You are on page 1of 10

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH PENDIDIKAN KHAS PEMBELAJARAN

NAMA GURU : NORELNIZAL BINTI ABDUL GHANI


MINGGU :6 HARI : ISNIN
TEMA : KELUARGA SAYA TARIKH : 25. 04. 2022
PENDEKATAN : BERTEMA KEHADIRAN : __ (L)/__ (P)

BAHAN /
MASA / STANDARD
OBJEKTIF/ AKTIVITI KESEPADUAN
TUNJANG PEMBELAJARAN
8.00-8.20 am
(20 min)
PERBUALAN  Perbualan awal ( sarapan, bacaan doa, mengambil kedatangan , dll)
AWAL
8.20am-8.40am
MAIN BEBAS/ FREE PLAY
(20 min)
8.40am-9.20am KE 1.0 (Muzik) OBJEKTIF:
(40 min) Di akhir PdPc, murid dapat mengajuk lagu yang  Kad
1.1.2 Menyanyi didengar. gambar
AKTIVITI tanpa muzik KRITERIA KEJAYAAN :  Lembaran
PEMBELAJARAN Murid dapat melakukan gerakan lagu “ Sayang kerja
(AP) 1.1.3 Menyanyi keluarga”  Alat tulis
lagu yang AKTIVITI:  Warna
diperdengarkan 1. Guru memasang muzik lagu sayang keluarga di
laptop untuk murid dengar. BM 1.2.2
2. Kemudian guru membimbing murid menyanyi FK 1.2.2
lagu dan membuat gerakan.
3. Murid mewarna gambar keluarga saya

9.20 – 9.50 am BM 2.1.2 OBJEKTIF:  Laptop


(30 min) Melakukan Di akhir PdPc, murid dapat melakukan aktiviti  Muzik
pergerakan menyebut ahli keluarga  Kad
BAHASA lidah KRITERIA KEJAYAAN bergambar.
MELAYU Pada akhir PdPc, murid dapat menyebut nama
ayah, ibu, kakak, abang dan adik.
AKTIVITI
1. Murid melihat kad bergambar ahli keluarga.
2. Guru menyebut perkataan ayah, ibu, abang,
kakak dan adik.
3. Murid menyebut dengan bimbingan. Aktiviti
dilakukan secara individu.

9.50 – 10.20 am
(30 min) REHAT (Kudapan, Gosok Gigi)
10.20 – 11.20 am BM 4.2.1 OBJEKTIF:
(60 min) Menyurih Di akhir PdPc, murid dapat, murid dapat menyurih  Lembaran
garisan garisan kerja
AKTIVITI KRITERIA KEJAYAAN  Alat tulis
PEMBELAJARAN Murid dapat menyurih tulisan putus-putus  Warna
(AP) perkataan- e - emak .
AKTIVTI:
1. Guru menerangkan tema pembelajaran minggu
ini iaitu Ahli Keluarga dan memperkenalkan
ayah, ibu, abang, kakak dan adik
2. Guru membimbing murid menyurih tulisan
putus-putus
11.20 – 11.50 am BI 3.1.1 OBJECTIVE:
(30 min) Demonstrate At the end of PdPc, pupils can writing apparatus  Color
fine motor correctly  Work
AKTIVITI control of hands SUCCESFULL CRITERIA: sheet
PEMBELAJARAN and fingers by At the end of pdpc, Pupils are can write dot dot
(AP) using writing writing – father , mother
apparatus ACTIVITY:
correctly 1. Teacher give the worksheet.
2.Pupis write the dot dot writing
11.50 – 12.00 am Murid : Menyatakan apa yang telah dipelajari, membincangkan hasil kerja murid,
(10 min) mengemaskan alatan yang digunakan, mendengar pesanan guru, mencuci tangan dan
mengucapkan selamat tinggal.
PENUTUP Guru : Membuat penilaian tingkahlaku dan pengetahuan murid

REFLEKSI

Aktiviti Pembelajaran 1 :

Bahasa Melayu (Teras) :

Aktiviti Pembelajaran 2:

Aktiviti Pembelajaran 3:

PdPc dapat dijalankan seperti yang dirancang

PdPc tidak dapat dijalankan atas sebab yang tidak dapat dielakkan

PdPc ditangguhkan kerana menghadiri mesyuarat/program luar kelas/program luar sekolah

Sebahagian aktiviti P&P perlu diulang semula kerana murid-murid tidak menguasai objektif
pembelajaran

Aktiviti pengukuhan dan pengayaan perlu dijalankan kepada murid-murid yang belum menguasai

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH PENDIDIKAN KHAS PEMBELAJARAN


NAMA GURU : NORELNIZAL BINTI ABDUL GHANI
MINGGU :6 HARI : SELASA
TEMA : KELUARGA SAYA TARIKH : 26 04. 2022
PENDEKATAN : BERTEMA KEHADIRAN : __ (L)/__ (P)

BAHAN /
MASA / STANDARD KESEPADUAN
OBJEKTIF/ AKTIVITI
TUNJANG PEMBELAJARAN / IMPAK

8.00-8.20 am
(20 min)
Perbualan awal ( sarapan, bacaan doa, mengambil kedatangan , dll)
PERBUALAN
AWAL
8.20am-8.40am
MAIN BEBAS/ FREE PLAY
(20 min)
8.20am-9.00am 1.1.1 Mengenal OBJEKTIF:
(40 min) bentuk asas Di akhir PdPc, murid dapat mengenal bentuk bulat,  Kad bentuk
i. Bulat segiempat dan segitiga  Lembaran
MATEMATIK ii. Segiempat KRITERIA KEJAYAAN : kerja
AWAL iii. Segitiga Murid dapat mengecam sekurang-kurangnya
bentuk bulat.

AKTIVITI:
1. Guru memperkenalkan bentuk asas bulat, FK 1.2.3
segiempat dan segitiga. Mengawal
2. Guru membimbing murid mengasingkan pergerakan
bentuk-bentuk. mata.
3. Murid melakukan aktiviti mengasingkan bentuk
dengan bimbingan.

9.00 – 10.00.am DIKELOLAKAN OLEH RAFIDAH ATIKAH BINTI


PENDIDIKAN MOHAMAD KHALID
ISLAM (GURU PENDIDIKAN ISLAM PPKI).

10.00-10.30 a.m
(30 min) REHAT (Kudapan, Gosok Gigi)
10.30 – 10.50 am
(20 min) MAINAN BEBAS
10.50 – 11.50 am BM 3.2.1 OBJEKTIF:
(60 min) Mengecam Di akhir PdPc, murid dapat mengecam huruf kecil  Lembaran
bentuk huruf kerja
AKTIVITI kecil KRITERIA KEJAYAAN  Kertas
PEMBELAJARAN Murid dapat mengecam huruf a kecil dan sticker
(AP) menampal kertas stiker atas huruf a kecil  Alat tulis

FK 1.2.3
Mengawal
pergerakan mata.
AKTIVITI:
1. Guru menunjukkan huruf kecil a-z kepada
murid di dalam laptop.
2. Murid melihat dan menyebut dengan
bimbingan guru.
2. Murid menyiapkan lembaran kerja menampal
kertas sticker pada huruf a kecil.
11.50 – 12.00 am
(10 min) Mengemas kelas, beratur, rumusan pengajaran dan bacaan doa naik kenderaan

PENUTUP
REFLEKSI

Aktiviti Pembelajaran 1 :

Aktiviti Pembelajaran 2:

PdPc dapat dijalankan seperti yang dirancang

PdPc tidak dapat dijalankan atas sebab yang tidak dapat dielakkan

PdPc ditangguhkan kerana menghadiri mesyuarat/program luar kelas/program luar sekolah

Sebahagian aktiviti P&P perlu diulang semula kerana murid-murid tidak menguasai objektif
pembelajaran

Aktiviti pengukuhan dan pengayaan perlu dijalankan kepada murid-murid yang belum mengusai

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH PENDIDIKAN KHAS PEMBELAJARAN


NAMA GURU : NORELNIZAL BINTI ABDUL GHANI
MINGGU :6 HARI : RABU
TEMA : KELUARGA SAYA TARIKH : 27.04.2022
PENDEKATAN : BERTEMA KEHADIRAN : __ (L)/__ (P)

