You are on page 1of 7

MINGGU 45

27/11/2020
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN GEOGRAFI
TINGKATAN 3
3RK 2 / DI
KELAS/ RUMAH
SUBJEK GEOGRAFI MASA 10.00 AM -11.00 AM
TEMPAT MASING-
MASING

MINGGU / TARIKH 45 27/11/2020 HARI JUMAAT KEHADIRAN 15 / 25 Orang

TEMA GEOGRAFI KAWASAN

STANDARD KANDUNGAN 4.2 Sumber Semula Jadi Utama dan Kerjasama Ekonomi di Dunia

4.1.1 Mengenal pasti sumber semula jadi utama di dunia.


STANDARD PEMBELAJARAN
4.1.2 Menjelaskan taburan sumber semula jadi utama di dunia.

Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat :


1. Menyenaraikan 3 jenis sumber semula jadi utama di dunia.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
2. Melabelkan sekurang-kurangnya 3 taburan sumber semula jadi di dunia.

SET INDUKSI :
Guru meminta pelajar menonton video berkaitan Sumber Semula Jadi Utama dan Kerjasama Ekonomi di
Dunia menerusi pelantar google classroom.
AKTIVITI PENGAJARAN & AKTIVITI UTAMA :
PEMBELAJARAN Murid mencari maklumat berdasarkan tontonan video dan di dalam buku teks.
PEMUDAHCARAAN
Murid menyiapkan tugasan/latihan setelah selesai menonton video dan membacari maklumat dalam
( PDPC ) buku teks.
PENUTUP :
Murid menjawab soalan dan markah diperolehi dihantar kepada guru untuk direkodkan dan diambil
kehadiran.
1. Kecerdasan Pelbagai/Multiple
KAEDAH PDPR /BBM 1. Buku Teks STRATEGI PDPC Intelligence
2. DELIMa-KPM 2. -

1. Kelestarian Alam
1

1. - Sekitar/Environmental Sustainability
PEMBELAJARAN ABAD KE-21 2. - ELEMEN MERENTASI Awareness
( PAK21) 3. - KURIKULUM (EMK) 2. -
3. -

Refleksi PdPc hari ini:


15/25 orang murid telah mengikuti pdpr dan menonton video berkaitan serta menjawab latihan yang
REFLEKSI
disediakan oleh guru.

Kesukaran berhubung dengan murid yang lain mungkin kerana masalah internet atau sikap murid itu
CATATAN sendiri.
MINGGU 45
27/11/2020
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN GEOGRAFI
TINGKATAN 3
3TS 3 / DI
KELAS/ RUMAH
SUBJEK GEOGRAFI MASA 10.00 AM -11.00 AM
TEMPAT MASING-
MASING

MINGGU / TARIKH 45 27/11/2020 HARI JUMAAT KEHADIRAN 17 / 32 Orang

TEMA GEOGRAFI KAWASAN

STANDARD KANDUNGAN 4.2 Sumber Semula Jadi Utama dan Kerjasama Ekonomi di Dunia

4.1.3 Mengenal pasti sumber semula jadi utama di dunia.


STANDARD PEMBELAJARAN
4.1.4 Menjelaskan taburan sumber semula jadi utama di dunia.

Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat :


1. Menyenaraikan 2 jenis sumber semula jadi utama di dunia.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
2. Melabelkan sekurang-kurangnya 2 taburan sumber semula jadi di dunia.

SET INDUKSI :
Guru meminta pelajar menonton video berkaitan Sumber Semula Jadi Utama dan Kerjasama Ekonomi di
Dunia menerusi pelantar google classroom.
AKTIVITI PENGAJARAN & AKTIVITI UTAMA :
PEMBELAJARAN Murid mencari maklumat berdasarkan tontonan video dan di dalam buku teks.
PEMUDAHCARAAN
Murid menyiapkan tugasan/latihan setelah selesai menonton video dan membacari maklumat dalam
( PDPC ) buku teks.
PENUTUP :
Murid menjawab soalan dan markah diperolehi dihantar kepada guru untuk direkodkan dan diambil
kehadiran.
1. Kecerdasan Pelbagai/Multiple
KAEDAH PDPR /BBM 1. Buku Teks STRATEGI PDPC Intelligence
2. DELIMa-KPM 2. -

1. Kelestarian Alam
1

1. - Sekitar/Environmental Sustainability
PEMBELAJARAN ABAD KE-21 2. - ELEMEN MERENTASI Awareness
( PAK21) 3. - KURIKULUM (EMK) 2. -
3. -

Refleksi PdPc hari ini:


17/32 orang murid telah mengikuti pdpr dan menonton video berkaitan serta menjawab latihan yang
REFLEKSI
disediakan oleh guru.

