You are on page 1of 12

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : KE 10 HARI :
TEMA : KESELAMATAN DIRI TARIKH :

TUNJANG / PERKARA CATATAN/IMPA


MASA K
PERHIMPUNAN MINGGUAN
RUTIN DAN Rutin kelas :
PERBUALAN - Murid berkumpul untuk sarapan,mengucapkan selamat pagi, menanda H :
PAGI kehadiran, melafaz syahadah, Al-Fatihah dan doa penerang hati. TH :
( 30 MIN ) Perbualan pagi :
1. Ibu bapa / Penjaga menyerah anak-anak mereka kepada guru
kelas dan Pembantu Pengurusan Murid.
2. Memberi ruang dan masa untuk murid-murid menyesuaikan
diri.
3. Guru memperkenalkan tema mingguan iaitu Keselamatan
Diri
4. Guru membincangkan mengenai aktiviti yang akan dijalankan.
Standard Pembelajaran
BI THEME (PFK 5.3.7) Mengamalkan sikap asertif bila menghadapi situasi yang tidak BBM
(FIZIKAL- selamat
KESELAMATAN) (PFK 5.3.8) Menceritakan cara mengelak diri daripada orang yang tidak Cd
( 40 MIN ) dikenali. keselamatan
Kesepaduan Tunjang kebakaran
( PM 12.1.2 ) Menjayakan aktiviti secara berkumpulan.
Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Menjaga kehormatan diri
2. Menjaga keselamatan diri dengan betul.
3. Menyatakan kepentingan menjaga keselamatan diri.
Aktiviti
1Guru menerangkan sikap asertif iaitu bertenang apabila menghadapi situasi yang tidak
selamat.
2.Main peranan : Murid melakonkan situasi kemalangan jalan raya.
3.Menonton cerita teladan yang berkaitan dengan menjaga diri semasa di rumah, taman
permainan dan tempat membeli-belah.
4. Simulasi keadaan kebakaran dan anggota bomba menjalankan tugas
Standard Pembelajaran
BI THEME (KTI 2.1.11) Menyanyi mengikut mud lagu iaitu riang dan bersemangat Radio/cd lagu
(KE-MUZIK) Kesepaduan Tunjang
( 20 MIN ) (PM 9.1.3) Berani melibatkan diri dalam aktiviti. Seni kata lagu
Objektif Lembaran
Diakhir pembelajaran murid boleh : kerja.
1. Menyanyi mengikut mud lagu
2. Menyebut perkataan dan ayat dengan betul.
3. Menyanyi dan melakukan pergerakan kreatif.
4. Menyanyi dan melakukan pergerakan dengan yakin.
Aktiviti
1. Guru menanyangkan video lagu yang berkaitan dengan
keselamatan.
2. Murid menyanyikan lagu berkaitan keselamtan Rumah Terbakar
Panggil Bomba mengikut mud lagu.
3. Murid menyanyi lagu sambil melakukan pergerakan kreatif yang
telah mereka ketahui.
4. Guru mengedarkan lembaran kerja yang mempunyai gambar /
alatan yang perlu ada sekiranya berlaku kebakaran.
5. Murid menamakan alatan tersebut dengan penuh yakin.
6. Guru meminta murid berdiri dan menyebut alatan tersebut.
PEND.ISLAM
( 60 MIN ) DIJALANKAN OLEH GURU PENDIDIKAN ISLAM

( 30 MIN)
REHAT
Standard Pembelajaran
BI THEME (ST 2.2.4) Mengukur pajang dan tinggi objek menggunakan unit bukan piawai . (Contoh unit -Straw
(SAINS & bukan piawai : jengkal, tapak, kaki, straw, buku). -Pensel
TEKNOLOGI) Kesepaduan Tunjang -Mancis
(30 MIN) (KTI 1.3.4) Menceritakan dan mempamerkan hasil kerja sendiri. -Lidi
Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Membuat pengukuran menggunakan unit bukan piawai
2. Menulis bahan yang diukur dengan penuh yakin.
3. Bergerak mengikut giliran.
4. Menonjolkan sikap kerjasama.
Aktiviti
1. Guru menerangkan tentang unit bukan piawai.
2. Guru menunjukkan contoh bahan unit bukan piawai
3. Murid dikehendaki mengukur sesuatu barang mengikut arahan guru dengan
menggunakan:
Straw
Pensel
Mancis
Lidi
4. Murid telah berjaya melakukan aktiviti tersebut mengikut arahan guru.
5. Murid menceritakan pengalaman mengukur suatu bahan tersebut dan
mempamerkan bahan yang diukur oleh mereka. ( cth : ukur meja menggunakan lidi )