MASA / STANDARD OBJEKTIF/ AKTIVITI BAHAN /


KESEPADUAN
TUNJANG PEMBELAJARAN
8.00-8.20 am
(20 min) Perbualan awal ( sarapan, bacaan doa, mengambil kedatangan , dll)
PERBUALAN
AWAL
8.20-9.00 am KE 1.3.1 OBJEKTIF:  Lapotp
(40 min) Melakukan Di akhir PdPc, murid dapat menyanyi dan membuat  Video
pergerakan gerakan berdasarkan lirik lagu sayang
AKTIVITI berdasarkan KRITERIA KEJAYAAN : ayah ibu
PEMBELAJARAN lirik lagu Murid dapat melakukan gerakan lagu sayang ayah  Lembaran
(AP) ibu dengan bimbingan guru kerja
AKTIVITI :
Set induksi – Murid dan guru bersoal jawab dengan
murid mengenai ahli keluarga.
1. Murid menyanyi seperti di dalam video.
2. Guru membuat gerakan mengikut lirik.
3. Murid melakukan gerakan berdasarkan lirik
dengan bimbingan guru.
9.00am-10.00am SA 2.2.1 OBJEKTIF:
(60 min) Mengelas benda Di akhir PdPc, dapat mengenal benda maujud  Kad bentuk
maujud mengikut bentuk  Gelung
AKTIVITI mengikut KRITERIA KEJAYAAN : rotan
PEMBELAJARAN ii. Bentuk Murid dapat mengecam 2 daripada 3 bentuk  Lembaran
(AP) maujud mengikut bentuk : bola -bulat , buku – kerja
petak, atap – tiga segi
AKTIVITI:
Set induksi - Guru dan murid menyanyi lagu bentuk FK 1.2.3
1. Guru memperkenalkan bentuk seperti bulat, Mengawal
pergerakan mata.
petak dan tiga segi.
2. Murid diberikan benda maujud dan meletakkan
ke dalam gelung yang mempunyai kad gambar
bentuk seperti bola – bulat, buku – petak, kon –
tiga segi.
3. Murid melakukan aktiviti secara individu
dengan bimbingan.

10.00-10.30 a.m
(30 min) REHAT (Kudapan, Gosok Gigi)

10.30 – 10.50 am
(20 min) FREE PLAY

10.50 – 11.20 am BI 1.3.1 OBJECTIVE:


(30 min) Listen and At the end of PdPc, pupils are able to listen and  Worksheet
respond to one respond to identify family pictures.  Sticker
AKTIVITI word given SUCCESFULL CRITERIA:  Alat tulis
PEMBELAJARAN At the end of pdpc, Pupils are able to respond 2 of
(AP) 4 family members.
ACTIVITIES:
1. Pupils sing a song my family
2. Teacher identify picture of family members
3. Pupils identify family picture with guidance
4. Pupils do worksheet – colour the family picture
11.20 – 11.50 am BI 3.1.1 OBJECTIVE:  Flash card
(30 min) Demonstrate At the end of PdPc, pupils can write apparatus family
fine motor correctly members
BAHASA control of hands SUCCESFULL CRITERIA:
INGGERIS and fingers by At the end of pdpc, Pupils can pick the correct flash
using writing card 2 of 4 family members.
apparatus ACTIVITIES:
correctly 1.Teacher identify picture of family members.
2. Pupils pick the correct picture of family
members when teacher mention family members.
11.50 – 12.00 am
(10 min) Mengemas kelas, beratur, rumusan pengajaran dan bacaan doa naik kenderaan
PENUTUP

REFLEKSI

Aktiviti Pembelajaran 1 :

Aktiviti Pembelajaran 2 :

Aktiviti Pembelajaran 3:

Bahasa Inggeris:

PdPc dapat dijalankan seperti yang dirancang

PdPc tidak dapat dijalankan atas sebab yang tidak dapat dielakkan

PdPc ditangguhkan kerana menghadiri mesyuarat/program luar kelas/program luar sekolah

Sebahagian aktiviti P&P perlu diulang semula kerana murid-murid tidak menguasai objektif
pembelajaran
Aktiviti pengukuhan dan pengayaan perlu dijalankan kepada murid-murid yang belum mengusai

