You are on page 1of 4

MINGGU 8

RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

KELAS/
SUBJEK ASAS SAINS KOMPUTER 4PVMA MASA 7.40 - 8.40
TEMPAT
MINGGU / TARIKH MINGGU 8 09/05/2022 HARI ISNIN KEHADIRAN /23
TEMA 2.0 KEBARANGKALIAN MUDAH

STANDARD KANDUNGAN 2.2 Kebarangkalian Teori yang Melibatkan Kesudahan Sama Boleh Jadi
Murid boleh:
STANDARD PEMBELAJARAN
2.2.1 Menentukan ruang sampeldan peristiwa bagi suatu eksperimen.

Pada akhir pembelajaran, murid dapat;


OBJEKTIF PEMBELAJARAN
1. Menentukan ruang sampeldan peristiwa bagi suatu eksperimen.

1. Murid boleh menyenaraikan ruang sampel bagi 3 peristiwa.


KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :
Guru meminta murid mengimbas kembali pelajaran yang lepas.

AKTIVITI PENGAJARAN & AKTIVITI UTAMA :


PEMBELAJARAN Guru membuat penerangan.
PEMUDAHCARAAN Murid membuat latihan
( PDPC ) Perbincangan

PENUTUP :
Murid merumuskan pelajaran hari ini.
1. Buku Teks
KAEDAH PDPC /BBM 1. Penggunaan Teknologi
2. Buku Nota STRATEGI PDPC
2. -
3. -

PEMBELAJARAN ABAD KE-21 1. - 1. Nilai Murni/Noble Values


ELEMEN MERENTASI
2. - 2. -
( PAK21) KURIKULUM (EMK)
3. - 3. -

Refleksi PdPc hari ini:


REFLEKSI /dapat mencapai objektif
/ dibimbing oleh guru
TP 1 2 3 4 5 6
IMPAK PBD
Bil. Pelajar
KELAS/
SUBJEK ASAS SAINS KOMPUTER 1RK1 MASA 9.10 - 10.10
TEMPAT
MINGGU / TARIKH MINGGU 8 09/05/2022 HARI ISNIN KEHADIRAN /31
TEMA 2.0 FAKTOR DAN GANDAAN

STANDARD KANDUNGAN 2.1 Faktor, faktor perdana dan faktor sepunya terbesar (FSTB)

Murid boleh:
STANDARD PEMBELAJARAN 2.1.1 Menentu dan menyenaraikan faktor bagi nombor bulat, dan seterusnya membuat
generalisasi tentang faktor.

Pada akhir pembelajaran, murid dapat;


OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. menentu dan menyenaraikan faktor bagi nombor bulat,

KRITERIA KEJAYAAN Murid boleh menyenarai faktor bagi 3 nombor bulat

SET INDUKSI :
Guru meminta murid mengimbas kembali pelajaran yang lepas.

AKTIVITI PENGAJARAN & AKTIVITI UTAMA :


PEMBELAJARAN Guru membuat penerangan.
PEMUDAHCARAAN Murid membuat latihan
( PDPC ) Perbincangan

PENUTUP :
Murid merumuskan pelajaran hari ini.
1. Buku Teks
KAEDAH PDPC /BBM 1. Pengajaran Tematik
2. Buku Nota STRATEGI PDPC
2. -
3. -

PEMBELAJARAN ABAD KE-21 1. - 1. Nilai Murni/Noble Values


ELEMEN MERENTASI
2. - 2. -
( PAK21) KURIKULUM (EMK)
3. - 3. -

Refleksi PdPc hari ini:


REFLEKSI / dapat mencapai objektif
/ dibimbing oleh guru
TP 1 2 3 4 5 6
IMPAK PBD
Bil. Pelajar
KELAS/
SUBJEK ASAS SAINS KOMPUTER 3RK1 MASA 10.40 - 11.40
TEMPAT
MINGGU / TARIKH MINGGU 8 09/05/2022 HARI ISNIN KEHADIRAN /17
TEMA 2.0 PERWAKILAN DATA