Kesukaran berhubung dengan murid yang lain mungkin kerana masalah internet atau sikap murid itu
CATATAN sendiri.
MINGGU 45
27/11/2020
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN GEOGRAFI
TINGKATAN 3
3TS 6 / DI
KELAS/ RUMAH
SUBJEK GEOGRAFI MASA 10.00 AM -11.00 AM
TEMPAT MASING-
MASING

MINGGU / TARIKH 45 27/11/2020 HARI JUMAAT KEHADIRAN 03 / 20 Orang

TEMA GEOGRAFI KAWASAN

STANDARD KANDUNGAN 4.2 Sumber Semula Jadi Utama dan Kerjasama Ekonomi di Dunia

4.1.5 Mengenal pasti sumber semula jadi utama di dunia.


STANDARD PEMBELAJARAN
4.1.6 Menjelaskan taburan sumber semula jadi utama di dunia.

Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat :


1. Menyenaraikan 1 jenis sumber semula jadi utama di dunia.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN
2. Melabelkan sekurang-kurangnya 1 taburan sumber semula jadi di dunia.

SET INDUKSI :
Guru meminta pelajar menonton video berkaitan Sumber Semula Jadi Utama dan Kerjasama Ekonomi di
Dunia menerusi pelantar google classroom.
AKTIVITI PENGAJARAN & AKTIVITI UTAMA :
PEMBELAJARAN Murid mencari maklumat berdasarkan tontonan video dan di dalam buku teks.
PEMUDAHCARAAN
Murid menyiapkan tugasan/latihan setelah selesai menonton video dan membacari maklumat dalam
( PDPC ) buku teks.
PENUTUP :
Murid menjawab soalan dan markah diperolehi dihantar kepada guru untuk direkodkan dan diambil
kehadiran.
1. Kecerdasan Pelbagai/Multiple
KAEDAH PDPR /BBM 1. Buku Teks STRATEGI PDPC Intelligence
2. DELIMa-KPM 2. -

1. Kelestarian Alam
1

1. - Sekitar/Environmental Sustainability
PEMBELAJARAN ABAD KE-21 2. - ELEMEN MERENTASI Awareness
( PAK21) 3. - KURIKULUM (EMK) 2. -
3. -

Refleksi PdPc hari ini:


3/20 orang murid telah mengikuti pdpr dan menonton video berkaitan serta menjawab latihan yang
REFLEKSI
disediakan oleh guru.

Kesukaran berhubung dengan murid yang lain mungkin kerana masalah internet atau sikap murid itu
CATATAN sendiri.
MINGGU 45
27/11/2020
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN GEOGRAFI
TINGKATAN 2
2RK 2 / DI
KELAS/ RUMAH
SUBJEK GEOGRAFI MASA 10.00 AM -11.00 AM
TEMPAT MASING-
MASING

MINGGU / TARIKH 45 27/11/2020 HARI JUMAAT KEHADIRAN 15 / 30 Orang

TEMA GEOGRAFI FIZIKAL

4.2 CUACA DAN IKLIM DI MALAYSIA


STANDARD KANDUNGAN

4.2.1 Mengenal pasti jenis dan ciri iklim di Malaysia.


STANDARD PEMBELAJARAN 4.2.2 Menjelaskan ciri iklim khatulistiwa di Malaysia.
4.2.3 Menghuraikan pengaruh cuaca dan iklim terhadap kegiatan manusia di Malaysia.

Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat :


1. Menyatakan jenis ikilm yang dialami di Malaysia.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 2. Menyenaraikan sekurang-kurangnya 3 ciri iklim khatulistiwa.
3. Menulis sekurang-kurangnya 3 kesan cuaca terhadap kegiatan manusia di Malaysia.