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH PENDIDIKAN KHAS PEMBELAJARAN


NAMA GURU : NORELNIZAL BINTI ABDUL GHANI
MINGGU :6 HARI : KHAMIS
TEMA : KELUARGA SAYA TARIKH : 28.04.2022
PENDEKATAN : BERTEMA KEHADIRAN : __ (L)/__ (P)
MASA / STANDARD BAHAN /
OBJEKTIF/ AKTIVITI KESEPADUAN
TUNJANG PEMBELAJARAN
8.00-8.20 am
(20 min)
Perbualan awal ( sarapan, bacaan doa, mengambil kedatangan , dll)
PERBUALAN
AWAL
8.20-8.50 am FK 1.1.1 OBJEKTIF:  Tanah liat
(30 min) Menjalankan Di akhir PdPc, murid dapat melakukan aktivti
pelbagai aktiviti
meramas.
FIZIKAL yang KRITERIA KEJAYAAN :
melibatkan Murid dapat meramas tanah liat dan menghasilkan
penggunaan bentuk.
motor halus AKTIVITI :
iii) Meramas 1. Guru memberi tanah liat kepada murid.
2. Murid dibimbing untuk meramas dan
menghasil bentuk dari tanah liat.
3. Murid melakukan aktiviti secara individu.
8.50-9.50 am SA 2.2.1 OBJEKTIF:
(60 min) Mengelas benda Di akhir PdPc, dapat mengenal benda maujud  Kad bentuk
maujud mengikut bentuk  Gelung
AKTIVITI mengikut KRITERIA KEJAYAAN : rotan
PEMBELAJARAN ii. Bentuk Murid dapat mengecam 2 daripada 3 bentuk  Lembaran
(AP) maujud mengikut bentuk : bola -bulat , buku – kerja
petak, atap – tiga segi
AKTIVITI:
Set induksi - Guru dan murid menyanyi lagu bentuk FK 1.2.3
1. Guru memperkenalkan bentuk seperti bulat, Mengawal
pergerakan mata.
petak dan tiga segi.
2. Murid diberikan benda maujud dan
meletakkan ke dalam gelung yang mempunyai
kad gambar bentuk seperti bola – bulat, buku –
petak, kon – tiga segi.
3. Murid melakukan aktiviti secara individu
dengan bimbingan.

9.50-10.20 a.m
(30 min) REHAT (Kudapan, Gosok Gigi)
10.20 – 11.20 am KE 1.3.1 OBJEKTIF:
(60 min) Melakukan Di akhir PdPc, murid dapat menyanyi dan membuat  Laptop
pergerakan gerakan berdasarkan lirik lagu  Muzik
AKTIVITI berdasarkan KRITERIA KEJAYAAN :  Alat tulis
PEMBELAJARAN lirik lagu Murid dapat melakukan gerakan lagu sayang ayah  Lembaran
(AP) ibu dengan bimbingan guru kerja
AKTIVITI :
Set induksi – Murid dan guru bersoal jawab dengan
murid mengenai ahli keluarga.
1. Murid menyanyi seperti di dalam video.
2. Guru membuat gerakan mengikut lirik.
3. Murid melakukan gerakan berdasarkan lirik
dengan bimbingan guru.
11.20 – 11.50 am BM 4.1.5 OBJEKTIF:  Alat tulis
(30 min) Menconteng Di akhir PdPc, murid dapat melakukan aktiviti  Lembaran
secara contengan menegak dan melintang kerja
BAHASA i. Menegak KRITERIA KEJAYAAN
MELAYU ii. melintang Pada akhir PdPc, murid dapat melakukan
contengan bebas secara menegak dan melintang
AKTIVITI
1. Guru memberikan lembaran kerja
2. Murid dibimbing memegang pensel dengan
betul

11.50 – 12.00 am
(10 min) Mengemas kelas, beratur, rumusan pengajaran dan bacaan doa naik kenderaan
PENUTUP
REFLEKSI
Aktiviti Pembelajaran 1 :

Aktiviti Pembelajaran 2:

Aktiviti Pembelajaran 3:

