Professional Documents
Culture Documents
ОПШТИ ПОДАЦИ
ОСНОВНА ШКОЛА: ______________________________ ШК. ГОДИНА: ______/_______
НАСТАВНИК: ____________________________ РАЗРЕД И ОДЕЉЕЊЕ: __________
РЕДНИ БРОЈ ЧАСА: 47. ДАТУМ РЕАЛИЗАЦИЈЕ: ___________
СТРУЧНИ ПОДАЦИ
НАСТАВНА ТЕМА: 2.9. Полигони
НАСТАВНА ЈЕДИНИЦА: Полигон 2
ТИП ЧАС: Увежбавање, проверавање
ЦИЉ ЧАСА: Стабилизација и аутоматизација усвојених облика кретања уз даљи развој снаге,
спретности и координације. Примена научених природних облика кретања.
ИСХОДИ: Ученик ће бити у стању да савлада полигон препрека са различитим облицима кретања
и кретним задацима; поштује мере безбедности током вежбања.
ОБЛИЦИ РАДА: Фронтални, индивидуални
МЕТОДЕ РАДА: Дијалошка, ситуациона метода
ОБЈЕКТИ, СПРАВЕ, РЕКВИЗИТИ: Вежбалиште, вратило, обручеви, вијаче, лопте, креда, пиштаљка,
штоперица
КОРЕЛАЦИЈА: Српски језик: Језичка култура; Математика: Бројеви до 100; Свет око нас: Кретање,
Оријентација у времену
ТОК ЧАСА
УВОДНИ ДЕО (5 МИНУТА)
- Постројавање у врсту по један по висини (према простору и броју ученика).
- Команда „Мирно” и спортски поздрав за почетак часа.
- Хваталица са спасом другара – хватач јури остале у ограниченом простору. Онај који се нађе у
опасности да буде ухваћен, пружа руку неком од саиграча. Ако се ухвате за руке спашени су, јер
хватач може да ухвати само појединце који се не држе за руке.
Б
- Такмичење у брзини и спретности. Један по један ученик прелази полигон, учитељ мери и
евидентира време (касније евидентира укупна запажања о сваком ученику).