STANDARD KANDUNGAN 2.1 Kriptografi Dalam Keselamatan Data

2.1.3 Menghasil dan menterjemah mesej menggunakan kaedah sifer Caesar cipher
STANDARD PEMBELAJARAN

Pada akhir pembelajaran, murid dapat;


OBJEKTIF PEMBELAJARAN 1. Menghasil dan menterjemah mesej menggunakan kaedah sifer Caesar cipher

1. Murid boleh menghasil dan menterjemah 1 mesej menggunakan kaedah sifer Caesar cipher
KRITERIA KEJAYAAN

SET INDUKSI :
Guru meminta murid mengimbas kembali pelajaran lepas

AKTIVITI PENGAJARAN & AKTIVITI UTAMA :


PEMBELAJARAN 1. Penerangan guru
PEMUDAHCARAAN 2. Murid membuat nota dan latihan
( PDPC ) 3. Perbincangan

PENUTUP :
Murid diminta untuk merumuskan pembelajaran hari ini.
1. Projektor
KAEDAH PDPC /BBM 1. Penggunaan Teknologi
2. Buku Teks STRATEGI PDPC
2. -
3. -
1. Peta i-Think ( Peta
PEMBELAJARAN ABAD KE-21 1. Nilai Murni/Noble Values
Pemikiran ) ELEMEN MERENTASI
2. -
( PAK21) 2. - KURIKULUM (EMK)
3. -
3. -

Refleksi PdPc hari ini:


REFLEKSI / murid dapat mencapai objektif
/ murid dibimbing oleh guru

TP 1 2 3 4 5 6
IMPAK PBD Bil. Pelajar
KELAS/
SUBJEK ASAS SAINS KOMPUTER 1TS5 MASA 12.40 - 1.40
TEMPAT
MINGGU / TARIKH MINGGU 8 09/05/2022 HARI ISNIN KEHADIRAN /35
TEMA 1.0 NOMBOR NISBAH

STANDARD KANDUNGAN 1.4 Perpuluhan positif dan perpuluhan negatif

Murid boleh:
STANDARD PEMBELAJARAN 1.4.3 Membuat pengiraan yang melibatkan gabungan operasi asas aritmetik bagi perpuluhan
positif dan perpuluhan negatif mengikut tertib operasi.

Pada akhir pembelajaran, murid dapat;


1. Membuat pengiraan yang melibatkan gabungan operasi asas aritmetik bagi perpuluhan positif
OBJEKTIF PEMBELAJARAN dan perpuluhan negatif mengikut tertib operasi.

Murid boleh menyelesaikan 3 soalan gabungan operasi asas aritmetik bagi perpuluhan positif dan
KRITERIA KEJAYAAN perpuluhan negatif mengikut tertib operasi.

SET INDUKSI :
Guru meminta murid mengimbas kembali pelajaran yang lepas.

AKTIVITI PENGAJARAN & AKTIVITI UTAMA :


PEMBELAJARAN Guru membuat penerangan.
PEMUDAHCARAAN Murid membuat latihan
( PDPC ) Perbincangan

PENUTUP :
Murid merumuskan pelajaran hari ini.
1. Buku Teks 1.
KAEDAH PDPC /BBM Konstruktivisme/Constructivisme
2. Modul STRATEGI PDPC
3. - 2. -

PEMBELAJARAN ABAD KE-21 1. - 1. Nilai Murni/Noble Values


ELEMEN MERENTASI
2. - 2. -
( PAK21) KURIKULUM (EMK)
3. - 3. -

Refleksi PdPc hari ini:


REFLEKSI /murid dapat mencapai objektif
/ murid dibimbing oleh guru
TP 1 2 3 4 5 6
IMPAK PBD
Bil. Pelajar

You might also like