Standard Pembelajaran
MATEMATIK (ST 7.1.3) Menggunakan CD dan VCD untuk memperoleh pengetahuan dan Cd Interaktif
(20 MIN) kemahiran Matematik
Kesepaduan Tunjang
(KM 1.2.2) Menyatakan kebolehan diri sendiri.
Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Menggunakan teknologi maklumat dengan baik
2. Menunjukkan kebolehan diri dan keyakinan diri.
3. Menyebut nombor-nombor dengan jelas dan betul.
Aktiviti
1. Guru menjalankan aktiviti menggunakan CD Interaktif
2. Guru menayangan cd nombor.
3. Murid diarahkan untuk menyalin nombor yang telah ditayangkan.
4. Guru memilih secara rawak murid untuk menunjukkan hasil kerja
mereka.
5. Murid berjaya melakukan tugasan.

AKTIVITI Guru bersoaljawab dengan murid mengenai pembelajaran hari ini.


PENAMAT Menyanyikan lagu selamat pulang.
( 10 MIN ) Murid berbaris dan mengucapkan ucapan selamat pulang serta membaca
doa untuk pulang.

REFLEKSI

Murid:

Guru:
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : KE 10 HARI :
TEMA : KESELAMATAN DIRI TARIKH :

TUNJANG / PERKARA CATATAN/IMP


MASA AK
Rutin kelas :
RUTIN DAN - Murid berkumpul untuk sarapan,mengucapkan selamat pagi, menanda
PERBUALAN kehadiran, melafaz syahadah, Al-Fatihah dan doa penerang hati. H :
PAGI Perbualan pagi : TH :
( 30 MIN ) 1. Ibu bapa / Penjaga menyerah anak-anak mereka kepada
guru kelas dan Pembantu Pengurusan Murid.
2. Memberi ruang dan masa untuk murid-murid menyesuaikan
diri.
3. Membincangkan aktiviti yang akan dijalankan pada hari ini.

Standard Pembelajaran
BM ASAS (BM 1.2.3) Mengenal bunyi suku kata akhir yang sama Lembaran
( 60 MIN ) Kesepaduan Tunjang kerja
(PSE .3.6) Berinteraksi dengan yakin. Cth suku kata
Objektif akhir :
Diakhir pembelajaran murid boleh : panggang ~
1. Mengenal bunyi suku kata akhir yang sama dan sekurang- tegang.
kurangnya 3 dari 5 suku kata.
2. Menulis dengan betul.
3. Membaca dengan penuh yakin.
Aktiviti
1. Guru mempamerkan kad suku kata.
2. Guru menyebut bunyi suku kata akhir yang sama dan murid
mengikut membaca
3. Guru memberi latihan pengukuhan kepada murid
4. Murid menunjukkan hasil latihan mereka kepada guru.
5. Guru menyemak hasil latihan murid.

PEND. ISLAM
( 60 MIN ) DIJALANKAN OLEH GURU PENDIDIKAN ISLAM

( 30 MIN)
REHAT
Standard Pembelajaran
(KTI 2.1.8) Menyanyi lagu dengan iringan muzik. BBM
BM TEMA Kesepaduan Tunjang
(KE- MUZIK) (PM 12.1.2) Menjayakan aktiviti secara berkumpulan. Radio
( 30 MIN ) Objektif Cd lagu
Diakhir pembelajaran murid boleh : Lirik lagu
1. Menyanyikan lagu dengan iringan muzik
2. Menyanyi dengan melakukan aktiviti.
3. Menyanyi dengan penuh yakin.

