Professional Documents
Culture Documents
ОПШТИ ПОДАЦИ
ОСНОВНА ШКОЛА: ______________________________ ШК. ГОДИНА: ______/_______
НАСТАВНИК: ____________________________ РАЗРЕД И ОДЕЉЕЊЕ: __________
РЕДНИ БРОЈ ЧАСА: 96. ДАТУМ РЕАЛИЗАЦИЈЕ: ___________
СТРУЧНИ ПОДАЦИ
НАСТАВНА ТЕМА: 2.1. Ходање и трчање
НАСТАВНА ЈЕДИНИЦА: Штафетне игре са трчањем
ТИП ЧАС: Увежбавање
ЦИЉ ЧАСА: Даљи развој експлозивне снаге спринтерског типа и манипулативне способности.
Задовољавање основне дечије потребе за кретањем и и игром.
ИСХОДИ: Ученик ће бити у стању да: учествује у штафетним играма; примени једноставне
општеприпремне вежбе (вежбе обликовања).
ОБЛИЦИ РАДА: Фронтални, индивидуални, у пару, групни
МЕТОДЕ РАДА: Дијалошка, демонстративна, метода игре
ОБЈЕКТИ, СПРАВЕ, РЕКВИЗИТИ: Вежбалиште, пиштаљка, заставица (марама), палице, 3–4 тениске
лоптице, чуњеви
КОРЕЛАЦИЈА: Српски језик: Језичка култура; Математика: Облици и односи у простору; Све око
нас: Кретање, Други и ја
ТОК ЧАСА
УВОДНИ ДЕО (5 МИНУТА)
- Постројавање у врсту по један по висини (према простору и броју ученика).
- Команда „Мирно” и спортски поздрав за почетак часа.
- Хваталица у пару: пар који хвата сарађује тако што један чува ухваћене који се налазе у овећем
кругу, а други хвата.
Б
- Штафетна игра са дугом вијачом – ученике поделимо на две или више једнакобројних колона са
по једном дугом вијачом које стану иза полазне линије. Сви у колони ухвате вијачу истом руком и
на знак не испуштајући је, трче до окретишта (чуња) и назад преко циљне линије. Побеђује
колона која прва обави правилно задатак.