You are on page 1of 6

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN

MINGGU 26

MATA KVS PEMBUATAN ROTI


PELAJARAN
TARIKH 13 OGOS 2021
HARI JUMAAT
MASA 10.30 – 11.30 PAGI (1 JAM)

TINGKATAN 4 ALFA

KEHADIRAN 5/7
TAJUK UNIT ALATAN / PERKAKASAN PENYEDIAAN INTI BAN ( KAYA KARAMEL).
KOMPETENSI
STANDARD MENYEDIAKAN INTI BAN.
KANDUNGAN
KAEDAH (LUAR TALIAN: VIDEO YOUTUBE, SOALAN LIVEWORKSHEET &
PENGAJARAN PERBINCANGAN MELALUI WHATSAPP)
OBJEKTIF Pada akhir pelajaran murid dapat:
1. Mengenalpasti sekurang-kurangnya 3 alatan atau perkakas
yang digunakan dalam penyediaan inti kaya karamel dengan
betul.

KRITERIA Murid berjaya jika dapat:


KEJAYAAN 1. Mengenalpasti sekurang-kurangnya 3 alatan atau perkakas
yang digunakan dalam penyediaan inti kaya karamel dengan
betul.

AKTIVITI PdPC 1. Murid-murid menelaah penerangan berkaitan tajuk dalam


video ini https://youtu.be/gijK6Ie0DzE
2. Kemudian murid-murid menjawab soalan yang disediakan
guru di pautan ini https://www.liveworksheets.com/c?
a=s&g=4%20ALFA&s=KVS%2013%20OGOS
%2021&t=ldx1rsecoya&mn=xz&sr=y&ms=uz&l=fs&i=dunstsu&
r=ly&db=0&f=dzduzout&cd=panm7sprkjidmgiepnxlpzpxai2ngn
xgjxzxg
3. Guru menyemak tugasan murid dan memberi ulasan.
4. Murid-murid yang berjaya mengenalpasti sekurang-
kurangnya 3 alatan atau perkakas akan diberi ganjaran.

ABM/BBM 1. VIDEO YOUTUBE


2. SOALAN LIVEWORKSHEET
3. MODUL
EMK 1. BAHASA
2. TEKNOLOGI MAKLUMAT
NILAI MURNI 1. BERDIKARI
2. TEKUN
PETA PEMIKIRAN PETA POKOK
PENILAIAN PdPc SEMAKAN HASIL KERJA MURID.

REFLEKSI 6/7 orang murid dapat mengenalpasti alatan / perkakas


penyediaan inti kaya dengan betul. Mereka ialah Haizal, Amir,
Naqib, Hizani, Firdaus dan Danial.
(Adam Kamal masih belum membuat tugasan. Ibunya
memaklumkan Adam mengalami tantrum dan hyper di rumah).

RANCANGAN PELAJARAN HARIAN


KEMAHIRAN MANIPULATIF
MINGGU 26

MATA KEMAHIRAN MANIPULATIF


PELAJARAN
TARIKH 13 OGOS 2021

HARI JUMAAT

MASA 10.30 – 11.30 PAGI (1 JAM)

KELAS BETA 3
KEHADIRAN 6/12
KEMAHIRAN SENSORI

STANDARD INTEGRASI SENSORI PENDENGARAN DENGAN PERSEKITARAN (BUNYI


KANDUNGAN HAIWAN)

STANDARD 1.2.3 Mendiskriminasikan bunyi yang didengar.


PEMBELAJARAN

KAEDAH LUAR TALIAN ( YOU TUBE, LIVEWORKSHEET DAN WHATSAPP).


PENGAJARAN
OBJECTIF Pada akhir pembelajaran, murid dapat:
1. mengenalpasti bunyi haiwan yang didengar.

KRITERIA Murid berjaya jika dapat:


KEJAYAAN 1. mengenalpasti dengan betul 4 daripada 6 bunyi yang
didengari.

AKTIVITI 1. Murid menonton video penerangan di sini


https://youtu.be/hMra8TrdfbU
2. Kemudian, murid menjawab soalan Liveworksheet yang
disediakan guru di sini https://www.liveworksheets.com/c?
a=s&g=Beta%203&s=KMN%20Bunyi
%20haiwan&t=ldx1rsecoya&sr=y&ms=uz&l=ad&i=dunztxu&r=
cq&db=0&f=dzduzoud&cd=panm7sprkjididnnxlgzmxkt2ngnxgj
xnxg
3. Murid yang melaksanakan tugasan diberi ganjaran.
4. Guru memberi penghargaan kepada ibu bapa yang
membimbing anak-anak menyiapkan tugasan.

ABM/BBM 1. VIDEO YOUTUBE


2. TUGASAN LIVEWORKSHEET
EMK 1. BAHASA
2. TEKNOLOGI MAKLUMAT
NILAI MURNI 1. SABAR
2. TEKUN
PETA PEMIKIRAN PETA BULATAN
PENILAIAN PdPc SEMAKAN HASIL KERJA MURID.
REFLEKSI 6/12 murid telah memberi respon dan boleh mengklasifikasi
kumpulan gambar yang disediakan.
( Najibah, Raja Adam, Adam Naufal, Riang, Fatin dan Riang).

6/12 murid tidak respon terhadap tugasan kerana ibu bapa mereka
bekerja atau mengalami hyperaktiviti atau tantrum.
(Audi, Nazri, Gou Hong, Shanordan, Yi Sheng dan Aretha)

You might also like