Aktiviti
1. Murid menyanyikan lagu Keselamatan Di jalan Raya sambil
diiringi muzik.
2. Guru menanyangkan video keselamatan kanak-kanak.
3. Guru mengarahkan murid supaya menyalin semula ayat yang telah
di tulis oleh guru.
4. Murid menulis dengan betul
5. Guru menyemak hasil tulisan murid.
Standard Pembelajaran
BI THEME (KM 1.3.3) Menyatakan tanggungjawab diri sebagai seorang murid, anak Safety chart
(KEMANUSIAAN) dan rakan.
(20 MIN) Kesepaduan Tunjang
(PM 10.1.5) Sentiasa bercakap benar kepada anggota keluarga, rakan dan
guru.
Objectives
At the end of the learning of students can:
1. State the responsibility yourself.
2. Said difference of a child and a disciple easily.
3. Communicate with paragraph polite.
4. Write well
Activities
1. Teachers tell good practice.
Ex : Helping each other.
2. Pupils acting simulation helps in saving and friends when in danger,
such as fires, floods and other
3. The teacher asks students to write good qualities.
4. The teacher asks students to read practices they have written.
5. Teacher show safety chart to all child

Guru bersoaljawab dengan murid mengenai pembelajaran hari ini.


AKTIVITI Menyanyikan lagu selamat pulang.
PENAMAT Murid berbaris dan mengucapkan ucapan selamat pulang serta membaca
( 10 MIN ) doa untuk pulang.

REFLEKSI

Murid:

Guru:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : KE 10 HARI :
TEMA : KESELAMATAN DIRI TARIKH :

TUNJANG / PERKARA CATATAN/IMP


MASA AK
Routine :
ROUTINE AND - Children greeting teacher, recite prayer, singing the National anthem Attendance
CIRCLE TIME Negaraku, calendar
( 30 MIN ) Circle Time : Present :
1. Teacher and children talk about happening around them Absent :
2. Children talk and discuss with teacher about today activities.

Standard Pembelajaran
OUTDOOR (PFK 2.3.4) Melambung objek lembut dengan menggunakan satu tangan Rubber ball
ACTIVITY Kesepaduan Tunjang
( 40 MIN ) (KTI 2.4.5) Membuat pergerakan bebas mengikut muzik yang didengar.
Objectives
At the end of the learning of students can:
1. Perform skills with good hand eye coordination.
2. Styling creative movement to music.
3. inflated with the correct method
Activities
1. Teacher indicating the material is light and easily tossed.
2. Teacher explains the ways tosses a rubber ball correctly.
3. Pupils inflated rubber ball with one hand with the guidance of
teachers.
4. Teachers divide the students into two groups.
5. Teachers make the playoffs inflated rubber ball.

Standard Pembelajaran
MATEMATIK (ST 7.2.1) Menulis angka sifar
( 20 MIN ) Kesepaduan Tunjang Kad nombor
(PM 12.1.2) Menjayakan aktiviti secara berkumpulan.
Objektif Lembaran
Diakhir pembelajaran murid boleh : kerja
1. Menulis angka sifar dengan jelas Pensil warna.
2. Menampal dengan penuh yakin.
3. Bekerjasama dalam melakukan aktiviti.
4. Mewarna dengan betul

Aktiviti
1. Murid menulis angka sifar dengan cara yang betul.
2. Guru menerangkan penggunaan sifar dalam urutan nombor
3. Guru mengedarkan kertas yang mempunyai nombor berangka sifar.
4. Guru meminta murid mewarna nombor berangka sifar.
5. Guru meminta murid yang telah siap mewarna lembaran kerja tadi
menampal di hadapan kelas di tempat yang telah disediakan.
6. Murid yakin dengan setiap lembaran kerja yang telah dilakukan itu
betul.

