You are on page 1of 4

Тема: Meine Familie

Мета:

 активно вживати та розуміти вивчену лексику в усному та писемному


мовленні;
 розуміти основний зміст відеозапису, вміти виділяти основну
інформацію з потоку мовлення;
 сприяти формуванню нового граматичного поняття «означений
артикль» та присвійний займенник mein, meine;
 формувати навички діалогічного мовлення з опорою на зразок на рівні
мікродіалогу;

 сприяти формуванню навичок монологічного мовлення на рівні


мікровисловлювання з опорою на зразок;
 читати та розуміти короткі прості тексти, використовуючи мовну
здогадку;
 удосконалювати навички читання та письма.

 отримання та розширення знань по темі «Моя сім”я»

 розвиток мовленнєвої компетенції учнів;


 розвиток особистості дитини, її мовних здібностей, уваги, логічного
мислення, мовної здогадки;
 розвиток пізнавальної зацікавленості учнів.

 формування в учнів поваги до сім’ї, шанобливого ставлення до батьків,


родичів.

Очікувані результати:
- учні активно вживають та розуміють лексику, що належать до теми.
- розрізняють означені артиклі der, die, das, die.
- вміють вживати присвійні займенники mein, meine в усному та
писемному мовленні;
- читають та розуміють короткі тексти, використовуючи мовну здогадку
з опорою на малюнки;
- вміють будувати короткі діалоги з опорою на зразок;
- розуміють основний зміст відеозапису, вміють виділяти основну
інформацію з потоку мовлення;
- вміють коротко висловлюватися про свою сім’ю з опорою на зразок.

Тип уроку: комбінований


Обладнання: підручник, ілюстрації до теми, тематичні картки, роздатковий
матеріал, відеозапис, презентація.
Хід уроку
І. Початок уроку
1. Організаційний момент.
- Guten Tag, Kinder!
- Guten Tag! Guten Tag!
Sagen alle Kinder
Große Kinder, kleine Kinder
Dicke Kinder, dünne Kinder.
Guten Tag! Guten Tag!
Sagen alle Kinder
-Ich bin froh euch heute gesund und lustig sehen. Wie geht es ihnen? Wie
geh’s, Max? (слайд 1)

2. Фонетична розминка.
Zuerst machen wir Mundgymnastik. Schaut an die Tafel an. Hier gibt es
Zungebrecher. Hört zu! Sprecht mir nach! Schneller….
(слайд 2,3)
3.Введення в іншомовне середовище.
Робота з відеозаписом “Ich bin ich”
Jetzt sehen wir ein kleines Video. Und beantworten die Fragen. Seid
aufmerksam!
(слайд 4)
- Wer ist das?
- (die Mutter, der Vater, die Schwester, der Bruder) (слайди 5-10)
- Wie heißen sie zusammen?( die Familie) (слайд 11)
ІІ. Повідомлення теми уроку та очікуваних результатів

In der Stunde arbeiten wir heute am Thema „Meine Familie“. Da werden wir Lexik
lernen, einenText lesen, Dialoge bilden und Übungen machen.

(слайд 12)

ІІІ. Основна частина уроку


1. Актуалізація опорних знань (гра з картками, повторення лексики
на тему «сім’я»)
Aber zuerst wiederholen wir die Wörter zum Thema “Meine Familie” und
fühlen wir die Tabelle. Welcher Artikel hat das Wort?
(слайд 13)
2. Опрацювання граматичного матеріалу: вживання
Personalpronomen:
а) повторення займенників mein, meine усно;
Also, wir sagen der Vater, der Bruder? Wir könne auch meinVater sagen.
Lesen wir die Wörter mit mein. Alle zusammen. Im Chor.
б) виконання вправи письмово.
Jetzt macht die Hefte auf! Schreibt das Datum ins Heft! Wir Machen
eine Übung!
-Ergänzt die Sätze: mein –meine!
(слайд 14)

3. Фізкультхвилинка

Spiel “Macht so!”

(слайд 15)
4. Робота з текстом (підручник ст.55, впр.4):
а) читання тексту;
Macht eure Bücher auf! Seite 55. Übung 4. Lesen wir den Text! (читання
ланцюжком)
(слайд 16)
б) виконання вправи на розуміння змісту прочитаного
(richtig/falsch);
Machen wir Übung 4c S.56!
Lies den Satz! Richtig oder falsch?
(слайд 17)
5. Робота у групах:
1. складання діалогу;
Jetzt arbeiten wir in den Gruppen. Jede Gruppe bekommt einen Brifumschlag mit
den Sätzen. Bildet bitte aus den Sätzen den Dialog!
2. складання власних діалогів за зразком.
Macht bitte ähnliche Dialoge! Sprecht zu zwei!
6. Презентація мініпроектів
Zu Hause habt ihr Familienstammbäume gemacht. Schaut an die Tafel
an! Hier sind eure Stammbäume. Zeigt bitte eure Bilder und erzählt über eure
Familie. Diese Sätze helfen ihnen.
(слайд 18)

ІV. Заключна частина уроку


1. Повідомлення домашнього завдання. Впр.1 ст. 58
Macht bitte eure Tagesbücher auf! Schreibt die Hausaufgaben auf!
S.58 Übung 1.(Ergänzt die Sätze! Schreibt sie ins Heft!)

2. Підсумки уроку.
Ihr seid heute gut gearbeitet! Ihr seid klug ! Ihr bekommt die nächsten Noten!
Auf Wiedersehen!
(слайд 20)

You might also like