Professional Documents
Culture Documents
ОПШТИ ПОДАЦИ
ОСНОВНА ШКОЛА: ______________________________ ШК. ГОДИНА: ______/_______
НАСТАВНИК: ____________________________ РАЗРЕД И ОДЕЉЕЊЕ: __________
РЕДНИ БРОЈ ЧАСА: 52. ДАТУМ РЕАЛИЗАЦИЈЕ: ___________
СТРУЧНИ ПОДАЦИ
НАСТАВНА ТЕМА: 2.5. Вежбе на тлу
НАСТАВНА ЈЕДИНИЦА: Поваљка на леђима и стомаку
ТИП ЧАС: Обучавање
ЦИЉ ЧАСА: Развој снаге, координације и гипкости тела. Проширивање кретног искуства вежбама
на тлу.
ИСХОДИ: Ученик ће бити у стању да изводи поваљку на леђима и стомаку; оријентише се у
простору при различитим положајима тела; поштује правила понашања на просторима за
вежбање.
ОБЛИЦИ РАДА: Фронтални, индивидуални, групни
МЕТОДЕ РАДА: Вербална, демонстративна, синтетичка
ОБЈЕКТИ, СПРАВЕ, РЕКВИЗИТИ: Вежбалиште, струњаче
КОРЕЛАЦИЈА: Српски језик: Језичка култура; Математика: Геометрија; Свет око нас: Кретање и
оријентација у простору
ТОК ЧАСА
УВОДНИ ДЕО (5 МИНУTA)
- Постројавање у врсту по један по висини (према простору и броју ученика).
- Команда „Мирно” и спортски поздрав за почетак часа.
- Хваталица по избору ученика у договореном ограниченом простору.
Б
- Елементарна игра „Птице у гнезду” – у припремљена „гнезда”, струњаче или кредом нацртане
овеће кругове на угловима вежбалишта, смешта се по једно „јато птица”. На знак гласом или
пиштаљком, групе истовремено трче у десно у најближе гнездо. Игру понављамо неколико пута уз
бодрење и истицање најуспешнијих. Може се мењати место и за два, три или четири гнезда
(поново долазе у своје гнездо).