Professional Documents
Culture Documents
ОПШТИ ПОДАЦИ
ОСНОВНА ШКОЛА: ______________________________ ШК. ГОДИНА: ______/_______
НАСТАВНИК: ____________________________ РАЗРЕД И ОДЕЉЕЊЕ: __________
РЕДНИ БРОЈ ЧАСА: 46. ДАТУМ РЕАЛИЗАЦИЈЕ: ___________
СТРУЧНИ ПОДАЦИ
НАСТАВНА ТЕМА: 2.3. Бацања и хватања
НАСТАВНА ЈЕДИНИЦА: Бацање лоптица из места у даљ и у циљ
ТИП ЧАС: Обучавање
ЦИЉ ЧАСА: Развој манипулативне спретности, бацачке способности, прецизности, координације
и опште снаге тела. Подстицање раста и развоја, утицање на правилно држање тела.
ИСХОДИ: Ученик ће бити у стању да правилно баца лоптицу из места у даљ и у циљ; успостави
правилно држање тела.
ОБЛИЦИ РАДА: Фронтални, индивидуални, у пару, групни
МЕТОДЕ РАДА: Дијалошка, демонстративна, метода игре
ОБЈЕКТИ, СПРАВЕ, РЕКВИЗИТИ: Вежбалиште, тениске, стонотениске и гумене лоптице, (кестење,
шишарке), мета
КОРЕЛАЦИЈА: Српски језик: Језичка култура; Математика: Бројеви до 100, Геометрија; Свет око
нас: Кретање, Оријентација.
ТОК ЧАСА
УВОДНИ ДЕО (5 МИНУТА)
- Постројавање у врсту по један по висини (према простору и броју ученика).
- Команда „Мирно” и спортски поздрав за почетак часа.
- Хваталица по избору ученика. Подстичемо компетенцију вештине за живот у демократском
друштву кроз избор игре.
Б
- Такмичење у гађању мете – са удаљености од десетак метара ученици, подељени у колоне
(екипе), гађају у мету (на дебљем картону нацртане нумерисане концентричне кругове) и доносе
поене својој екипи. Победник је екипа са највише освојених поена.
Напомена: Предузимамо мере обезбеђења и водимо рачуна да се не баца у нежељеним
правцима.