєвої навичок;


- розвиток особистості дитини, її мовних здібностей, уваги, логічного мислення;
- розвиток пізнавальної зацікавленості учнів.

Виховна :

- виховання культури спілкування


- формування в учнів поваги до сім’ї, шанобливого ставлення до батьків, родичів.
Завдання уроку:

- Забезпечити первинне закріплення лексики за темою «Моя сім’я» для подальшого її вивчення.
- Розвивати уміння виконувати проблемні завдання, активізувати їх розумову діяльність.
- Розвивати комунікативні здібності.
- Розвиток навичок аудіювання, читання, говоріння, письма.

Тип уроку: комбінований

Форми роботи: індивідуальна ,фронтальна, групова.

Методи навчання: пояснювально – ілюстративний, репродуктивний, спонукальний.

Обладнання:

 Набір слайдів з видами німецьких міст.


 Картки з лексикою.
 Картки з завданнями для перевірки знань.
 Опорні конспекти з теми.

Обладнання: мультимедійна презентація, роздатковий матеріал, демонстраційний матеріал, підручник, зошит.

Хід уроку
Етапи уроку Слова вчителя Переклад
1 2 3
І. Початок уроку Guten Morgen! Добрий ранок!

Як ваші справи?
Підготовка до сприйняття Wie geht’s?
Сідайте!
іншомовного мовлення
Setzt euch!
1.Привітання Будь ласка, займіть свої місця.
Nehmen Sie bitte Ihre Plätze. Я радий бачити вас у нашу годину.
2. Фонетична розминка. Ich bin zufrieden, Sie an unsere Stunde zu
2. Спочатку робимо усні вправи. Подивіться
sehen. 
на дошку. Тут є приказкка. Слухайте!
Повторютей за мною! Швидше….
3.Уведення у іншомовну 2. Zuerst machen wir
атмосферу Mundgymnastik. Schaut an die Tafel 3. Робота з відеозаписом "Я - це Я"
an. Hier gibt es Zungebrecher. Hört Тепер ми бачимо невелике відео. І
zu! Sprecht mir nach! Schneller…. відповісти на запитання. Звернути увагу!
3. Робота з відеозаписом “Ich - Хто це?
bin ich”
Jetzt sehen wir ein kleines Video. - (мати, батько, сестра, брат)
Und beantworten die Fragen. Seid Як їх звати разом? (Сім'я)
aufmerksam!
Сьогодні ми обговорюємо дуже цікаву тему:
- Wer ist das?
Моя родина Ми будемо вивчати лексику,
- (die Mutter, der Vater, die Schwester, читати текст, формувати діалоги та робити
der Bruder) вправи.
Wie heißen sie zusammen?( die Familie)

ІІ. Повідомлення Сьогодні ми обговорюємо дуже цікаву тему:


Wir besprechen heute ein sehr Моя родина Ми будемо вивчати лексику,
теми уроку та читати текст, формувати діалоги та робити
interessantes Thema: Meine
вправи.
очікуваних Familie Da werden wir Lexik
lernen, einen Text lesen, Dialoge
результатів bilden und Übungen machen. ІІІ.

Але спершу, давайте повторимо слова про


ІІІ.
ІІІ. Основна частина “Моя сім’я” і намацаємо стіл. Яка стаття має
Aber zuerst wiederholen wir die Wörter zum слово?
уроку Thema “Meine Familie” und fühlen wir die 1. Опрацювання граматичного матеріалу:
Актуалізація опорних Tabelle. Welcher Artikel hat das Wort? проживання Особисті займенники:
знань (гра з картками, 1. Опрацювання граматичного
а) повторення займенників mein, meine усно;
матеріалу: вживання
повторення лексики на
Personalpronomen: Отже, ми кажемо батько, брат? Можна
тему «сім’я») а) повторення займенників mein, meine сказати і мій батько.
усно; Давайте прочитаємо слова з моїми. Всі разом.
Also, wir sagen der Vater, der Bruder? В хорі.
Wir könne auch meinVater sagen.
б) виконання вправи письмово.
Lesen wir die Wörter mit mein. Alle
zusammen. Im Chor. Тепер відкрийте буклет! Запишіть дату в
зошит! Ми робимо вправу!
б) виконання вправи письмово.
- Доповнює речення: мій - мій!

Jetzt macht die Hefte auf! Schreibt


das Datum ins Heft! Wir machen
eine Übung!
-Ergänzt die Sätze: mein –meine!

3. Фізкультхвилинка 3. Фізкультхвилинка
Робота з текстом (підручник
cт.21): а) читання тексту; Робота з текстом (підручник c.21):
а) читання тексту;
Macht eure Bücher auf! Seite 21. Übung
4. Lesen wir den Text! (читання Відкрити книги! Сторінка 21. Вправа 4.
Прочитаємо текст! (читання ланцюжком)
ланцюжком)
б) виконання вправи на б) виконання вправи при розумінні змісту
прочитаного (правильно / неправильно);
розуміння змісту прочитаного
Давайте виконаємо вправу 4c с.23!
(richtig/falsch);
Machen wir Übung 4c S.23! Прочитайте речення! Правильно чи
неправильно?
Lies den Satz! Richtig oder falsch?

5. Робота у групах:
1. складання діалогу;
5. Робота у групі:
Jetzt arbeiten wir in den Gruppen. Jede
Gruppe bekommt einen Brifumschlag mit 1. складання діалогу;

den Sätzen. Bildet bitte aus den Sätzen Зараз ми працюємо в групах. Кожна група
den Dialog! отримує конверт із реченнями. Будь ласка,
сформуйте діалог із речень!
2. складання власних діалогів за
зразком. 2. складання власних діалогів за зразком.

Macht bitte ähnliche Dialoge! Sprecht zu Будь ласка, проведіть подібні діалоги! Говори
zwei! до двох!

6. Презентація мініпроектів
Zu Hause habt ihr
Familienstammbäume gemacht. Schaut an die 6. Презентація мініпроектів
Tafel an! Hier sind eure Stammbäume. Zeigt Вдома ви робили генеалогічні
bitte eure Bilder und erzählt über eure Familie. дерева. Подивіться на дошку! Ось ваші
родинні дерева. Будь ласка, покажіть свої
Diese Sätze helfen ihnen.
фотографії та розкажіть про свою сім’ю. Ці
речення їм допомагають.
ІV. Заключна ІV.
Macht bitte eure Tagesbücher auf!
частина уроку
Schreibt die Hausaufgaben auf! ІV.
S.21 Übung 1.(Ergänzt die Sätze! Schreibt
1. Повідомлення sie ins Heft!) Будь ласка, відкрийте свої щоденники!
Запишіть домашнє завдання!
домашнього завдання.
Впр.1 ст. 22 Ihr seid heute gut gearbeitet! Ihr seid klug С.21 Вправа 1. (Доповніть речення! Запишіть
! Ihr bekommt die nächsten Noten! їх у зошит!)

2. Підсумки уроку.
Sehr gut! Heute haben wir sehr gut gearbeitet. Сьогодні ви добре зробили роботу! Ви
3. Оцінка діяльності класу War unsere Stunde interessant? Was hat euch heute
розумні! Ви отримаєте наступні оцінки!

gefallen? Was habt ihr gelernt?


Дуже добре! Сьогодні ми зробили дуже гарну
Unser Unterricht ist zu Ende. Auf Wiedersehen. роботу.

Чи був наш урок цікавим? Що вам


сподобалось сьогодні? Що ви дізналися ?

Наш урок закінчено. До побачення

You might also like