Standard Pembelajaran
BI BASIC (BI 1.2.2) Listen to and respond verbally to simple greetings with guidance. Picture
( 30 MIN ) Kesepaduan Tunjang chart
(PSE 3.3.2) Menyelesaikan konflik dengan cara yang positif.
Objektif
The end of lesson children able to:
1. Listen and understand meaning of simple words.
2. Respond verbally to simple greetings with guidance
3. Knowing how to solve problems.
Aktiviti
1. Teachers and students debating conflict.
2. The teacher asked the students that who ever had a conflict.
3. The teacher asks the students to write down a list of positive things
in the event of conflict.
4. The teacher distributes the worksheet to customize the shape of the
conflict settlement.
5. Teachers check student work.
Standard Pembelajaran
BI THEME (ST 3.2) Meneroka alam sekitar menggunakan deria Persekitaran
(SAINS & Kesepaduan Tunjang sekolah
TEKNOLOGI) (PSE 2.3.7) bercerita dan memberi pendapat
( 30 MIN) Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Meneroka alam sekitar menggunakan deria secara terbuka dengan
yakin
2. Mengenalpasti cara mempertahankan diri mengikut situasi dengan
baik
3. Menyatakan sekitar kawasan yang berbahaya.

Aktiviti
1. Murid melawat persekitaran sekolah dan mengecam kawasan yang
boleh
mendatangkan bahaya.
2. Guru membawa murid ke tempat-tempat yang berbahaya seperti
belakang sekolah, belakang kantin dan sekitar kawasan yang
pernah di ceroboh.
3. Berdasarkan pengalaman yang telah dilihat atau didengar oleh
murid, guru meminta murid menceritakan situasi yang pernah
dilihat atau didengar.
4. Murid memberi pendapat untuk mengelakkan berlaku
pencerobohan.

(30 MIN)
RECESS
Standard Pembelajaran
BI THEME (KTI 1.2.12) Menggunakan bahan kutipan yang sesuai untuk menghasilkan -kertas warna
(KE- SENI) sebuah -kotak
(30 MIN) karya kreatif -gam
Kesepaduan Tunjang
(PSE 3.2.7) Berkongsi idea, barangan dan peralatan.
Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Menzahirkan idea kreatif dalam penghasilan karya.
2. Melakukan kerja dengan yakin
3. Kerjasama yang ditonjolkan dengan baik.
4.

Aktiviti
1. Guru bersoal jawab tentang kemahiran sedia ada kepada murid.
2. Guru meminta murid untuk mengambil bahan yang telah
disediakan.
3. Guru mengarahkan murid supaya melakukan suatu replika yang
mereka pernah lihat atau lakukan di rumah atau di mana sahaja.
4. Murid menghasilkan replika lampu isyarat dengan menggunakan
kotak
5. Guru meminta murid untuk menunjukkan replika yang telah mereka
lakukan.

Standard Pembelajaran
BI THEME (PSE 1.3.2) Menerima pandangan dan membaca emosi orang lain.
(SOSIOEMOSI) Kesepaduan Tunjang
(20 MIN) (PM 16.3.1) Mematuhi arahan guru atau ketua kumpulan.
Objectives
At the end of the learning of students can:
1. Using social skills in interaction.
2. interact well moves according to the instructions
3. moves according to the instructions
Activities
1. Teachers told about safety in the home and classroom
2. Teacher cross swords with students about personal safety in the home
and classroom environments.
3.The teacher asks the students to list these brownies are dangerous.
4.The teacher asks the students to express what they have written.

1.Teacher discuss with children about activities have done today.


CLOSING 2. Children recite prayer
( 10 MIN ) 3.Children says Thank you and Good bye Teacher
REFLEKSI

Murid:

Guru:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


MINGGU : KE 10 HARI :
TEMA : KESELAMATAN DIRI TARIKH :

TUNJANG / PERKARA CATATAN/IMP


MASA AK
Rutin kelas :
RUTIN DAN - Murid berkumpul untuk sarapan,mengucapkan selamat pagi, menanda
PERBUALAN kehadiran, melafaz syahadah, Al-Fatihah dan doa penerang hati. H :
PAGI Perbualan pagi TH :
( 30 MIN ) 1. Memberi ruang dan masa untuk murid-murid menyesuaikan diri.
2. Membincangkan aktiviti yang akan dijalankan pada hari ini.

