Professional Documents
Culture Documents
ОПШТИ ПОДАЦИ
ОСНОВНА ШКОЛА: ______________________________ ШК. ГОДИНА: ______/_______
НАСТАВНИК: ____________________________ РАЗРЕД И ОДЕЉЕЊЕ: __________
РЕДНИ БРОЈ ЧАСА: 44. ДАТУМ РЕАЛИЗАЦИЈЕ: ___________
СТРУЧНИ ПОДАЦИ
НАСТАВНА ТЕМА: 2.7. Вежбе са реквизитима
НАСТАВНА ЈЕДИНИЦА: Вежбе са палицом и обручем
ТИП ЧАС: Обучавање
ЦИЉ ЧАСА: Развој координације и спретности проширивањем манипулативног кретног искуства.
ИСХОДИ: Ученик ће бити у стању да изводи различите вежбе палицама и обручем; одговорно се
односи према објектима, справама и реквизитима у просторима за вежбање.
ОБЛИЦИ РАДА: Фронтални, индивидуални, групни, у пару
МЕТОДЕ РАДА: Вербална, демонстративна, синтетичка
ОБЈЕКТИ, СПРАВЕ, РЕКВИЗИТИ: Вежбалиште, палице, обручеви
КОРЕЛАЦИЈА: Српски језик: Језичка култура; Математика: Геометрија; Свет око нас: Други и ја
ТОК ЧАСА
УВОДНИ ДЕО (5 МИНУТА)
- Постројавање у врсту по један по висини (према простору и броју ученика).
- Команда „Мирно” и спортски поздрав за почетак часа.
- Ходање и трчање у колони по један са комбинацијом скиповања (високо подизање колена) и
забацивања стопала уназад код трчања.
- Подсетити се правилног дисања: удисај на нос, издисај лагано на уста и нагласити да је то у циљу
правилног вежбања и очувања здравља.
Б
- Трке штафета – ученицима објашњавамо да међу атлетским дисциплинама постоји и трка
штафета где се 4 такмичара из екипе, носећи штафету (палицу) утркују. Импровизујемо стазу
користећи линије вежбалишта, тако да једна деоница буде најмање десетак метара. Одредимо
екипе са по 4 такмичара и поставимо на линије деоница. Скрећемо пажњу на правилну предају
штафете, али без притиска.
Напомена: У питању је такмичење кроз игру и важан је процес (активност), а не продукт (победа).