SET INDUKSI :
Guru meminta pelajar menonton video/nota berkaitan cuaca dan iklim di Malaysia menerusi pelantar
google classroom.
AKTIVITI PENGAJARAN & AKTIVITI UTAMA :
PEMBELAJARAN Murid mencari maklumat berdasarkan tontonan video dan di dalam buku teks.
PEMUDAHCARAAN Murid menyiapkan tugasan/latihan setelah selesai menonton video dan membacari maklumat dalam
( PDPC ) buku teks.
PENUTUP :
Murid menjawab soalan dan markah diperolehi dihantar kepada guru untuk direkodkan dan diambil
kehadiran.
1. Kecerdasan Pelbagai/Multiple
KAEDAH PDPR /BBM 1. Buku Teks STRATEGI PDPC Intelligence
2. DELIMa-KPM 2. -

1. Kelestarian Alam
1

1. - Sekitar/Environmental Sustainability
PEMBELAJARAN ABAD KE-21 2. - ELEMEN MERENTASI Awareness
( PAK21) 3. - KURIKULUM (EMK) 2. -
3. -

Refleksi PdPc hari ini:


15/30 orang murid telah mengikuti pdpr dan menonton video berkaitan serta menjawab latihan yang
REFLEKSI
disediakan oleh guru.

Kesukaran berhubung dengan murid yang lain mungkin kerana masalah internet atau sikap murid itu
CATATAN sendiri.
MINGGU 45
27/11/2020
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN GEOGRAFI
TINGKATAN 2
2TS 3 / DI
KELAS/ RUMAH
SUBJEK GEOGRAFI MASA 10.00 AM -11.00 AM
TEMPAT MASING-
MASING

MINGGU / TARIKH 45 27/11/2020 HARI JUMAAT KEHADIRAN 17 / 33 Orang

TEMA GEOGRAFI FIZIKAL

4.2 CUACA DAN IKLIM DI MALAYSIA


STANDARD KANDUNGAN

4.2.1 Mengenal pasti jenis dan ciri iklim di Malaysia.


STANDARD PEMBELAJARAN 4.2.2 Menjelaskan ciri iklim khatulistiwa di Malaysia.
4.2.3 Menghuraikan pengaruh cuaca dan iklim terhadap kegiatan manusia di Malaysia.

Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat :


1. Menyatakan jenis ikilm yang dialami di Malaysia.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 2. Menyenaraikan sekurang-kurangnya 2 ciri iklim khatulistiwa.
3. Menulis sekurang-kurangnya 2 kesan cuaca terhadap kegiatan manusia di Malaysia.

SET INDUKSI :
Guru meminta pelajar menonton video/nota berkaitan cuaca dan iklim di Malaysia menerusi pelantar
google classroom.
AKTIVITI PENGAJARAN & AKTIVITI UTAMA :
PEMBELAJARAN Murid mencari maklumat berdasarkan tontonan video dan di dalam buku teks.
PEMUDAHCARAAN Murid menyiapkan tugasan/latihan setelah selesai menonton video dan membacari maklumat dalam
( PDPC ) buku teks.
PENUTUP :
Murid menjawab soalan dan markah diperolehi dihantar kepada guru untuk direkodkan dan diambil
kehadiran.
1. Kecerdasan Pelbagai/Multiple
KAEDAH PDPR /BBM 1. Buku Teks STRATEGI PDPC Intelligence
2. DELIMa-KPM 2. -

1. Kelestarian Alam
1

1. - Sekitar/Environmental Sustainability
PEMBELAJARAN ABAD KE-21 2. - ELEMEN MERENTASI Awareness
( PAK21) 3. - KURIKULUM (EMK) 2. -
3. -

Refleksi PdPc hari ini:


17/33 orang murid telah mengikuti pdpr dan menonton video berkaitan serta menjawab latihan yang
REFLEKSI
disediakan oleh guru.

Kesukaran berhubung dengan murid yang lain mungkin kerana masalah internet atau sikap murid itu
CATATAN sendiri.
MINGGU 45
27/11/2020
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN GEOGRAFI
TINGKATAN 1
1RK 1 / DI
KELAS/ RUMAH
SUBJEK GEOGRAFI MASA 10.00 AM -11.00 AM
TEMPAT MASING-
MASING

MINGGU / TARIKH 45 27/11/2020 HARI JUMAAT KEHADIRAN 15 / 30 Orang

TEMA KEMAHIRAN GEOGRAFI

STANDARD KANDUNGAN 4.4 LAKARAN PETA MALAYSIA

4.4.1 Menentukan kedudukan negeri-negeri dan Wilayah Persekutuan di Malaysia berdasarkan


peta.
STANDARD PEMBELAJARAN
4.4.2 Menentukan kedudukan ibu negeri, ibu negara Malaysia dan pusat pentadbiran kerajaan
persekutuan di Malaysia berdasarkan peta.

Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat :


1. Melabelkan sekurang-kurangnya 10 kedudukan negeri dan 2 wilayah persekutuan berdasarkan peta.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 2. Melabelkan sekurang-kurangnya 10 ibu negeri dan 1 pusat pentadbiran kerajaan Malaysia
berdasarkan peta.

SET INDUKSI :
Guru meminta pelajar menonton video/nota berkaitan Peta Malaysia menerusi pelantar google
classroom dan sebaran maklumat di group Whasapp Geografi.
AKTIVITI PENGAJARAN & AKTIVITI UTAMA :
PEMBELAJARAN Murid mencari maklumat berdasarkan tontonan video dan di dalam buku teks.
PEMUDAHCARAAN
Murid menyiapkan tugasan/latihan setelah selesai menonton video dan membacari maklumat dalam
( PDPC ) buku teks.
PENUTUP :
Murid menjawab soalan dan markah diperolehi dihantar kepada guru untuk direkodkan dan diambil
kehadiran.
1. Kecerdasan Pelbagai/Multiple
KAEDAH PDPR /BBM 1. Buku Teks STRATEGI PDPC Intelligence
2. DELIMa-KPM 2. -

1. Kelestarian Alam
1

1. - Sekitar/Environmental Sustainability
PEMBELAJARAN ABAD KE-21 2. - ELEMEN MERENTASI Awareness
( PAK21) 3. - KURIKULUM (EMK) 2. -
3. -

Refleksi PdPc hari ini:


18/20 orang murid telah mengikuti pdpr dan menonton video berkaitan serta menjawab latihan yang
REFLEKSI
disediakan oleh guru.

Peratus murid yang menyiapkan dan menghantar tugasan tinggi disebabkan oleh sikap dan galakkan
CATATAN daripada ibu bapa/ penjaga.
MINGGU 45
27/11/2020
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN GEOGRAFI
TINGKATAN 1
1RK 2 / DI
KELAS/ RUMAH
SUBJEK GEOGRAFI MASA 10.00 AM -11.00 AM
TEMPAT MASING-
MASING

MINGGU / TARIKH 45 27/11/2020 HARI JUMAAT KEHADIRAN 27 / 34 Orang

TEMA KEMAHIRAN GEOGRAFI

STANDARD KANDUNGAN 4.4 LAKARAN PETA MALAYSIA

4.4.1 Menentukan kedudukan negeri-negeri dan Wilayah Persekutuan di Malaysia berdasarkan


peta.
STANDARD PEMBELAJARAN
4.4.2 Menentukan kedudukan ibu negeri, ibu negara Malaysia dan pusat pentadbiran kerajaan
persekutuan di Malaysia berdasarkan peta.

Pada akhir sesi pengajaran dan pembelajaran, murid akan dapat :


1. Melabelkan sekurang-kurangnya 8 kedudukan negeri dan 2 wilayah persekutuan berdasarkan peta.
OBJEKTIF PEMBELAJARAN 2. Melabelkan sekurang-kurangnya 8 ibu negeri dan 1 pusat pentadbiran kerajaan Malaysia berdasarkan
peta.

SET INDUKSI :
Guru meminta pelajar menonton video/nota berkaitan Peta Malaysia menerusi pelantar google
classroom dan sebaran maklumat di group Whasapp Geografi.
AKTIVITI PENGAJARAN & AKTIVITI UTAMA :
PEMBELAJARAN Murid mencari maklumat berdasarkan tontonan video dan di dalam buku teks.
PEMUDAHCARAAN
Murid menyiapkan tugasan/latihan setelah selesai menonton video dan membacari maklumat dalam
( PDPC ) buku teks.
PENUTUP :
Murid menjawab soalan dan markah diperolehi dihantar kepada guru untuk direkodkan dan diambil
kehadiran.
1. Kecerdasan Pelbagai/Multiple
KAEDAH PDPR /BBM 1. Buku Teks STRATEGI PDPC Intelligence
2. DELIMa-KPM 2. -

1. Kelestarian Alam
1

1. - Sekitar/Environmental Sustainability
PEMBELAJARAN ABAD KE-21 2. - ELEMEN MERENTASI Awareness
( PAK21) 3. - KURIKULUM (EMK) 2. -
3. -

Refleksi PdPc hari ini:


27/34 orang murid telah mengikuti pdpr dan menonton video berkaitan serta menjawab latihan yang
REFLEKSI
disediakan oleh guru.

Peratus murid yang menyiapkan dan menghantar tugasan tinggi disebabkan oleh sikap dan galakkan
CATATAN daripada ibu bapa/ penjaga.

You might also like