You are on page 1of 2

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

MATA PELAJARAN Bahasa Melayu KELAS 1 Melur


TARIKH/ HARI 11 November 2021 Khamis MASA 2.30 – 2.33 ptg

TAJUK Haiwan Peliharaan


STANDARD 1.1 Mendengar, mengajuk
KANDUNGAN dan mengecam bunyi haiwan
1.1.1 Mendengar ,menganjuk dan mengecam:
(i) gambar
STANDARD 1.1.2 Mendengar dan mengecam bunyi haiwan:
PEMBELAJARAN (i) gambar
1.1.3 Mendengar,mengecam dan membezakan bunyi:
(i) gambar
Pada akhir pembelajaran, murid diharapkan dapat:
OBJEKTIF - Mengecam bunyi haiwan
PEMBELAJARAN - Membanding beza bunyi yang didengar dengan betul dan yakin
- Mengajuk bunyi yang didengar
Murid berjaya sekiranya dapat ;
KRITERIA 1. Mengecam bunyi haiwan
KEJAYAAN 2. Mengajuk bunyi haiwan
3. Membezakan bunyi haiwan yang berbeza
Permulaan:
1. Murid mendengar guru menyanyi sambil meneka bunyi haiwan.
2. Murid diminta menyatakan binatang peliharaan di rumah
Pertengahan:
AKTIVITI
3. Murid menyatakan nama haiwan yang dipamerkan oleh guru.
PENGAJARAN &
4. Murid dibahagikan kepada dua kumpulan
PEMBELAJARAN
5. Murid diberikan tugasan secara berkumpulan oleh guru.
(PdPc)
6. Murid membentangkan tugasan yang diberikan oleh guru.
Penutup:
7. Murid membuat rumusan tentang apa yang dipelajari pada hari tersebut.
8. Murid diberikan lembaran kerja sebagai tugusan di rumah.

BAHAN BANTU  Buku teks  Internet  Laptop/Ipad  Spesimen


BELAJAR (BBB)  Buku kerja  Powerpoint  Buku Cerita  Kad perkataan
 Buku latihan  Model  Gambar  Lain-lain : _______________
PEMBELAJARAN
 nilai  Membanding
ABAD KE-21 (PAK21)  Mengingat  Menghubung kait
beza
ELEMEN
 Kreativiti & Inovasi
MERENTASI  Bahasa  Sains & Teknologi  Keusahawanan
 Pendidikan Alam
KURIKULUM (EMK)  Patriotisme  TMK  Nilai Murni
Sekitar

 bersyukur  rajin berusaha


 baik hati  keberanian
NILAI MURNI  tolong menolong  hormat
 kerjasama  keadilan
 kesabaran menghormati
 bertolak ansur  kejujuran
 bertanggungjawab  kasih sayang

TERAPI  motorhalus &


 pertuturan  lisan  cara kerja
motorkasar
REFLEKSI

 ____/____ orang murid tidak dapat menguasai objektif pembelajaran.


Aktiviti pengajaran & pembelajaran  Mesyuarat /  Cuti Rehat / Cuti Sakit
ditangguhkan kerana …. Kursus  Cuti Bencana / Cuti Khas
 Program  Cuti Peristiwa / Cuti Umum
Sekolah
 Mengiringi
Murid
Keluar
 Aktiviti Luar

You might also like