Professional Documents
Culture Documents
Вiдповiдi задачi 11
Вiдповiдi задачi 11
Розв’язання задач
30
25
10
30 40 45 60 Х (обсяг валюти)
2. Офіційні резерви Центрального банку країни зменшаться, так як він купує
національну валюту в обмін на іноземну.
Розв’язання
1. Початково кількість безробітних складає 200 осіб, тобто рівень безробіття:
u = 200/4000*100% = 5%
Один зайнятий виготовляє за тиждень 40*5 = 200 одиниць продукції.
Початковий обсяг випуску за тиждень 200*3800 = 760000 одиниць продукції.
1 рік = 365 днів / 7 днів = 52 тижні.
Початковий обсяг випуску за рік Q = 3800*200*52 = 39520000 одиниць продукції.
2. Після того, як економіка країни входить у стан рецесії, кількість зайнятих
зменшується на 5%, тобто:
3800*0,95 = 3610 зайнятих осіб, а кількість робочої сили зменшується на 0,5%, тобто
4000*0,995 = 3980 осіб.
Таким чином, рівень безробіття становитиме
u1 = (3980-3610)/3980*100% = 9,3%
3. Рівень виробітку падає на 1,4%*2,5% = 3,5% на одного зайнятого на тиждень, тобто
200*0,965 = 193 одиниці продукції.
Тому новий рівень випуску за тиждень складатиме
Q1 = 3610*193 = 696730 одиниць продукції.
Відповідь:
a) u = 5%; Q = 39520000 од. прод.
b) u1 = 9,3%
c) Q1 = 696730 од. прод.
Розв’язання
Функція споживання має вид С = С0 + МРС × Yv
Автономне споживання (С0), як видно з таблиці дорівнює 600.
Гранична схильність до споживання МРС = ΔС : ΔY = (750 – 600) : (800 – 500) = 0,5
Таким чином алгебраїчний вид функції споживання С = 600 + 0,5Yv
Так як доход у розпорядженні Yv = Y – 0,15Y = 0,85Y
Отже С = 600 + 0,5 × 0,85Y = 600 + 0,425Y
Рівновага досягається за умови С = Y
Тобто 600 + 0,425Y = Y
600 = 0,575Y
Y = 1043,48
В умовах рівноваги С = Y = 1043,48, а заощадження S = Y – С = 0
Графічно ситуацію можна представити так
Y=C
С, S
C
1043,48
600
S
1043,48 Y
-600
Розв’язання
1. Функція прибутку для фірми 1 має такий вигляд:
П1 10 2 w1/2 1 2 w1 .
Щоб знайти максимум функції знайдемо похідну і прирівняємо її до нуля (перша
необхідна умова існування екстремуму):
10 w11 / 2 2 0 .
Звідси w1 = 25, а прибуток, відповідно, П1 = 50.
Функція прибутку для фірми 2 має такий вигляд:
П2 10 2 w1/2 2 3w1 2w2 .
Перша необхідна умова існування екстремуму:
10 w21 / 2 2 0 .
Звідси w2 = 25, а прибуток, відповідно, П2 = –25.
2. У даному випадку фірма 2 максимізує таку функцію:
П 2 10 2w1/2 1
2w1 10 2w1/2
2 3w1 2 w2 .
Перша необхідна умова існування екстремуму відносно w2:
10 w21 / 2 2 0 .
Звідси w2 = 25.
Перша необхідна умова існування екстремуму відносно w1:
10w11 / 2 5 0 .
Звідси w1 = 4. Прибутки, відповідно, рівні П1 = 32 та П2 = 38.
3. Суспільство покращує своє становище, якщо виконуються умови пункту 2) із
загальним прибутком П1 + П2 = 32 + 38 = 70 замість П1 + П2 = 50 – 25 = 25 як у пункті 1).
4. Фірма 2 була б готова запропонувати фірмі 1 будь-яку кількість грошей, меншу за 38
– (–25) = 63, а фірма 1, у свою чергу, була б готова прийняти будь-яку кількість грошей,
більшу за 50 – 32 = 18.
Відповідь: 1. 25, 25. 2. 4, 25. 3. варіант 2). 4. 18<р<63 (грн.).
ІІ.
Фірма Обґрунтування відповіді
Фірма А має збитки (12500 – 15000 = -2500$). Вони більші ніж її постійні
A витрати (FC=2000$). Отже, їй треба припинити виробництво (мінімізація
збитків шляхом закриття, так як P<AVC, або TR<VC)
Фірма В має прибуток (5000 – 4000 = 1000$). Він є максимальним, так як
B MR = MC = 4,0. Отже, правильна відповідь № 2, тобто не потрібно
змінювати обсяг випуску та ціну.
Фірма С. Дані суперечливі. На ринку чистої монополії ціна не може бути
C менше граничного доходу (P < MR), P = 1,5; MR = 2. Отже, правильна
відповідь 1
D Фірма D обирає варіант №2, так як MR = MC і P > MR та MC.
Фірма Е має прибуток (8000-7200=800$), але так як MR < MC, їй потрібно
E
зменшити Q та збільшити P. Отже, правильна відповідь 4.
Фірма F має прибуток (TR-TC=14000-8000=$6000), але він не є
F максимальним, так як MR>MC. Отже, фірмі потрібно збільшити Q та
зменшити Р. Правильна відповідь 5
Фірма G. Дані суперечливі: (зменшення постійних витрат). Цього не може
G бути, так як FC – це фіксовані або незмінні витрати, які не залежать від
обсягу виробництва. Отже, правильна відповідь № 1