Standard Pembelajaran
AKTIVITI LUAR (PFK 5.3.7) Mengamalkan sikap asertif bila menghadapi situasi yang tidak
( 40 MIN ) selamat
Kesepaduan Tunjang
(PM 15.1.2) Menguruskan diri sendiri tanpa bantuan.
Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Mengetahui cara menjaga kehormatan diri dengan betul
2. Menunjukkan gerakan pertahanan diri dengan yakin.
3. Kerjasama yang baik ditunjukkan.
Aktiviti
1. Guru bertanya kepada murid tentang kelebihan pada seseorang
seperti belajar silat, atau taekwondo.
2. Murid menyatakan bahawa terdapat separuh daripada mereka telah
belajar cara mempertahankan diri.
3. Guru meminta murid yang melibatkan diri dalam kelab
mempertahankan diri ke hadapan kelas.
4. Guru meminta murid yang terlibat untuk menunjukkan cara
mempertahankan diri
5. Murid melakukan simulasi keadaan mengelakkan diri dari orang
yang tidak dikenali.
6. Murid berjaya berkongsi ilmu dengan murid yang lain.

Standard Pembelajaran
BM TEMA (PSE 2.1.4) Menyatakan cara mengatasi kelemahan kendiri dengan
(SOSIOEMOSI) bimbingan Buku cerita
( 20 MIN ) Kesepaduan Tunjang tauladan
(PM 10.1.4) Mengamalkan sifat jujur pada diri dan rakan-rakan.
Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Membina konsep kendiri dengan baik.
2. Bercerita tentang kelemahan diri dengan yakin.
3. Melakukan aktiviti dengan kreatif.
Aktiviti
1. Bersoal jawab mengenai sikap dan tingkah laku yang boleh
mengundang bahaya.
2. Guru membaca buku cerita teladan
3. Hasil cerita tersebut, guru meminta murid untuk menyatakan
kepentingan mengatasi kelemahan kendiri.
4. Murid menjawab dengan penuh yakin.

Standard Pembelajaran
BM TEMA (KT1 2.1.11) Menyanyi mengikut mud lagu iaitu riang dan bersemangat BBM
(KE- MUZIK) Kesepaduan Tunjang
( 30 MIN ) (PM 7.1.7) Mengenali keistimewaan diri dan menunjukkan bakat. Lirik lagu
Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Mengambil bahagian dalam aktiviti menyanyi
2. Menyanyi dengan melakukan gerakan kreatif.
3. Melukis dengan penuh yakin.
4. Menulis dengan betul.
Aktiviti
1. Murid menyanyikan lagu kanak-kanak dengan perasaan riang dan
semangat
2. Guru meminta setiap murid menyanyikan sebuah lagu yang mereka
ketahui.
3. Guru memilih murid yang mempunyai suara yang lunak.
4. Murid yang terpilih akan menyanyikan satu lagi lagu berdasarkan
pilihan daripada guru.
5. Murid menulis lirik lagu tersebut
6. Murid diminta untuk melukis perkara yang ada di dalam lirik lagu
tersebut.

Standard Pembelajaran
BM ASAS (BM 1.2.3) Mengenal bunyi suku kata akhir yang sama Kad suku
(30 MIN) Kesepaduan Tunjang kata
(PFK 2.2.9) Melompat setempat Papan putih.
Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Mendengar dan mengecam bunyi perkataan.
2. Menyebut perkataan dengan yakin.
3. Melakukan pergerakan setempat( melompat )
Aktiviti
1. Guru mempamerkan kad suku kata akhiran yang sama.
2. Guru membaca suku kata tersebut dan murid mengikut bacaan guru
3. Murid membaca sambil melompat supaya tubuh badan aktif.
4. Murid bermain aktiviti mencari suku kata yang telah disorok oleh
guru.
5. Suku kata yang berjaya dicari akan di tampal di papan putih kelas.