Bahasa Melayu

PdPc dapat dijalankan seperti yang dirancang

PdPc tidak dapat dijalankan atas sebab yang tidak dapat dielakkan

PdPc ditangguhkan kerana menghadiri mesyuarat/program luar kelas/program luar sekolah

Sebahagian aktiviti P&P perlu diulang semula kerana murid-murid tidak menguasai objektif
pembelajaran

Aktiviti pengukuhan dan pengayaan perlu dijalankan kepada murid-murid yang belum mengusai

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN PRASEKOLAH PENDIDIKAN KHAS PEMBELAJARAN


NAMA GURU : NORELNIZAL BINTI ABDUL GHANI
MINGGU :6 HARI : JUMAAT
TEMA : KELUARGA SAYA TARIKH : 29.04.2022
PENDEKATAN : BERTEMA KEHADIRAN : __ (L)/__ (P)
MASA / STANDARD BAHAN /
OBJEKTIF/ AKTIVITI KESEPADUAN
TUNJANG PEMBELAJARAN
8.00-8.20 am
(20 min)
 Perbualan awal ( sarapan, bacaan doa, mengambil kedatangan , dll)
PERBUALAN
AWAL
8.20-9.20 am
(60 min) DIKELOLAKAN OLEH RAFIDAH ATIKAH BINTI
PENDIDIKAN MOHAMAD KHALID
ISLAM (GURU PENDIDIKAN ISLAM PPKI)

9.20-9.50 am FK 1.1.1 OBJEKTIF:


(30 min) Menjalankan Di akhir PdPc, murid dapat melakukan aktivti  Tanah Liat
pelbagai aktiviti meramas.
FIZIKAL yang melibatkan KRITERIA KEJAYAAN :
penggunaan Murid dapat meramas biji kacang hijau dan
motor halus menghasilkan kolaj.
iii) Meramas AKTIVITI :
1. Guru memberi kacang hijau kepada murid.
2. Murid dibimbing untuk meramas dan
membuat kolaj.
3. Murid melakukan aktiviti secara individu.

9.50-10.20 a.m
(30 min) REHAT (Kudapan, Gosok Gigi)
10.20 – 11.20 am PD 3.1.1 OBJEKTIF:
(60 min) Mengenal dan Pada akhir PdPc, murid dapat mengenal dan  Ubat gigi
menyebut alat menyebut alat kebersihan gigi  Berus gigi
AKTIVITI kebersihan gigi KRITERIA KEJAYAAN:
PEMBELAJARAN i) berus gigi Murid dapat mewarna gambar alat membersihkan
(AP) gigi dengan betul.
AKTIVITI:
1. Guru menunjukkan alatan untuk memberus gigi
– berus & ubat gigi
2. Murid mengenal dan menyebut alat untuk
memberus gigi.
3. Murid membuat lembaran kerja

11.20 – 11.50 am BI 3.1.1 OBJECTIVE:  Laptop


(30 min) Demonstrate At the end of PdPc, pupils can control the finger tu  worksheet
fine motor using pencil for writing.
BAHASA control of hands
INGGERIS and fingers by
using writing SUCCESFULL CRITERIA:
apparatus At the end of pdpc, Pupils are can trace the words
correctly brother, sister with teachers help
ACTIVITY:
1. Teacher give the worksheet.
2. Pupis write the words with teachers help
11.50 – 12.00 am
(10 min) Mengemas kelas, beratur, rumusan pengajaran dan bacaan doa naik kenderaan
PENUTUP
REFLEKSI
Aktiviti Pembelajaran 1 :

Aktiviti Pembelajaran 2:

Aktiviti Pembelajaran 3:

Bahasa Inggeris

PdPc dapat dijalankan seperti yang dirancang

PdPc tidak dapat dijalankan atas sebab yang tidak dapat dielakkan

PdPc ditangguhkan kerana menghadiri mesyuarat/program luar kelas/program luar sekolah

Sebahagian aktiviti P&P perlu diulang semula kerana murid-murid tidak menguasai objektif
pembelajaran

Aktiviti pengukuhan dan pengayaan perlu dijalankan kepada murid-murid yang belum mengusai

You might also like