Professional Documents
Culture Documents
ОПШТИ ПОДАЦИ
ОСНОВНА ШКОЛА: ______________________________ ШК. ГОДИНА: ______/_______
НАСТАВНИК: ____________________________ РАЗРЕД И ОДЕЉЕЊЕ: __________
РЕДНИ БРОЈ ЧАСА: 58. ДАТУМ РЕАЛИЗАЦИЈЕ: ___________
СТРУЧНИ ПОДАЦИ
НАСТАВНА ТЕМА: 2.5. Вежбе на тлу
НАСТАВНА ЈЕДИНИЦА: Два повезана колута напред
ТИП ЧАС: Увежбавање
ЦИЉ ЧАСА: Даљи развој снаге, координације и гипкости тела. Проширивање кретног искуства.
ИСХОДИ: Ученик ће бити у стању да изводи два спојена колута напред; препозна лепоту покрета у
вежбању.
ОБЛИЦИ РАДА: Фронтални, индивидуални, групни
МЕТОДЕ РАДА: Вербална, демонстративна, посматрање
ОБЈЕКТИ, СПРАВЕ, РЕКВИЗИТИ: Вежбалиште, струњаче
КОРЕЛАЦИЈА: Српски језик: Језичка култура; Математика: Геометрија; Свет око нас:
Оријентација у простору
ТОК ЧАСА
УВОДНИ ДЕО (5 МИНУТА)
- Постројавање у врсту по један по висини (према простору и броју ученика).
- Команда „Мирно” и спортски поздрав за почетак часа.
- Хваталица уз ометање – сви су у ограниченом простору, изабере се хватач који јури бегунца кога
остали штите, тако што се постављају испред хватача. Руке морају бити на леђима, без
постављања ногу или гурања. Ухваћени и хватач мењају улоге.
Б
- Елементарна игра „Земља, вода, ваздух” – сви ученици формирају један већи круг и изаберу
једног бројалицом. Изабрани играч је у средини круга, слободно се креће и изводи покрете које
остали опонашају. Кад су му руке у приручењу каже: „Земља”, у предручењу: „Вода” и у узручењу:
„Ваздух”. То су договорени ставови, које овај у кругу не мора да поштује, односно труди се да
остале превари тако што нпр. Узвикује: „Земља”, а подиже руке у узручење. Остали ученици
морају да опонашају само онај покрет који је у складу са узвиком. Сви који погреше испадају и
чекају крај игре. Победник је онај ко остане последњи и он преузима улогу играча из круга.