(30 MIN)
REHAT
Standard Pembelajaran
BI THEME (KM 4.1.6) Menjalankan tanggungjawab sebagai ahli kelas seperti
(KEMANUSIAAN) mematuhi peraturan kelas. Classroom
(30 MIN) Kesepaduan Tunjang rules
(PM 16.1.4) mematuhi peraturan kelas.
Objectives
At the end of the learning of students can:
1. Know the responsibilities and procedures to be followed
2.Know the rules with confidence
3. pronounce correctly
Activities
1. Teacher tells students about responsibility in the classroom
and classroom rules that must be followed.
2. teacher asks students to write a class rule.
3. teacher divides the students into two groups.
4. teacher asks the students to cut and paste the rule is written on manila
card.
5. teacher asks the students to show their work.

Standard Pembelajaran
BM TEMA (KTI 1.2.3) Menghasilkan karya kreatif yang mudah melalui pelbagai aktiviti Kertas
(KE- SENI) menggambar. lukisan
(20 MIN) Kesepaduan Tunjang
(PFK 3.2.3) Mengenal jenis makanan yang berkhasiat dan tidak berkhasiat.
Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Menzahirkan idea kreatif dalam penghasilan karya.
2. Memegang pensil warna dengan betul.
3. Mewarna dengan menggunakan pensel warna dengan yakin.
Aktiviti
1. Guru menanyangkan video makanan berkhasiat.
2. Guru bertanya tentang makanan berkhasiat
3. Guru mengedarkan lembaran kerja yang mempunyai gambar
makanan berkhasiat.
4. Murid mewarna gambar-gambar tersebut dengan penuh yakin.
5. Murid menunjukkan hasil warna mereka.

AKTIVITI Guru bersoaljawab dengan murid mengenai pembelajaran hari ini.


PENAMAT Menyanyikan lagu selamat pulang.
( 10 MIN ) Murid berbaris dan mengucapkan ucapan selamat pulang serta membaca
doa untuk pulang.
REFLEKSI

Murid:

Guru:

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MINGGU : KE 10 HARI :
TEMA : KESELAMATAN DIRI TARIKH :
TUNJANG / PERKARA CATATAN/IMP
MASA AK
Routine :
ROUTINE AND - Children greeting teacher, recite prayer, singing the National anthem Attendance
CIRCLE TIME Negaraku, calendar
( 30 MIN ) Circle Time : Present :
1. Teacher and children talk about happening around them Absent :
2. Children talk and discuss with teacher about today activities and
theme of the week

Standard Pembelajaran
BI BASIC (BI 4.2.4) Write simple words in neat, legible print Big book.
(40 MIN) Kesepaduan Tunjang
(PM 7.1.4) Menyatakan sebab mengapa perlunya menyayangi keluarga
Objektif
The end of lesson children able to:
1. write two simple words
2. Determine the responsibility of a child.
3. state and write with confidence.
Aktiviti
1. Teacher ask to student about responsibility of a child
2. Teacher show video the responsibility of a child.
3. Teacher help children to write simple words.
4. Teacher show video love in the family
5. Teachers instruct students to reproduce sentences served.
.
Standard Pembelajaran
BI THEME (KTI 1.2.3) Menghasilkan karya kreatif yang mudah melalui pelbagai aktiviti Kad manila
(KE-SENI) menggambar. Kertas warna
( 20 MIN ) Kesepaduan Tunjang
(PSE 2.2.2) Menunjukkan semangat dan sifat positif seperti :
Sabar
Berdikari
Berkeyakinan
Kecindan
Perpaduan/kekitaan
Tolong menolong
Setia kawan
Belas kasihan
Empati
Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Menzahirkan idea kreatif dalam penghasilan karya.
2. Mewarna menggunakan pensel warna dengan betul
3. Menyebut ayat dengan sebutan yang jelas.
Aktiviti

1. Guru memberitahu tentang keselamatan.


2. Guru bersoal jawab dengan murid tentang keselamatan.
3. Guru meminta murid untuk memberitahu sama ada mereka penah
dengar atau tidak berkaitan dengan keselamatan.
4. Guru mengedarkan setiap 1 manila kad kepada kumpulan meja
masing-masing.
5. Murid membuat kad besar tentang panduan keselamatan
Utamakan keselamtan & Awas lantai licin.

