Professional Documents
Culture Documents
ОПШТИ ПОДАЦИ
ОСНОВНА ШКОЛА: ______________________________ ШК. ГОДИНА: ______/_______
НАСТАВНИК: ____________________________ РАЗРЕД И ОДЕЉЕЊЕ: __________
РЕДНИ БРОЈ ЧАСА: 45. ДАТУМ РЕАЛИЗАЦИЈЕ: ___________
СТРУЧНИ ПОДАЦИ
НАСТАВНА ТЕМА: 2.8. Плес и ритмика
НАСТАВНА ЈЕДИНИЦА: Ритмичке вежбе лоптом и обручем
ТИП ЧАС: Увежбавање
ЦИЉ ЧАСА: Даљи развој координације и манипулативне спретности. Усклађивање кретања са
кретањем реквизита.
ИСХОДИ: Ученик ће бити у стању да изводи ритмичке вежбе лоптом и обручем; одговорно се
односи према објектима, справама и реквизитима у просторима за вежбање.
ОБЛИЦИ РАДА: Фронтални, индивидуални, у пару
МЕТОДЕ РАДА: Вербална, демонстративна
ОБЈЕКТИ, СПРАВЕ, РЕКВИЗИТИ: Вежбалиште, лопте, обручеви
КОРЕЛАЦИЈА: Српски језик: Језичка култура; Математика: Геометрија; Свет око нас: Други и ја;
Музичка култура: Ритмика
ТОК ЧАСА
УВОДНИ ДЕО (5 МИНУТА)
- Постројавање у врсту по један по висини (према простору и броју ученика).
- Команда „Мирно” и спортски поздрав за почетак часа.
- Хваталица уз прозивање – учитељ или ученик који је на поштеди прозивају ученика по имену и
он јури остале. Ако брзо ухвати неког, мењају се, а ако јури дуже, прозива се други ученик
(занимљиво је прозвати оног који бежи, тако да се улоге наједном промене).
Б
- Појединачно такмичење у ритмичким вежбама са лоптом или са обручем по избору сваког
појединог ученика. Ученик изводи комбинацију вежби, остали ученици и учитељ посматрају,
бодре и процењују успешност показујући оцену (прстима) и награђујући аплаузом. Победници су
они са највећим оценама код оба реквизита. Ако има неколико са највишом оценом, они „деле”
прво место.