Professional Documents
Culture Documents
ОПШТИ ПОДАЦИ
ОСНОВНА ШКОЛА: ______________________________ ШК. ГОДИНА: ______/_______
НАСТАВНИК: ____________________________ РАЗРЕД И ОДЕЉЕЊЕ: __________
РЕДНИ БРОЈ ЧАСА: 69. ДАТУМ РЕАЛИЗАЦИЈЕ: ___________
СТРУЧНИ ПОДАЦИ
НАСТАВНА ТЕМА: 2.6. Вежбе равнотеже
НАСТАВНА ЈЕДИНИЦА: Ходање уназад на клупи – греди
ТИП ЧАС: Oбучавање
ЦИЉ ЧАСА: Развијање равнотеже, координације и одважности, ходањем уназад по ограниченој,
повишеној површини. Оспособљавање ученика за различите облике кретања на вишој и ужој
подлози која захтева балансирање.
ИСХОДИ: Ученик ће бити у стању да одржава равнотежу у различитим кретањима; води рачуна о
својој и безбедности других приликом вежбања и игара.
ОБЛИЦИ РАДА: Фронтални, групни, индивидуални
МЕТОДЕ РАДА: Дијалошка, демонстративна, метода игре
ОБЈЕКТИ, СПРАВЕ, РЕКВИЗИТИ: Вежбалиште, клупа – греда
КОРЕЛАЦИЈА: Српски језик: Књижевност, Језичка култура; Математика: Геометрија – Линија и
област; Свет око нас: Сналажење у простору
ТОК ЧАСА
УВОДНИ ДЕО (5 МИНУТА)
- Постројавање у врсту по један по висини (према простору и броју ученика).
- Команда „Мирно” и спортски поздрав за почетак часа.
- Ходање и трчање променљивим темпом уз давање знакова пиштаљком или пљескањем
длановима.
Б
- Елементарна игра „Јарци/козе на брвну” (из првог разреда) – два ученика полазе један другом у
сусрет са супротних страна клупе – греде. Када се сретну и покушавају се мимоићи тако да ни
један не падне „у поток”. Ако успеју онда су паметни и спретни као „козе”, у противном су
„јарчеви”. Подсетимо ученике на причу и упутимо на осмишљавање игара инспирисани читањем
сличних прича.