Standard Pembelajaran
BI THEME (ST 1.1.2)Menunjukkan sikap sistematik bekerjasama, bertanggungjawab.
(SAINS & Kesepaduan Tunjang Gambar
TEKNOLOGI) (PM 8.1.2) Mengamalkan sikap adil dalam sesuatu aktiviti seperti bahan
( 30 MIN ) permainan. kebakaran.
Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Menunjukkan sikap sistematik, bekerjasama dan
bertanggungjawab.
2. Bermain dengan adil.
3. Bergerak dengan baik.
Aktiviti
1. Guru menunjukkan tayangan video Menyelamatkan mangsa
kebakaran
2. Guru membuat demostrasi terlebih dahulu sebelum murid
melakukan aktiviti.
3. Murid membuat aktiviti menyelamatkan mangsa dari kebakaran.
4. Guru meminta murid menunjukkan bahan yang perlu ada ketika
kebakaran.

Standard Pembelajaran
(BI 1.5.5) Listen to and role simple stories. Big book
BI BASIC Kesepaduan Tunjang
(30 MIN) (PSE 2.3.4) Bertutur dengan penuh keyakinan.
Objektif
The end of lesson children able to:
1. Listen and enjoy nursery rhymes
2. understand verse poem
3. write in the correct way
Aktiviti :
1. Teacher install a poem to be heard by students
2. Teacher asks the students to listen carefully rhyme.
3. Teacher asks the students to copy the sentences they remember
when listening to poetry.
4. Teachers review the results of the student's writing.
5. Teacher sort out the children read the verses they wrote.

( 30 MIN)
RECESS
Standard Pembelajaran
(KM 4.1.6) Menjalankan tanggungjawab sebagai ahli kelas seperti Carta
BI THEME mematuhi peraturan kelas. Peraturan
(KEMANUSIAAN) Kesepaduan Tunjang kelas
(30 MIN) (PM 5.1.3) Menunjukkan tingkah laku yang bersopan dalam pergaulan
seharian
Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Mengetahui tanggungjawab dan peraturan yang perlu
dipatuhi
2. Menyebut peraturan kelas dengan betul.
3. Menulis peraturan kelas dengan yakin.
4. Bertutur dengan sopan.
Aktiviti
1. Guru menceritakan mengenai tanggungjawab murid di dalam kelas
dan peraturan yang perlu dipatuhi.
2. Guru menerangkan juga tentang adab sopan ketika berkomunikasi
dengan rakan serta tingkahlaku yang baik.
3. Guru menunjukkan carta peraturan kepada murid-murid.
4. Guru meminta murid untuk membaca carta peraturan tersebut
secara beramai-ramai.
5. Guru meminta setiap orang murid untuk memberi satu daripada
peraturan yang mereka ingat.

Standard Pembelajaran
BI THEME (PFK 5.1.3) Mengenalpasti objek atau bahan yang boleh mendatangkan Carta
(FIZIKAL- bahaya di lokasi sekolah. keselamatan
KESIHATAN) Kesepaduan Tunjang Lembaran
(20 MIN) (KTI 1.1.5) Mewarna gambar dalam ruang tertentu. kerja.
Objektif
Diakhir pembelajaran murid boleh :
1. Mengenalpasti objek atau bahan yang boleh mendatangkan bahaya
di lokasi sekolah
2. Menyebut objek atau bahan yang berbahaya dengan yakin.
3. Mewarna menggunakan pensel warna dengan betul.
Aktiviti
1. Guru bersoaljawab dengan murid mengenai objek bahaya di sekolah
seperti di kawasan bilik air, dapur, kawasan taman permainan.
2. Guru menunjukkan carta keselamatan kepada murid.
3. Guru menayangkan video kanak-kanak tercedera ketika jatuh
didalam bilik air.
4. Guru mengedarkan lembaran kerja.
5. Murid diarahkan untuk mewarna lembaran kerja yang mempunyai
gambar bahan dan objek yang berbahaya.

CLOSING 1.Teacher discuss with children about activities have done today.
( 10 MIN ) 2. Children recite prayer
3.Children says Thank you and Good bye Teacher
REFLEKSI

Murid:

Guru:

You might also like