You are on page 1of 3

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU

20

7.45-8.05 PERBUALAN AWAL


(20 min) 1. Singing simple children song.
2. Enquiry and responding to feelings and emotions this morning.
3. Teacher’s will explain the activities that planned for the day.
4. Provide time and space so the children will adapt and comfortable before
doing activities.

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


TARIKH : 21 MEI 2019 HARI : SELASA
TEMA : DUNIA TEKNOLOGI SUBTEMA : KENDERAAN AIR
KEHADIRAN MURID : SEBAB TIDAK HADIR :

SAKIT TANPA SEBAB


URUSAN KELUARGA LAIN-LAIN

8.05-8.35
( 30 min ) FIZIKAL
Standard Kandungan FK 2.1 Meneroka pelbagai pergerakan(kesedaran ruang)

Standard Pembelajaran FK2.1.5 Melakukan pergerakan yang berbeza kelajuan


(FK 2.2.1) Membuat pergerakan tangan mengikut arahan seperti menghayun tangan

Kesepaduan BI1.2.4 Listen to and follow simple instructions

Objektif Di akhir pembelajaran murid dapat:


1. Melakukan pergerakan laju yang berbeza.

BBM bola, gelung,dan skitel


Abad 21 I-Think EMK KBAT
Aktiviti 1. Murid memanaskan badan
2. Tunjuk cara melakukan pergerakan yang laju.
3. Murid mendengar arahan dengan betul.
4. Melakukan pergerakan dalam pelbagai laluan mengikut kelajuan.
5. Murid membuat pergerakan seperti mendayung sampan mengikut arahan guru.

Pentaksiran Lisan Pemerhatian Projek


Hasil Kerja Buku kerja
Tahap 1 (BM) Tahap 2 (SM) Tahap 3 (TM)
Impak / Pernguasaan

Catatan

8.35-9.05 BI ASAS
( 30 min ) (CEFR)
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU
20

Standard Kandungan BI 1.6 sing song and recite rhymes and poems.

Standard Pembelajaran BI 1.6.3 sing songs with the correct pronunciation and intonation.

Kesepaduan KE 1.1.3 Menyanyikan lagu mengikut melodi


Objektif At the end of the lesson the pupils can:
Respond in,

BBM children sing a song “row your boat”


Abad 21 I-Think EMK KBAT
Aktiviti L4 - ENGAGE–MY CLASSROOM
Pre-lesson routines
Opening time : Greeting and a hello song and English today

ENCOUNTER – Circle time


i. Encounter activity 1: An Exciting Beginning!
ii. Encounter activity 2: Listen and do!
iii. Encounter activity 4
iv. Engage activity 1&2

Closing time
- Reflecting on learning

*refer SOW
Pentaksiran Lisan Pemerhatian Projek
HasilKerja Bukukerja
Tahap 1 (BM) Tahap 2 (SM) Tahap 3 (TM)
Impak / Penguasaan

Catatan

9..05-9.25 AKTIVITI PEMBELAJARAN


(20 min) ( KREATIVITI DAN ESTETIKA )
Standard Kandungan KTI 1.2 Menzahirkan idea kreatif dalam penghasilan karya

Standard Pembelajaran KTI 1.2.8 membuat corak dan rekaan mengikut kreativiti sendiri melalui pelbagai aktiviti
dengan bimbingan.

Kesepaduan PM9.1.1 Menunjukkan sikap berani untuk berinteraksi dengan orang lain
Objektif Di akhir pembelajaran murid dapat:
Murid membuat origami sampan dengan bimbingan guru

BBM KERTAS A4, GAM , GUNTING


Abad 21 I-Think EMK KBAT
Aktiviti 1. Murid diberi kertas berwarna untuk membuat origami sampan
2. Murid membuat origami sampan dengan bimbingan guru
3. Murid menunjukkan dan menceritakan sampan yang telah siap kepada rakan sekelas
Pentaksiran Lisan Pemerhatian Projek
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN MINGGU
20

Hasil Kerja Bukukerja


Tahap 1 (BM) Tahap 2 (SM) Tahap 3 (TM)
Impak / Pernguasaan

Catatan

9.25-9.55
( 30 min ) REHAT / PENGURUSANDIRI / KUDAPAN

9.55-11.35 AKTIVITI PEMBELAJARAN


(100 min) ( BM ASAS DAN SAINS AWAL )
Standard Kandungan SA 2.3 Membanding dan mengelaskan objek

KE3.3 Menzahirkan idea kreatif dalam penghasilan karya seni (Ekspresi kreatif)

Standard Pembelajaran ST 2.3.3 Membanding dan mengumpulkan objek mengikut satu ciri.
KE 3.3.4 Menghasilkan binaan kreatif

Kesepaduan PM1.1.2 Bercerita tentang ciptaan Tuhan


Objektif Di akhir pembelajaran murid dapat:
1.2.Meletak sampan ke dalam bekas air dan membuat ramalan jika sampan itu tenggelam atau timbul

2.Menghasilkan binaan secara kreatif


.
BBM Objek,gambar,gunting,Sampan origami
Abad 21 I-Think EMK KBAT
Aktiviti Aktiviti 1 (SA 2.2.1)(50minit)
1.Guru menyusun objek pelbagai saiz
2.Murid mengelaskan objek mengikut saiz yang sama
3.Menyatakan saiz objek dengan tepat

Aktiviti 2 (KE 3.3.4) (50minit)


1. Guru mewarnakan gambar .
2. Menyusun gamabr dengan betul dan membentuk peta minda.
3. Memberi penjelasan mengenai permainan.

Pentaksiran Lisan Pemerhatian Projek


HasilKerja Bukukerja
Tahap 1 (BM) Tahap 2 (SM) Tahap 3 (TM)
Impak / Pernguasaan

Catatan

11.35-11.45 Refleksi PdP hari ini ,ganjaran, pesanan dan ucap selamat

You might also like